6 способів прискорити роботу комп'ютера!Сьогодні розглянемо 6 способів прискорити роботу комп'ютера, після яких ваш комп'ютер буде літати! Ці способи підійдуть абсолютно для будь-якого комп'ютера, незалежно від виробника і від типу операційної системи використовується на ньому.

Звичайно щоб істотно збільшити швидкість і продуктивність свого комп'ютера, доведеться трохи вкладеться. Але якщо ви вже втомилися від гальм свого пк, я думаю ви будете готові його трохи оновити. Всі нижчеописані методи не претендують на унікальність, але є дійсно робочими методами.

1. Використовувати антивіруси та антишпигунські програми

защита антивирусомОднією з перших програм яку я ставлю після установки операційної системи - це антивірус. На щастя сьогодні проблема вірусів і різного роду троянських програм, вже не так актуальна як 5-7 років тому. Бум зараження комп'ютерів пройшов, але проблема все ще актуальна.

Якщо ваш комп'ютер підключений до інтернет і у вас не встановлений антивірусний захист, можу тільки поспівчувати. Адже виходити в інтернет без антивіруса, це теж саме що прогулюватися без засобів захисту в тубдиспансері.

Користуйтеся антивірусними програмами, які дійсно захищають, не пошкодуйте грошей на ліцензію, щоб отримувати найсвіжіші оновлення вірусних баз. Буйство вірусів на вашому комп'ютері, не тільки уповільнюють його роботу, але й наражають на небезпеку вашу інформацію (фото, документи тощо).

2. Вимкніть автозапуск використовуваних вами програм

автозапуск программБагато програми після установки, прописуються в автозапуск для того, щоб при наступному запуску комп'ютера, вони автоматично запускалися. Якщо ви помітили, що при включенні, ваш комп'ютер став довго запускатися, одна з причин цього - велика кількість програм в автозапуску.

Необхідно час від часу перевіряти його і чистити від непотрібних програм. Такими програмами можуть бути: аудіо плеєри, програми налаштування монітора (встановлюються з драйверами), офісні програми.

Що б почистити автозапуск, вам необхідно натиснути поєднання клавіш Win R (або "Пуск" - "Виконати") і ввести команду msconfig. У вікні, перейдіть у вкладку "Автозавантаження" і зніміть галочки з тих програм, які не вважаєте потрібними під час запуску комп'ютера. Після чого перезавантажте комп'ютер.

3. Очищайте комп'ютер від сміття

очистка компьютераНе забувайте періодично чистити комп'ютер від сміття. Тим більше якщо на системному диску у вас мало вільного місця. Адже під час роботи комп'ютера, системи постійно потрібно вільне місце на диску для запуску програм.

Для очищення комп'ютера від сміття раджу використовувати програму CCleaner про яку я вже писав на сторінках сайту. Програма здатна очистити як непотрібні тимчасові файли так і невикористовувані гілки реєстру, які теж впливають на швидкість роботи операційної системи.

Очищайте комп'ютер від сміття як мінімум раз на місяць. Це не найголовніший метод збільшення швидкості роботи комп'ютера, але він на неї дуже істотно впливає.

4. Поміняйте свій жорсткий диск на більш спритний

обновите жесткий дискЗдавалося б, як може вплинути на швидкість роботи комп'ютера жорсткий диск? Проте це один із самих головних "гальм" який впливає на роботу всієї системи.

Саме на жорсткому диску зберігаються всі системні папки і файли, а при роботі, операційна система постійно звертається до тих або інших файлів і папок. Відповідно чим швидше операційна система отримає відповідь від запитуваного файлу, тим швидше вона обробить операцію.

Дискові системи зберігання даних поступаються за швидкістю сучасним SSD накопичувачів, у яких абсолютно інша структура зберігання даних. Дискові системи використовують магнітні диски з головками для читання і запису інформації, а SSD накопичувачі використовують для цих цілей набори мікросхем. Ціни на SSD накопичувачі дуже навіть демократичні, і сьогодні його може собі дозволити кожен.

5. Додайте оперативної пам'яті

w128h1281385326585stackКористуєтеся "важкими програмами" та набридло чекати поки запуститься фотошоп, додайте оперативної пам'яті і забудьте про ці проблеми.

Якщо ви граєте в сучасні ігри, ви напевно хочете грати на максимальних налаштуваннях, але деколи розмір оперативної пам'яті не тільки не дозволяє грати на максимальних налаштуваннях, але і відмовляється запускати гру в принципі.

Якщо ви все-таки надумаєте докупити оперативної пам'яті, не забудьте, що вона повинна бути за характеристиками така ж як і та, яка у вас встановлена. В іншому випадку у вас будуть виникати проблеми в роботі системи.

6. Дефрагментуйте жорсткий диск

10 способов ускорить работу компьютера!Мало хто цим користується, а даремно! У систему віндовс вбудовано спеціальне ПЗ для виконання дефрагментації. Є думка що вбудований інструмент не так гарний, як його комерційні аналоги, але особисто я не помітив ніякої різниці.

Для виконання дефрагментації потрібно зайти у властивості диска (який ви хочете дефрагментувати) і перейти у вкладку "Сервіс", там натиснути "Виконати дефрагментацію".

Слідуючи інструкціям зазначеним у вікні дефрагментації, почніть її і дочекайтеся закінчення. Час витрачений на дефрагментацію залежить від розміру диска і від його "засміченості".

На цьому можна закінчити список способів прискорення роботи комп'ютера. Якщо вам відомі ще якісь методи, буду радий обговорити це в коментарях.