Як встановити Windows 8.1


Windows 8.1 final

Якщо у вас вже є фінальна версія Windows 8.1 (збірка 9600), ви можете встановити її з допомогою цього покрокового керівництва. Ми розглянемо кожен етап процесу установки і поділимося корисною інформацією, що стосуються спеціальних сценаріїв установки.

Чого чекати від Windows 8.1

Windows 8.1 пропонує безліч нових функцій. Про деяких з них ми розповідали в нашій статті «Що нового в Windows 8.1 Preview?».

Нижче ви можете подивитися відео, в якому демонструються деякі з нововведень в одній із збірок, яка близька до фінальної версії Windows 8.1.

Що слід знати

Ви можете встановити Windows 8.1 як на комп'ютері, так і на віртуальну машину. У даний момент остання версія VirtualBox не дуже добре працює з Windows 8.1. Однією з віртуальних машин, на якій Windows 8.1 працює без проблем, є VMware Player.

Перед тим, як ви почнете установку, вам слід переконатися, що у вас є ключ продукту. Крім того, буде краще, якщо ваш комп'ютер підключений до інтернету, так як під час установки операційна система двічі буде перевіряти ваш обліковий запис Microsoft, і спробує завантажити останні доступні оновлення. На відміну від Windows 8, в процесі установки Windows 8.1 вам не буде надана можливість створити і використовувати локальний обліковий запис користувача. Це обмеження знімається тільки в разі, якщо не є підключення до інтернету, або з якихось причин операційній системі не вдасться перевірити ваш обліковий запис Microsoft.

Для установки Windows 8.1 рекомендується 20-25 Гб вільного простору на жорсткому диску.

Windows 8.1 – процедура встановлення

По-перше, вам потрібно завантажити комп'ютер з допомогою інсталяційного диска Windows 8.1. Якщо установку планується провести на віртуальну машину, вам потрібно дистрибутив Windows 8.1 (файл ISO). Перед початком установки будуть завантажені файли. Це займе деякий час. Як тільки необхідні файли будуть скопійовані, ви побачите вікно майстра установки, в якому вам буде запропоновано вибрати мову, формат часу і грошових одиниць, а також метод введення. Як тільки вибір буде зроблено, натисніть кнопку «Далі».

Щоб розпочати інсталяцію, натисніть «Встановити».

Далі вам буде запропоновано ввести ключ продукту, який необхідний для активації Windows. Введіть його і натисніть «Далі».

На наступному кроці ви побачите текст ліцензійної угоди. Установіть прапорець поруч із текстом «Я приймаю умови ліцензії» і натисніть «Далі».

Потім майстер установки попросить вас зробити вибір між оновленням і вибіркової установкою. Якщо ви хочете зробити чисту установку (що краще), виберете «Вибіркова: тільки установка Windows (для досвідчених користувачів)».

Тепер вам буде запропоновано вибрати розділ, на який потрібно встановити операційну систему. Зробіть вибір і натисніть «Далі».

Розпочнеться інсталяція. Процес займе кілька хвилин. За цей час будуть скопійовані всі необхідні файли і буде встановлена операційна система.

Після завершення інсталяції комп'ютер буде автоматично перезавантажений, і ви побачите процес підготовки до вашого першого входу до системи. В ході цього процесу може відбутися ще одна перезавантаження, залежно від конфігурації вашого комп'ютера.

Початкова настройка Windows 8.1

Після перезавантаження ви перейдете до процесу налаштування, який починається з введення імені комп'ютера. Ім'я комп'ютера не повинні зустрічатися деякі символи. Якщо такі будуть введені вами, операційна система повідомить вас про це. Крім того, на цьому ж етапі вам буде запропоновано вибрати колір фону. Коли закінчите, натисніть кнопку «Далі».

Якщо ви встановлюєте Windows 8.1 на ноутбук або на інший пристрій з Wi-Fi, вам буде запропоновано вибрати бездротову мережу (якщо така буде виявлена) і ввести відповідний пароль для підключення до неї. На пристроях, підключених до інтернету за допомогою кабелю, ви не побачите цього меню.

Далі вам буде рекомендовано скористатися стандартними параметрами, які йдуть в комплекті з Windows 8.1. Давайте подивимося, що станеться, якщо ми проігноруємо цю рекомендацію і натиснемо на кнопку «Налаштувати».

По-перше, у вас запитають, чи хочете ви, щоб операційна система включила загальний доступ до файлів і пристроїв. Виберіть потрібний варіант.

Потім вам запропонують вибрати поведінка Windows update, а також функції для безпеки, яка носить ім'я Windows SmartScreen. Змініть те, що вас цікавить, і натисніть «Далі».

Наступний екран включає опції для пошуку вирішення проблем у інтернеті. Тут ви можете вибрати тип інформації, яку слід і не слід відправляти в Microsoft. Встановіть перемикачі у відповідності з вашими вподобаннями і натисніть «Далі».

Наступний крок налаштування схожий на попередній. Загалом, уважно читайте опис кожного параметра. За замовчуванням усі вони включені. Якщо щось потрібно вимкнути – вимикайте. Потім натисніть «Далі».

Тепер ви побачите поля для введення ваших даних від облікового запису Microsoft. Введіть їх та натисніть «Далі».

Якщо раніше ви ніколи не використовували ваш обліковий запис Microsoft для установки Windows 8 або Windows 8.1, у вас буде запитано адреса альтернативної електронної пошти та номер телефону, які допоможуть відновити пароль від облікового запису, якщо ви раптом його забудете чи він потрапить в руки зловмисників. Надайте необхідні дані і натисніть «Далі».

Якщо раніше ви вже використали вашу учетку Microsoft для установки Windows 8 або Windows 8.1, вам буде запропоновано скористатися захисним кодом для підтвердження аккаунта. Оберіть зручний для вас шлях, яким ви хотіли б отримати цей код: у вигляді текстового повідомлення на ваш телефон, через телефонний дзвінок або по електронній пошті. Потім натисніть «Далі».

На наступному екрані вас попросять ввести захисний код, який ви тільки що отримали. Введіть його і натисніть «Далі».

Потім вам належить зробити ще один вибір –чи будете ви використовувати SkyDrive або все-таки немає. Краще залишити SkyDrive включеним і просто натиснути на кнопку «Далі». Врешті-решт, ви завжди зможете вимкнути його пізніше.

Далі Windows 8.1 почне підготовку комп'ютера, додатків та налаштувань. Під час процесу комп'ютер може перезавантажитися. Коли все це буде виконано, ви потрапите на початковий екран. Ласкаво просимо в Windows 8.1!

Процедура, описана вище, не завжди однакова на кожному комп'ютері. Наприклад, якщо під час установки операційна система не виявить з'єднання з інтернетом, вам потрібно створити локальний обліковий запис. В цьому випадку процес настроювання закінчиться без введення захисного коду і без меню, в якому вам потрібно вибрати, чи слід використовувати SkyDrive або немає.

І ще, у разі, якщо обліковий запис Microsoft для установки Windows 8.1 у другій або навіть у третій раз, ви не побачите запиту на використання SkyDrive. Замість цього вам буде запропоновано синхронізувати всі налаштування, які були зроблені вами під час попередніх установок.

Висновок

Я помітив, що процес інсталяції Windows 8.1 дещо простіше і швидше, ніж Windows 8. Зміни не є кардинальними, але вони спрощують процес. Я сподіваюся, вам стане в нагоді це керівництво, і якщо у вас є які-небудь питання, задавайте в коментарях.