Чому не працює миша на комп'ютері або ноутбуці?! Рішення


почему не работает мышь на ноутбуке

Комп'ютерна мишка поки що найбільш активно використовується околокомпьютерный гаджет. На мій погляд - вона навіть більше ніж клавіатура працює. Тому й виходять вони з ладу досить-таки часто. Причому причини досить-таки різні. Це може бути вихід з ладу оптичного сенсора, так і просте пошкодження кабелю від комп'ютера до миші. у випадку з ноутбуками у мене було кілька випадків, коли користувачі просто-напросто обламували рукою USB-роз'єм комп'ютерного «гризуна». Але в цьому разі одразу ясно в чому поломка і відразу простіше піти і купити новий маніпулятор. А що робити, якщо зовні на вигляд все ціле, пошкоджень немає, але раптом курсор на екрані завмирає і миша перестає реагувати на рухи і як натискання правою кнопкою, так і лівою.

Увага! Якщо Ви користуєтеся бездротовою мишею (працює по bluetooth або радіо-каналу), почніть з того, що замініть батарейку. На деяких моделях гризун ще працює на полусевшей батарейці, а на яких-то відразу отрубается.

Якщо у Вас відмовила сучасна мишка, яка підключається через USB-порт - без різниці: дротова або бездротова - перше, що варто зробити - це перемикання її з одного USB-роз'єму в іншій, сусідній:

что делать если не работает компьютерная мышь на ноутбуке беспроводная оптическая


Якщо миша не ожила - перезавантажте комп'ютер і спробуйте знову переключитися з порту в порт. При цьому слухайте - буде звук підключення нового пристрою. В системному треї, біля годинника, повинен так само з'явитися значок підключення нового пристрою.

З'єднання пройшло успішно, драйвер встановився, але комп'ютерна мишка не працює? Співчуваю, але швидше за все вона реально подохла. Спробуйте для тіста підключити її до будь-якого іншого комп'ютера або ноутбука у друзів або знайомих.

До речі, якщо мишка підключена через ось такий перехідник в роз'єм PS/2:

почему не работает мышка

То цілком може бути, що портачит саме він. Перехідники частенько попадаються поганої якості. Спробуйте небудь інший, або увімкніть мишку в УСБ порт безпосередньо.

Може статися й таке, що при підключенні вискакує повідомлення «USB-пристрій не упізнано»:

windows 7 не работает мышь беспроводная оптическая

Це якраз свідчить про те, що миша, як пристрій, комп'ютер бачить, але не може розпізнати. Причиною може бути як вихід її з ладу, так і просто збій роботи драйвера. Спробуйте видалити його. Правда, для цього Вам доведеться або підключити іншу мишку, або виконати все за допомогою клавіатури. Останнє зовсім нескладно. Послідовність дій для Windows 7 і Windows 8 така:
1 - натискаємо комбінацію клавіш Win Pause(break). Таким чином ми потрапляємо в розділ Система панелі управління.
2 - з допомогою кнопки Tab або Shift Tab треба вибрати пункт меню «Диспетчер пристроїв».
3 - в списку категорій знаходимо розділ «Миші та інші запам'ятовувальні пристрої»:

не работает сенсорная мышка встроенная

4 - вибираємо пункт «HID-сумісна миша» і натискаємо комбінацію клавіш Shift F10 щоб викликати контекстне меню.
5 - вибираємо пункт меню «Видалити».
6. - перезавантажуємо комп'ютер і дивимося результат.

Буває так, що при підключенні великої кількості різних девайсів контролер USB починає глючити. Тому - спробуйте відключити взагалі всі пристрої USB від комп'ютера.

У випадку, якщо не працює миша на ноутбуці - іноді допомагає ось що: треба вимкнути ноутбук і від'єднати батарею на годинку.

почему не работает мышка на ноутбуке asus acer или lenovo

Після цього знову її приєднуємо, включаємо ноутбук і підключаємо мишку.

Для власників комп'ютерних мишей з роз'ємом PS/2 іноді допомагає просто відключити і підключити її заново.

компьютерная мышь ps/2 или usb

Для цього треба вимкнути комп'ютер і від'єднати миша. Перевірте щоб колір штеккера збігався з кольором роз'єму на материнській платі. Іноді користувачі примудряються їх поміняти місцями. На моїй пам'яті було й таке, що їх поміняли один з одним діти.