папка lost.dir - що це і як її видалити з SD-карти, Андроїд?!


папка lost.dir что это и как её удалить с SD-карты в Андроид

Ви напевно не раз знаходили на карті пам'яті свого планшета або смартфона Android папку LOST.DIR.
У кого-то вона порожня, у кого-то з файлами, у деяких випадках обсяг може доходити аж до декількох сотень мегабайт. Ви могли спробувати просто видалити папку LOST.DIR, але наступного разу вона знову з'являлася на картці. Деякі юзери вважали що це вірус і мучили свій мобільний пристрій численними перевірками. Але все виявлялося марно. Так що ж це за каталог такий дивний.
А нічого дивного тут немає. Досить згадати, що Android корінням йде в Linux, де створювався спеціальний каталог lost found в який складалися відновлені утилітою fsck файли, після чого користувач міг їх видалити або зберегти в іншій директорії.
На Андроїд папка LOST.DIR має практично ту ж функцію. Якщо Ви висмикнули картку пам'яті планшета або телефону в той час, як на неї записувався якийсь файл, то в наступний раз система просто покладе його в цю папку. Якщо її не чистити з часом вона може значно збільшиться в розмірах.


В яких випадках в папці LOST.DIR з'являються файли?

- Виймання картки пам'яті з телефону Android під час процесу запису.
- Перебої під час завантаження файлів на флешку Android-пристрої.
- Раптова зависання операційної системи Андроїд.
- Вимкнення пристрою в той час, як якийсь процес записував дані на флешку.

папка lost.dir что это и как её удалить с SD-карты в Андроид

Як відновити файли з папки LOST.DIR?

Для відновлення інформації достатньо скопіювати файли з папки LOST.DIR в будь-який інший каталог. Тільки майте на увазі, що система Андроїд автоматично перейменовує файли, коли кладе їх в даний каталог.

Чи можу я видалити вміст LOST.DIR?

Тому на питання «чи можна видаляти LOST.DIR?» я твердо відповім - «Так, можна». Тільки спочатку зайдіть в неї і перевірте чи не видалите Ви що небудь важливе, що може в ній знаходиться.

Як видалити папку LOST.DIR із картки пам'яті?

Легко! Йдемо в додатки, знаходимо в додатках будь Диспетчер файлів (ну або ставимо його через Play Market) і просто видаляємо директорію з картки. Під час наступного підключення флешки до телефону або планшета, Андроїд не знайшовши папку LOST.DIR, створить її заново. Правда вона вже порожня.