Що таке контекстне меню Windows і як його налаштувати

Что такое контекстное меню в Windows

Багатьом подобається операційна система Windows, і багато хто з нас виросли на ній. Але деякі непостійні користувачі ПК – або ті, хто зовсім недавно перейшов на Windows – часто плутаються в пошуках інформації про деяких простих речах, які керують операційною системою від Microsoft. Один з таких елементів графічного елемента називається «контекстне меню Windows», або «меню правої кнопки миші».

Сьогодні ми розповімо вам не тільки про це невід'ємний елемент взаємодії з Windows, але і про стороннє додаток, який дозволяє додавати елементи в контекстне меню.

Отже, що ж таке контекстне меню Windows?

Говорячи простими словами, це спливаюче меню, яке з'являється при натисканні правої кнопки миші в будь навігаційної області екрану (звідси і назва «меню правої кнопки миші»). Доступ до контекстного меню можна отримати в папках, на панелі завдань, в веб-браузерах і інших областях графічного інтерфейсу. Контекстне меню не є ексклюзивною особливістю Windows, так що ви могли бачити його і в інших операційних системах, включаючи Mac OS X або Linux.

Кажучи про зовнішній вигляд контекстного меню Windows, то скрізь воно виглядає практично однаково – відрізняються лише елементи всередині нього. Наприклад, на скріншоті нижче показано контекстне меню, яке відкривається при клацанні правої кнопки миші на робочому столі, скажімо, для налаштування фонового зображення робочого столу у вікні «Персоналізація».

Зазвичай контекстне меню несе в собі такі елементи, як «Вид», «Сортування», «Копіювати», «Вставити», «Перейменувати», «Властивості» і т. д. Деякі з пунктів меню засновані на контексті. Іншими словами, в одній з областей операційної системи контекстне меню може містити одні пункти, а в іншій – вже інші. Наприклад, меню, що з'являється при клацанні правою кнопкою миші на панелі задач, буде містити в собі зовсім інші пункти в порівнянні з меню, яке ви бачите на скріншоті нижче.

Контекстное меню в Windows

Ось ще один простий приклад контекстного меню, яке з'являється при клацанні правою кнопкою миші на папці:

28-01-2014 19-58-49

Тепер, коли ви дізналися, що таке контекстне меню Windows, і як воно працює, давайте розглянемо зручний і безкоштовний додаток, з яким можна легко налаштувати меню.

Context Menu Tuner

Портативне додаток Context Menu Tuner, що дозволяє додавати елементи в «меню правої кнопки миші в Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1, було розроблено Сергієм Ткаченко (WinAero) – відомий розробник, який є автором безлічі корисних інструментів, включаючи TakeOwnershipEx. Додаток дуже зручно в тому сенсі, що весь процес додавання пунктів у контекстне меню вимагає від користувача декількох натискань.

Щоб почати, запустіть додаток. Інтерфейс Context Menu Tuner складається з двох різних панелей – ліва містить список підтримуваних команд, а права складається з галузей провідника Windows. Для додавання команди, потрібно вибрати одну з них в лівій панелі, а потім, після вибору потрібного елемента в правій панелі, необхідно натиснути на кнопку «Додати». За видалення доданих команд, як нескладно здогадатися, відповідає кнопка «Видалити».

Додаткові функції програми дозволяють додавати роздільники до і після певних пунктів меню. Крім того, є пара додаткових опцій.

Context Menu Tuner

Інша цікава особливість програми полягає в його здатності додавати користувальницькі команди для певних типів файлів. Відкривши вікно «Вибрати тип файлу», в яке можна потрапити, натиснувши на кнопку «Додати -> Додати до вказаного типу файлу» в головному вікні програми, ви побачите вражаюча кількість підтримуваних розширень файлів. Список дуже довгий, тому, щоб швидко знайти конкретний тип файлу, використовуйте пошукову рядок.

28-01-2014 20-04-40

На скріншоті нижче показано моє контекстне меню, яке я змінив за допомогою Context Menu Tuner:

28-01-2014 20-05-59

На цьому все. Тепер ви знаєте, що являє собою контекстне меню Windows, і знаєте просте рішення для його редагування.