Як підключити роутер через другий роутер


Как подключить роутер через второй роутер

Бувають випадки коли потрібно підключити до одного, вже встановленого і працюючого роутеру підключити послідовно другий роутер. Наприклад, для підключення сусідів, або розширення зони покриття бездротової мережі WiFi. Недосвідченого користувача ця нескладна завдання може поставити в глухий кут. А насправді все робиться дуже просто. Є два варіанти підключення другого роутера через роутер існуючий:
- провідний
- бездротової
Розглянемо детально обидва способи.

Підключаємо роутер до роутера за допомогою кабелю

Провідний варіант, тобто підключення другого роутера через мережевий кабель, підходить для будь-якої моделі і особливо зручно на великих відстанях - 50-120 метрів. Сенс його в тому, що Ви включаєте другий маршрутизатор в LAN-порт вже існуючого, тобто розширювати його мережу.
Схем підключення існує дві:

LAN-WAN

как подключить второй wifi роутер и как настроить

Тобто з'єднуємо WAN-порт(на деяких він підписаний як Internet) другого роутера з вільним LAN-портом першого. При цьому на другому пристрої треба налаштувати тип підключення Динамічний IP (Dynamic IP).


как подключить второй wifi роутер и как настроить

У нього буде своя локалки, з якої буде чудово видно мережу першого маршрутизатора. А ось звідти вже сітку другого роутера видно не буде.

LAN-LAN

как подключить второй wifi роутер и как настроить

Ми будемо з'єднувати кабелем LAN-порт другого роутера з вільним LAN-портом першого. При такому способі підключення обидва роутера будуть в одній локальній мережі та підключені до них клієнти без проблем повинні бачити один одного. Єдиний нюанс - IP-адреси роутерів можуть збігатися. Справа в тому, що на більшості вайфай роутерів використовується за замовчуванням ай-пі 192.168.1.1 (на деяких моделях, типу D-Link, може бути такою адреса: 192.168.0.1). Тому треба зайти у веб-інтерфейс другого роутера і в розділі налаштування локальної мережі LAN змінити IP-адреса:

Как подключить роутер через второй роутер

Наприклад, на 192.168.1.2 (зрозуміло, що у першого буде відповідно - 192.168.1.1).
Так само треба в обов'язковому порядку відключити DHCP-сервер на другому роутері, інакше вийде так, що в одній підмережі будуть 2 активних DHCP-сервера, чого ніяк не можна допустити!

Підключення другого роутера через WiFi як репітер

Как подключить второй роутер как репитер

Багато сучасні бездротові маршрутизатори вміють працювати в режимі репітера і підтримують технологію WDS. Тоді другий роутер можна підключити до першого як повторювач для розширення зони покриття мережі WiFi. При цьому дуже зручно, що на першому пристрої нічого міняти не потрібно.
Треба лише зайти в налаштування другого роутера, вибрати режим репітера (або включити WDS):

Как подключить роутер через второй роутер

Після цього вибираємо WiFi першого роутера і підключаємося до нього. Само-собою, для підключення Вам треба знати пароль на його мережа Вай-Фай і ввести його в настрйоках.
Ну ось і все. Якщо Ви ніде не помилилися, то тепер другий роутер підключений до першого і роздає його мережа Вай-Фай.