Одна миша і клавіатура і безліч систем - це можливо з Synergy


Synergy

Як людина, яка часто тестує різні портативні системи, я не можу не оцінити переваги додаткової миші, а не рідко і клавіатури. Факт в тому, що ноутбуки за визначенням спроектовані так, щоб бути автономними, тобто вільними від додаткових периферійних пристроїв, і повністю розраховані на використання доступних клавіш і тачпада.

Але визнайте – як часто ви використовували тачпад ноутбука, працюючи з комфортом вдома, сидячи за письмовим столом у вітальні або, коли ви знаходитесь в офісі? Більшість людей в таких умовах (які дозволяють) зазвичай покладаються на компактну мишу, тому що це зручно.

Я роблять також – мені набагато зручніше і швидше працювати з зовнішньої мишею і клавіатурою, до яких я звик, ніж використовувати клавіатуру і тачпад, які вбудовані в ноутбук.

Незручність тут полягає в тому, що кожен раз мені доводиться перемикати кабелі або дистанційний приймач між настільною машиною і ноутбуком або другим комп'ютером. Точніше, мені доводилося робити це раніше, поки я не виявив Synergy.

Це невеликий інструмент, з допомогою якого ви можете легко використовувати одну клавіатуру і мишу, підключені до основної машині (сервера), на декількох додаткових комп'ютерах (клієнтів).

Раніше Synergy поширювалася безкоштовно, але тепер вона коштує 10 доларів, зате забезпечує купу інших корисних функцій: можливість для обміну вмістом буфера обміну і передача файлів між підключеними комп'ютерами за допомогою простого перетягування. Тим не менш, ви все ще можете безкоштовно завантажити попередні версії програми (наприклад, 1.5.0), в той час як на сьогоднішній день самою новою є версія 1.5.1.

Щоб скористатися всім цим, в першу чергу необхідно скачати і встановити Synergy. Продукт доступний у двох версіях – для 32-бітних і 64-бітних систем.

Яку точно роль відіграватиме комп'ютер, на який встановлюється Synergy, ви зможете визначити під час процесу установки. Відповідно машину з клавіатурою і мишею слід позначити як «Сервер» (Server (new setup)), в той час як всі інші комп'ютери, з якими ви маєте намір поділитися ресурсами основного ПК, потрібно позначити як «Клієнт» (Client (add to setup)).

10-11-2014 15-07-40

Наступний крок полягає в налаштуванні сервера. Для цього потрібно натиснути «Configure Server», а потім вказати програмі, де фізично знаходиться клієнт (клієнти) від основної машини.

10-11-2014 15-08-28

Налаштування клієнта ще простіше: на практиці вам потрібно тільки вказати мережеве ім'я системи, за які ви будете ділитися мишею і клавіатурою.

На закінчення перевірте підключення. Для цього натисніть «Start» – спочатку на сервері (чекайте на появу написи про готовність), а потім на клієнті.

Після цього наведіть вказівник миші до краю екрана, і він автоматично перескочить на дисплей другої машини. Також ви можете легко і швидко (якщо у вас платна версія програми) обмінюватися вмістом буфера обміну. Для цього просто скопіюйте текст в програмі, яка працює на одній системі (клієнт або сервер), і вставте його в програму, що працює на іншому комп'ютері.

Хороша новина в тому, що поряд з Windows Synergy підтримує Linux і Mac OS.