додати безпечний режим в меню завантаження Windows 8.1 і 10


Safe Mode

Безпечний режим (Safe Mode) є однією з важливих особливостей операційної системи Windows. Функція, яка є частиною всіх останніх версій Windows, зазвичай використовується для усунення різних системних проблем, зокрема, проблем з запуском операційної системи.

У Windows 7 і попередніх версіях Windows доступ в безпечний режим є нехитрим – потрібно просто натиснути клавішу F8 після натискання на кнопку включення комп'ютера, але перед появою екрану завантаження. Тим не менш, в Windows 8 і Windows 10 процедура завантаження операційної системи в безпечному режимі трохи складніше.

Хоча існує цілий ряд способів, що дозволяють завантажити Windows 8 і Windows 10 в безпечному режимі, майже жоден з них не є прямолінійним (тобто вимагають використання додаткових коштів).

Якщо ви з числа тих користувачів, яким доводиться звертатися до Safe Mode дуже часто, прямо тут ви дізнаєтеся про кращому способі завантаження Windows 8 і Windows 10 в безпечному режимі.

Ідея полягає в тому, щоб додати опцію Safe Mode в меню завантаження, яка, при певних налаштуваннях, буде з'являтися на кілька секунд при кожному завантаженні операційної системи. Таким чином, всякий раз, коли вам буде потрібно завантажитися в безпечному режимі, буде досить вибрати опцію «Safe Mode» в меню вибору операційної системи і натиснути клавішу Enter.

Якщо вам подобається ця ідея, просто виконайте інструкції нижче.

Крок 1: Відкрийте командний рядок від імені адміністратора. Зверніть увагу, що є кілька способів запуску командний рядок з правами адміністратора. Якщо ви не знайомі ні з одним з них, прочитайте цю статтю (там мова йде про інших програмах, але принцип той же).

Крок 2: Введіть або скопіюйте та вставте наступну команду в командному рядку, а потім натисніть клавішу Enter:

bcdedit /copy current /d "Safe Mode"

24-11-2014 17-37-13

Після того, як команда буде виконана, закрийте вікно командного рядка.

24-11-2014 17-37-59

Крок 3: Тепер відкрийте діалог «Виконати», одночасно натиснувши клавішу з логотипом Windows R (Win R). Введіть команду Msconfig і натисніть клавішу Enter, щоб відкрити вікно «Конфігурація системи».

24-11-2014 17-38-45

Крок 4: Перейдіть на вкладку Завантаження (Boot). У списку виберіть Safe Mode, встановіть прапорець «Safe boot», а у полі «Таймаут» (Timeout) вкажіть значення 3 секунди. Насправді ви можете ввести значення від 0 до 30. Значення в 3 секунди означає, що завантажувальне меню з можливістю вибору безпечного режиму буде відображатися протягом 3 секунд, перш ніж Windows продовжить автоматично завантажуватися в нормальному режимі. Якщо трьох секунд вам недостатньо, виберіть значення 5 або більше.

24-11-2014 17-39-24

Тепер натисніть кнопку ОК, щоб перезавантажити комп'ютер.

24-11-2014 17-39-48

Майте на увазі, що коли ви виберете безпечний режим у завантажувальному меню, комп'ютер буде перезавантажений ще раз, щоб завантажитися в безпечному режимі.