Що таке IP-адреса і як змінити в Windows 7 і Windows 8.1


Network

IP-адреси стоять в основі комп'ютерних мереж. Ця концепція непроста для розуміння у всій її повноті, особливо якщо ви не маєте технічної освіти, але з невеликою допомогою основи IP-адрес може зрозуміти абсолютно кожен.

Читайте далі, щоб отримати базове уявлення про термін «IP-адреса», а також дізнатися, як змінити IP-адресу в Windows.

Що таке IP-адреси і як вони працюють

Я спробую провести просту аналогію між IP-адресами і приклад з реального життя.

Припустимо, ви хочете відправити лист своєї бабусі. Для цього ви повинні знати її адреса: назва вулиці, номер будинку і поштовий індекс. В іншому випадку ваш лист не дійде.

Так от, IP-адреси виступають в якості адреси комп'ютера або мережевого пристрою всередині мережі. Унікальний ідентифікатор мережевого пристрою, який використовується для встановлення зв'язку, надсилання і отримання даних на інші комп'ютери або пристрої, розташовані в тій же мережі або в Інтернеті.

На момент написання цієї статті існує два основних стандарту IP-адрес:

IP версії 4 (IPv4) – зараз це найбільш поширений стандарт. IPv4-адреси складаються з чотирьох чисел, розділених крапками. Кожне з цих чисел містить від однієї до трьох цифр, кожна з яких може змінюватися від 0 до 255. Наприклад, адреса IPv4 може виглядати наступним чином: 89.44.0.241.

IPv4 забезпечує близько 4.23 мільярди можливих комбінацій IP-адрес. І так, їх запас стрімко закінчується. Таким чином, ми повинні перейти на IPv6, оскільки цей стандарт дозволяє використовувати набагато більше адрес.

IP версії 6 (IPv6) – це новий стандарт, який поки що застосовується не так широко, але це станеться, коли закінчаться всі вільні IPv4-адреси.

IPv6-адреси складаються з восьми цифрових груп, розділених крапкою. На відміну від адрес IPv4, вони також можуть містити літери від a до f, так що IPv6-адресу може виглядати наступним чином: 3461:0000:9425:3547:8123. На відміну від IPv4, цей стандарт повинен задовольнити наші потреби в IP-адреси на найближчі кілька десятиліть.

IP-адреса може бути статичним або динамічним. Статичний IP-адресу-це той, який ви самостійно вказуєте в налаштуваннях операційної системи. Динамічний адресу призначається протоколом динамічної настройки вузла (DHCP), який являє собою службу, що працює на виділених серверах в локальній мережі або на спеціальному мережевому обладнанні, як маршрутизатори, наприклад. І так, динамічні адреси використовуються частіше статичних.

У типової домашньої мережі або мережі малого бізнесу IP-адреси призначаються і управляються автоматично за допомогою маршрутизатора.

Як змінити IP-адресу (IPv4) в Windows 7 і Windows 8.1

Можливо, коли-небудь вам знадобиться самостійно змінити IP-адресу вашого комп'ютера. На щастя, цей процес не складний.

По-перше, для зміни IP потрібно відкрити вікно «Центр управління мережами і загальним доступом». Зробити це можна кількома способами, і тут я розповім про деяких з них.

Перший полягає у використанні діалогу «Виконати». Натисніть на клавіатурі клавішу з логотипом Windows R. Коли відкриється вікно «Виконати», скопіюйте і вставте в нього команду control.exe /name Microsoft.NetworkAndSharingCenter і натисніть OK.

Другий спосіб підходить для користувачів Windows 7. Потрібно просто натиснути лівою кнопкою миші на значок мережі у правій частині панелі задач та вибрати «Центр управління мережами і загальним доступом».

24-05-2014 12-08-51

У Windows 8 і Windows 8.1 є аналогічний спосіб, з тією лише різницею, що натискати на значок мережі не потрібно лівою кнопкою миші, а правою.

24-05-2014 12-21-38

У вікні «Центр управління мережами і загальним доступом» можна побачити список активних мереж, настроїти нове підключення, змінити параметри мережного адаптера або усунути неполадки.

24-05-2014 10-40-33

Натисніть на посилання «Зміна параметрів адаптера» в лівій стороні вікна.

24-05-2014 10-40-34

Далі ви побачите мережеві інтерфейси, доступні на вашому комп'ютері, включаючи віртуальні з'єднання і мережеві Bluetooth-пристрою, якщо такі є.

24-05-2014 10-41-16

Клацніть правою кнопкою миші на іконці мережевого адаптера, для якого потрібно змінити IP-адресу та натисніть кнопку «Властивості».

24-05-2014 10-41-34

Вікно «Властивості» надає інформацію про мережевих протоколах, які використовуються для мережного підключення, і дозволяє встановити, видаляти та редагувати їх. Щоб змінити IP-адресу, виберіть у списку компонентів «Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4)», а потім натисніть кнопку «Властивості».

24-05-2014 10-45-18

Наступне вікно буде складатися з вкладки «Загальні» і «Альтернативна конфігурація». У першій ви можете задати свій IP-адресу, або вибрати варіант, при якому адреса буде призначатися автоматично.

24-05-2014 10-49-03

Щоб налаштувати адресу вручну, відзначте опцію «Використовувати наступний IP-адреса» і введіть значення в поле «IP-адреса», «Маска підмережі» та «Шлюз».

24-05-2014 10-59-50

Тут же ви можете змінити основний і альтернативний DNS-сервера, але майте на увазі, що це не завжди необхідно, і ви можете змінити IP-адресу без зміни DNS.

Внесені зміни будуть застосовані після натискання на кнопку ОК.

Якщо ви використовуєте комп'ютер в декількох мережах, можливо, буде потрібно налаштувати визначений альтернативний адресу для одного з цих мереж.

Для цього перейдіть на вкладку «Альтернативна конфігурація», але майте на увазі, що вона доступна тільки тоді, коли використовується опція «Отримати IP-адресу автоматично» на вкладці «Загальні».

Тепер виберете опцію «Настроюється користувачем» і введіть необхідні параметри. Натисніть OK, щоб зберегти настройки.

24-05-2014 11-05-31

Використовуючи цей тип конфігурації, ваш мережевий адаптер вибере альтернативну конфігурацію, коли він не зможе автоматично отримати IP-адресу мережі.

На цьому все. Якщо у вас є питання, ми будемо раді бачити їх у коментарях.