найшвидший браузер для Windows

Рекламний блок

Браузеры для Windows

До складу Windows 8.1 входить новий Internet Explorer 11. З точки зору інтерфейсу він не приносить нічого нового, але Microsoft обіцяє більш високий рівень відповідності сучасним веб-стандартам і більш високу продуктивність. Були виконані ці обіцянки? І що якщо зіставити його продуктивність з іншими популярними браузерами: Chrome, Firefox і Opera? Давайте з'ясуємо.

Бенчмарки, використовувані для тестування

Для тестування використовувалися наступні бенчмарки: HTML5 test, SunSpider, Kraken, Octane і Peacekeeper.

HTML5 test оцінює показник того, наскільки добре справляється браузер з підтримкою стандарту HTML5 і пов'язаними з ним специфікаціями.

SunSpider javascript Benchmark оцінює продуктивність браузерів при обробці javascript. Найнижчі результати свідчать про більш високу продуктивність.

Kraken являє собою версію SunSpider від Mozilla. Чим нижчий результат в цьому тесті, тим краще.

Octane v1 – це набір тестів javascript, розроблений Google. Чим вище результат, тим вища продуктивність.

Peacekeeper перевіряє продуктивність браузерів шляхом тестування їх javascript-функціональності і їх здатності обробляти часто використовувані функції javascript. Це єдиний повністю незалежний тест, так що дуже важливо, який з браузерів покаже в ньому кращий результат.

Конфігурація комп'ютера версії браузерів

Комп'ютер, на якому проводилося тестування, має наступну конфігурацію: 8-ядерний процесор AMD FX-8320, материнська плата Gigabyte 990FXA-UD3, 8 Гб оперативної пам'яті DDR3 Kingston HyperX Predator (працює на частоті 2133 МГц), графічна карта Gigabyte Radeon HD6870 OC 1GB DDR5, SSD-накопичувач 256GB ADATA SX900 SATA III.

Тестування кожного браузера проводилося на свіжовстановленому Windows 8.1 Pro x64. Всі браузери без доповнень, розширення або тулбаров. Версії браузерів: Internet Explorer 11 (настільний сенсорний), Google Chrome 30, Mozilla Firefox 24 і Opera 17. Всі браузери з налаштуваннями за замовчуванням.

Кожен тест проводився три рази в кожному браузері. Для графіків нижче використовувався середній результат.

Ще одне важливе уточнення: у всіх браузерах була відкрита тільки одна вкладка. Крім того, браузери тестувалися незалежно один від одного, один за іншим, а не два або більше одночасно.

HTML5 test – переможець Google Chrome 30

HTML5 test перевіряє браузери на відповідність стандарту HTML5 і пов'язаних з ним специфікаціям. Але результати цього тесту нічого не говорять про продуктивність браузерів. Як ви можете бачити на графіку нижче, переміг Google Chrome 30, який набрав загалом 463 балів з максимальних 500.

HTML5 test

Internet Explorer 11 поліпшив свій результат на 35 балів у порівнянні з Internet Explorer 10. Всі інші браузери розвиваються більш швидкими темпами, тому їх сумісність з HTML5 поліпшується набагато швидше. Найбільший приріст показує Opera 17 – 442 бала, в той час як Opera 12 набирає в цьому тесті 374 бали. Це пов'язано з переходом на движок WebKit.

SunSpider 1.0.2 – переможець Internet Explorer 11

SunSpider – єдиний тест, в якому перемагає Internet Explorer 11.

SunSpider 1.0.2

Настільна версія Internet Explorer 11 на 57% швидше самого повільного браузера в цьому тесті – Mozilla Firefox. Крім того, різниця в продуктивності між настільним і Modern IE11 становить 10% на користь першого.

Kraken 1.1 – переможець Google Chrome 30

Бенчмарк від Mozilla показав, що Internet Explorer 11 найбільш повільний браузером. Він на 44% повільніше, ніж Chrome 30 – переможець в цьому тесті.

Kraken 1.1

Примітно, що Firefox не отримує першого місця в цьому тесті, хоча він був розроблений Mozilla. Інший примітний факт в тому, що Modern-версія Internet Explorer 11 показала себе на 9% краще свого настільного варіанту.

Octane V1 – переможець Google Chrome 30

У цьому тесті від Google Chrome 30 виграє з величезним відривом від Internet Explorer 11 – 34%. Загалом, нічого дивного.

Octane V1

Modern-версія Internet Explorer 11 на 14% повільніше настільної версії. До речі, в цьому тесті, а також у всіх інших Opera 17 отримує друге місце. Також в цьому тесті Opera 17 всього на 5% повільніше переможця.

Peacekeeper – переможець Google Chrome 30

Peacekeeper ще раз показав, що Chrome 30 є безперечним лідером по продуктивності в сфері інтернет-браузерів.

PeaceKeeper

У цьому тесті він майже в два рази швидше, ніж Internet Explorer 11. На останнє місце претендує Firefox 24, в той час як Opera 17 дуже близька до першого місця – всього 2 бали відокремлюють цей браузер від лідера.

Висновок

Після тестування всіх браузерів і вивчення результатів, можна зробити деякі висновки:

  • Google Chrome залишається лідером щодо продуктивності, але Opera стала дуже сильним суперником після міграції на движок WebKit.
  • Якщо Opera збільшить свою екосистему розширень і доповнень, то отримає реальний шанс стати ще більш популярним браузером.
  • Internet Explorer 11 отримав помітні поліпшення в порівнянні з Internet Explorer 10 як з точки зору відповідності стандарту HTML5, так і з точки зору продуктивності.
  • Modern-версія Internet Explorer також забезпечує хороший рівень продуктивності, але в більшості тестів поступається своєму настільного колезі приблизно на 10%.
  • Швидкий графік релізу нових версій інших браузерів говорить про те, що вони покращуються швидше, ніж Internet Explorer. Якщо Microsoft хоче повернути Internet Explorer лідируючі позиції, виникає необхідність випускати оновлення частіше, ніж один раз на рік.

Джерело: 7tutorials

Рекламний блок