Чому не працює Плей Андроїд Маркет?!


почему не работает плей маркет на андроиде

Магазин Play Market від Google - це, фактично, головне джерело програм і додатків для планшетів і телефонів на Андроїд. Іншими джерелами додатків, типу Яндекс.Store, користується тільки невеликий відсоток користувачів. Тому, якщо з ним щось трапляється і раптом Плей Маркет не працює, не відкривається або просто не заходить в Play Market, то для юзера, який з комп'ютерною технікою «на Ви», це просто катастрофа: нічого поставити не виходить, встановлені програми не оновлюються, на пристрої вискакують помилки і т. п. Іноді причиною несправності служить зараження вірусом, але найчастіше це просто глюк або збій самої програми і системного сервісу. Звичайно, повний апаратний скидання («хард ресет» або «вайп», як його ще називають)проблему швидше за все, вирішить, але це - самий крайній спосіб, про який я розповім в кінці статті. А поки розглянемо кілька способів вирішення проблеми з роботою Google Play.
Перед тим, як що-небудь робити - перевірте чи є доступ в Інтернет з Вашого смартфона або планшета. Справа в тому, що магазин додатків від Гугл вимагає доступу в глобальну мережу і при його відсутності видає помилку «Немає підключення» або «З'єднання відсутня». Якщо ж з цим проблем немає, то виконуємо наступні кроки.

Крок 1. Чистимо кеш і видаляємо дані.

Цей спосіб допомагає якщо Плей Маркет не відкривається через програмного збою. Заходимо в Налаштування телефону або планшета і знаходимо пункт Програми і відкриваємо вкладку Все. Знаходимо програма Google Services Framework»:

не работает google play market не работает

(якщо такого пункту немає - шукайте «Сервіси Google Play). Вибираємо його і потрапляємо в інформацію про програму:

google service framework очистка кеша

Натискаємо кнопку «Очистити кеш» і, потім, «Стерти дані». Далі шукаємо сам «Google Play Маркет»:

перестал работать плей маркет гугл


і робимо те ж саме:

очистить данные play store

Тепер треба перезапустити свій Андроїд-телефон або планшет і перевірити - чи працює, чи не працює Плей Маркет.

Крок 2. Перезапускаємо диспетчер завантажень

Іноді причиною проблем з Плей Маркетом буває підвішеному менеджер завантажень. Спробуємо його «штовхнути». Повертаємося в «Настройки» -> «Програми» і в списку додатків знаходимо «Завантаження»:

диспетчер загрузок android

Примусово зупиняємо диспетчер і перезавантажуємо телефон або планшет. Після завантаження повертаємося сюди ж і перевіряємо чи активно додаток.

Крок 3. Перевіряємо файл Hosts

Проблеми з магазином додатків можуть бути викликані втручанням в системний файл Hosts. Давайте його перевіримо. Правда, для цього потрібно отримати ROOT доступ до пристрою. Далі - запускаємо який-небудь менеджер файлів. Я віддаю перевагу для цього використовувати Root Browser. Нам потрібно потрапити в каталог

system/etc/:

почему нету плей маркета андроид

В ньому знаходимо файлик Hosts і відкриваємо його текстовим редактором. За замовчуванням він повинен виглядати так:

android файл hosts

Тобто ніяких рядків бути не повинно, крім цієї:

127.0.0.1 localhost

На крайній випадок - цей файл можна просто видалити і після перезапуску системи він буде створений знову в первісному вигляді.

Крок 4. Проблеми з синхронізацією облікового запису Google

Всі встановлювані програми на Андроїд прив'язані до аккаунту. Якщо виникли проблеми з синхронізацією, то просто так увійти в магазин додатків теж не вийде. Заходимо в розділ «Облікові записи та синхронізація»:

аккаунты и синхронизация

І вручну запускаємо повну синхронізацію:

синхронизация аккаунта гугл

Якщо синхронізація даних не проходить - перевірте доступ в Інтернет. Якщо у них все нормально, тоді спробуйте видалити аккаунт, перезавантажитися і створити його заново. Якщо Google Play Store буде писати Необхідно зайти в аккаунт - дивіться цей пост.

Крок 5. Викачуємо Гугл Плей Маркет і переустанавливаем

Якщо жоден з попередніх кроків не допоміг - тоді варто спробувати перевстановити сам магазин додатків Гугл Плей. Для цього знову відкриваємо розділ «Налаштування»>>>»Програми» і знаходимо там Google Play Маркет і повністю його очищаємо: спочатку кеш, потім дані і під кінець - видаляємо оновлення:

почему не работает play market на андроид

Перезавантажуємося і перевіряємо. Якщо все нормально, то Play Маркет скачає оновлення і запуститься.

Якщо нічого не допомагає:

Самий крайній спосіб відновлення роботи - скидання телефону або планшета на заводські налаштування. Для цього зберігаємо всі дані з телефону на комп'ютер по максимуму. Після цього йдемо в розділ «Налаштування» >>> «Резервне копіювання і скидання»:

сброс андроид хард ресет вайп

Знаходимо пункт «Скидання» і вибираємо його. Далі діємо згідно з інструкціями телефону. В результаті отримаємо абсолютно чистий апарат. Гугл Плей Маркет зазвичай після цього працює чудово =). Всім удачі!