Як видалити Windows?!


удаить windows

Як видалити Windows? Про це замислюються багато користувачів, коли справа доходить до переустановлення операційної системи або установки іншої ос, наприклад Linux. По початку це здається складним, але при найближчому розгляді виявляється, що все досить просто і не повинно викликати будь-яких труднощів.
Отже, щоб видалити Windows, Вам знадобитися завантажувальний диск або флешка з операційною системою. Наприклад Windows 7 або Windows 8.
Увага! Перед видаленням Windows обов'язково зробіть резервну копію інформації з системного диска. Видалення та перевстановлення Windows спричинить повне видалення інформації з локального диска.

Як видалити Windows - звичайний спосіб

Крок 1. Вставляємо завантажувальний диск в привід. Якщо у Вас завантажувальна флешка - включаємо її в USB-порт і перезавантажуємо комп'ютер.
Крок 2. Під час ініціалізації пристроїв натисніть кнопку Del щоб потрапити в BIOS (БІОС).

bios-001

Примітка: Якщо у Вас ноутбук, щоб зайти в БІОС натискайте кнопку F2.


Крок 3. У різних версія БІОС меню завантаження може відрізнятися. Шукаємо розділ Boot або підрозділ з такою назвою в розділі Advanced. У ньому треба першим по порядку - 1st Boot Device - поставити CDROM для завантаження з CD-приводу. Якщо ж у Вас завантажувальний USB-флешка, то першим ставити треба USB-HDD.

bios_boot

Крок 4. Зберігаємо налаштування і виходимо з BIOS. Для цього натискаємо кнопку F10. Вискочить вікно з питанням - зберегти конфігурацію БІОС - відповідаємо Yes.
Крок 5. Чекаємо поки комп'ютер завантажитися з диска. Потім вибираємо Установку нової системи. Після цього потрапляємо у вибір розділу для установки:

format_c

Тут Вам треба вибрати розділ, який позначений як Система у графі Тип. Вибравши його натискаємо кнопку Настройка диска а потім - Форматувати.
Після цього завантажувач відформатує диск видаливши всі дані на ньому.

Як видалити Windows - альтернативний спосіб

Другий спосіб більш складний, так як Вам доведеться використовувати спеціалізовані программамы для роботи з жорстким диском - Acronis Disk Director або Paragon Disk Manager.
Для початку Вам потрібно буде завантажити завантажувальний образ на якому присутній одна з цих програм і записати його на диск або флешку. Потім робимо кроки з 1 по 4 з першого способу. Після того, як завантажиться меню диска або флешки - вибираємо одну з цих програм та форматуємо диск.

Видаляємо Windows та форматуємо диск з допомогою Acronis Disk Director

Після запуску програми вибираємо ручний режим, вибираємо потрібний диск і натискаємо кнопку Форматувати (Format).

format-acronis

Далі вибираємо файлову систему NTFS і натискаємо ОК.
Щоб програма застосувала зміни треба натиснути на стартовий прапорець в меню вгорі або вибрати пункт меню Операції > Виконання операції.

Видаляємо Windows та форматуємо диск з допомогою Paragon Disk Manager

У програмі Paragon Disk Manager відразу запускається зручний майстер, в якому можна натиснути кнопку Форматування розділу, вибрати диск, файлову систему NTFS і натиснути кнопку Форматувати.

format-paragon