AOMEI Backupper Standard оновився до версії 2.5


AOMEI Backupper Standard

Один із способів надійно зберігати важливі файли полягає у створенні і підтримці резервних копій, щоб навіть у найгірших ситуаціях усі дані були в безпеці. Для цього є безліч різноманітних рішень, в тому числі вбудовані в Windows інструменти від Microsoft, а з числа сторонніх програм особливої уваги заслуговує AOMEI Data Backuper Standard.

З допомогою цього безкоштовного програмного забезпечення можна створювати резервні копії системи/дисків/розділів і відновлювати з них дані, або клонувати диски і розділи. Інструмент дозволяє створювати додаткове або диференціальні резервні копії, які можуть бути зашифровані і стиснуті. І це лише деякі особливості щодо нової програми, чиї творці зробили дуже хороший старт в області резервного копіювання даних.

AOMEI Data Backuper підтримує Windows 7, 8, 8.1, 10, Server 2008 R2 Server 2012, причому як 32-бітові, так і 64-бітні системи. Програма володіє сучасним, інтуїтивно зрозумілим і зручним графічним інтерфейсом, з яким не виникне проблем навіть у самих початківців користувачів.

Головний екран містить 5 розділів, розташованих у лівій частині вікна. Зверху є кілька посилань: «Reload» (для оновлення статусу жорстких дисків), «Settings», «Help» і «Upgrade» (перенаправляє на сайт компанії AOMEI, де ви можете придбати оновлення з версії Standard до Professional).

15-04-2015 13-16-52

Для створення резервної копії від користувача вимагається мінімум дій. Спочатку потрібно вибрати тип резервного копіювання: бекап файлів і папок («File Backup»), бекап системи («System Backup»), бекап диска («Disk Backup») або бекап розділу («Partition Backup»). Потім потрібно вибрати файли, папки, диск або розділ і натиснути на кнопку «Start Backup», щоб почати операцію.

15-04-2015 13-17-14

Перед створенням бекапа в налаштуваннях («Backup Options») можна вибрати рівень стиснення резервної копії між «None» (без стиснення), «Normal» (нормальне, використовується за замовчуванням) і «High» (високе); додати захист паролем і включити розбивку резервної копії на декілька файлів меншого розміру (за замовчуванням програма робить це автоматично, але розмір можна визначити вручну). Інший цікавий параметр називається «Intelligent Sector». З ним програма може робити резервні копії тільки використовуваних секторів файлової системи, замість резервного копіювання всіх секторів/розділу диска.

15-04-2015 13-17-27

VSS (метод резервного копіювання, наданий Microsoft) дозволяє програмі робити резервні копії додатків, які вже запущені, не перериваючи їх роботу. Цю опцію можна відключити, в цьому випадку Data Backuper буде використовувати вбудований прийом.

15-04-2015 13-17-36

Що стосується інших вбудованих утиліт, то тут можна відзначити опцію «Check Image», яка перевіряє цілісність образу резервної копії, і «Explore Image», яка монтує образ резервної копії у віртуальний розділ, дозволяючи тим самим переглянути його вміст.

Нове у версії 2.5:
  • Universal Restore: резервний образ системи, створений на одному комп'ютері, може бути відновлений на іншій машині з іншим апаратним забезпеченням;
  • Можливість виконувати відновлення системи або клонування системи між GPT і MBR дисками;
  • Додані додаткові налаштування для планування резервного копіювання, які дозволяють чітко вказати, чи слід автоматично виконувати пропущені заплановані операції резервного копіювання при наступному запуску системи.

Що стосується мінусів, то при використанні цього продукту у мене не виникло жодних проблем і, враховуючи, що Data Backuper є новачком у цій галузі, я впевнений, що попереду цей інструмент чекає світле майбутнє. Хоча відсутність російської мови для кого-то може бути серйозним недоліком.

Завантажити з AOMEI Backupper Standard з сайту розробника