Що можна зробити, якщо на ноутбуці з Windows не працює тачпад?


Surface Pro 3 TouchPad

Використовувати Windows без миші, тачпада або іншого вказівного пристрою вкрай незручно. Насправді це справжній виклик, який не рекомендується приймати людям зі слабкими нервами. Однак що ви могли б зробити, якщо сенсорна панель на вашому улюбленому ноутбуці раптом перестане працювати? Варіантів мало – давайте коротко їх розглянемо.

Рестарт

Хоча це звучить як найбільш просте і очевидне рішення, багатьма воно часто ігнорується. Іноді проста перезавантаження комп'ютера може вирішити цю проблему.

Також слід переконатися, що тачпад взагалі включений – це крок, який ви повинні зробити перед спробою вирішити проблему за допомогою перезавантаження. Багато моделей ноутбуків дозволяють вручну активувати і деактивувати тачпад за допомогою клавіш, які ви могли натиснути по чистій випадковості. Найчастіше це робиться шляхом натискання функціональної клавіші від F1 до F12 у верхній частині клавіатури) і спеціальної кнопки, яка зазвичай позначена символами Fn.

Щоб швидше визначити, яка саме клавіша відповідає за включення/вимикання тачпада на вашої моделі ноутбука, зверніть увагу на іконки, які нанесені на всі функціональні клавіші. Зазвичай виробники використовують дуже чіткі позначення (наприклад, іконку, що зовні нагадує тачпад), але іноді зустрічаються дивні, заплутують символи.

Також точне поєднання клавіш для активації і деактивації тачпада можна знайти в інструкції до вашого ноутбука або в розділі технічної підтримки на сайті виробника ноутбука.

Програмні рішення

Іноді, однак, проблема більш серйозна, ніж просто випадково натиснуті клавіші. Цілком можливо, що сенсорна панель відключена в налаштуваннях Windows.

Якщо ви використовуєте Windows 8 або 8.1, натисніть Q на клавіатурі, щоб відкрити панель пошуку. Введіть слово «миша» і в результатах пошуку виберіть пункт «Зміна параметрів миші», щоб перейти у відповідний розділ меню «Параметри ПК». Тепер переконайтеся, що слайдер, який відповідає за функціонування тачпада перебуває в положенні «Вкл».

Також відкрийте «Панель управління» і перейдіть в розділ «Миша». У діалоговому вікні властивостей миші перейдіть на вкладку «Сенсорна панель». Назва вкладки може відрізнятися в залежності від марки пристрою (Alps Electric Corporation, Cirque Corporation, Synaptics, ElanTech) і конкретної моделі ноутбука. У вікні налаштувань (Settings) переконайтеся, що у вас поставлені всі відмітки, тобто функції тачпада активні.

FileDownloadHandler

1ZUtn

Якщо це не допомогло, проблема може бути пов'язана з драйверами. Завантажити останню версію системного програмного забезпечення для вашого тачпада можна на офіційному сайті виробника в розділі підтримки. Для цього вам знадобляться відомості про точний номер моделі ноутбука, щоб знати, що шукати. Цю інформацію ви можете знайти у документації до ноутбука або на етикетці на його корпусі.

Нарешті – якщо всі ці рішення не допомагають, ймовірно, проблема має апаратний характер, тобто несправне сам пристрій. В даному випадку у вас є тільки два варіанти: або знайти спеціалізований сервісний центр, де вам зроблять ремонт/заміну тачпада, або просто купити компактну бездротову мишу і управляти операційною системою з її допомогою.