Безпечний режим Windows 10 - як до нього потрапити, в тому числі і коли система не хоче завантажуватися?


[img]http://windowstips.ru/wp-content/uploads/2013/09/C-Windows-8-Windows-8.1-1.png?176241&34342c[/img]При виникненні проблем із завантаженням Windows 10 (або 8.x) можна скористатися звичним «рятівним колом», як це передбачено в Windows 7 – використанням клавіші F8 під час запуску комп'ютера для доступу до додаткових варіантів завантаження. Зокрема, таким шляхом в сьомій версії системи можна потрапити в безпечний режим (safe mode) і спробувати вирішити проблему штатними засобами. Наприклад, якщо рішенням проблеми може стати видалення драйвера або зміна системних налаштувань. Клавіші Shift F8, якими по ідеї можна скористатися при завантаженні Windows 10, щоб потрапити в середовище відновлення системи (а це аналог варіантів завантаження «Сімки»), не так-то вже й просто застосувати на ділі. Потрібно буде кілька разів потренуватися, щоб вловити той самий момент скороченою завантаження системи, коли клавіші Shift F8 можуть спрацювати.

Навіщо потрібен безпечний режим?

Безпечний режим роботи комп'ютера являє собою специфічне стан системи Windows, призначене для вирішення різних проблем.

У цьому режимі задіяні тільки самі необхідні для підтримки працездатності системи пристрої і компоненти. Безпечний режим – це по умові режим роботи системи з правами адміністратора. І навіть більше: багато хто з файлів, які система або стороннє програмне забезпечення не дозволять видалити ні при яких умовах, у безпечному режимі видаляються без проблем.

Безпечний режим системи – середовище, яке використовується для видалення некоректно встановлених драйверів і скасування невдало застосованих системних налаштувань. Наприклад, при установці дозволу екрану, яке не підтримується монітором, змінити його на підтримуване останнім у рамках повноцінно працюючої системи вдасться не завжди. Так, зображення на екрані може просто не бути. І якщо під рукою немає іншого монітора, здатного відобразити картинку з застосованим дозволом, не інакше, як за допомогою безпечного режиму, проблему не вирішити. Замість відеодрайвера в безпечному режимі для монітора задіюється стандарт VGA, який підтримується усіма відеокартами, призначеними для Windows-пристроїв.

Safe mode – одне з рішень проблеми проникнення в систему вірусів, які блокують роботу антивірусних програм. Якщо шкідливим ПЗ не пошкоджена частина системного реєстру, що відповідає за завантаження безпечного режиму, в цьому режимі можна спробувати запустити антивірусний сканер, видалити файл запуску і/або процес вірусу в диспетчері завдань, а також застосувати інші дії для реанімації системи.

Розділ конфігурації працюючої системи

За допомогою розділу конфігурації працюючої системи потрапити в безпечний режим можна, провівши деякі настройки і перезавантажити. Робимо клік правою клавішею миші на кнопці «Пуск» і вибираємо опцію «Виконати».

(11)

У поле для вводу команд прописуємо:

Msconfig

(12)

Після натискання Enter побачимо вікно конфігурації системи. Нас цікавить вкладка «Завантаження», тут відзначаємо галочкою пункт «Безпечний режим».

За замовчуванням конфігурація системи передбачає мінімальний тип безпечного режиму, коли не запускаються програми автозавантаження, ні звуку, відключена мережа, працюють тільки базові драйвера відеопристрої, жорсткого диска, миші, клавіатури і інших пристроїв, необхідних для підтримки мінімуму працездатності операційної системи.

Для безпечного режиму Windows 10 можна встановити і інші його типи. Вибравши пункт «Інша оболонка», безпечний режим буде без звичного графічного інтерфейсу, а тільки з командним рядком. Це може бути актуально у випадку збою роботи explorer.exe – системна служба, що забезпечує роботу провідника операційної системи.

Пункт «Відновлення Active Directory» передбачає завантаження безпечного режиму з графічним інтерфейсом і мінімальним числом активних служб, включаючи службу каталогів Active Directory. Якщо в безпечному режимі виникне необхідність звернутися до мережевих ресурсів, то в цьому випадку потрібно вибрати пункт «Мережа». Він передбачає, відповідно, роботу драйвера мережевої карти.

Визначившись з вибором, внизу вікна тиснемо «Застосувати», а потім «Ок».

(13)

Після перезавантаження операційна система буде запущена в безпечному режимі.

Процес налаштування завантаження Windows 10 в звичайному режимі – зворотний. У розділі конфігурації системи галочку з пункту «Безпечний режим» потрібно зняти.

Клавіша Shift і кнопка перезавантаження працюючої системи

Інший спосіб потрапити в безпечний режим, якщо операційна система перебуває в працездатному стані – це скористатися одномоментним натисненням клавіші Shift і кнопки перезавантаження. Відкриваємо меню «Пуск», натискаємо на кнопку вимикання («Завершення роботи») і, утримуючи затиснутою клавішу Shift на клавіатурі, вибираємо варіант перезавантаження комп'ютера.

(1)

Так ми потрапимо в середовище відновлення Windows 10. Тут нам потрібен спочатку розділ діагностики, потім – розділ додаткових параметрів.

1985

Далі вибираємо параметри завантаження.

1986

Перед нами з'являться всілякі варіанти завантаження – натиснувши клавіші F4, F5 або F6 можна потрапити в безпечний режим відповідного типу.

1987

Безпечний режим незагружающейся системи

Якщо операційна система не запускається взагалі або, наприклад, помилково застосовано дозвіл, що монітор не підтримує, видаючи повідомлення про це на сумному чорному фоні екрана, завантажитися в безпечному режимі і спробувати відшукати рішення проблеми можна, як і в попередньому випадку, з допомогою середовища відновлення системи.

Як згадувалося вище, натискання клавіш Shift F8 під час завантаження системи не завжди може спрацювати, тому більш надійним способом потрапити в середовище відновлення завантаження з інсталяційного диску або з диска відновлення, створеного раніше штатними засобами системи.

При завантаженні з останнього в середу відновлення потрапляємо відразу після вибору мови. Якщо ж завантаження комп'ютера здійснюється за допомогою інсталяційного диска, у вітальному віконці тиснемо «Далі».

(38)

Потім натискаємо посилання відновлення системи внизу.

(39)

Подальші кроки – «Діагностика» і «Додаткові параметри».

1985

Далі вибираємо командний рядок.

1992

У вікні командного рядка прописуємо:

bcdedit /set globalsettings advancedoptions true

і тиснемо Enter.

(40)

Операція проведена успішно, командний рядок закриваємо і в меню вибору дії клікаєм продовження використання Windows 10.

(41)

Після чого побачимо перелік варіантів завантаження.

1987

Якщо в безпечному режимі вдасться усунути причину, що перешкоджає завантаженні, та перевстановлення системи вийде уникнути, надалі комп'ютер буде весь час завантажуватися з меню варіантів завантаження. Виправити це дуже легко з допомогою тієї ж командного рядка, яку тепер вже відкриваємо, вибравши з числа вмісту контекстного меню на кнопці «Пуск».

(43)

Вводимо команду:

bcdedit /deletevalue globalsettings advancedoptions

і тиснемо Enter.

(42)

Все – тепер комп'ютер буде завантажуватися в звичайному режимі, без будь-яких предзагрузочных станів і меню.