Вчіться покладатися на керування жестами, які підтримуються тачпадом вашого ноутбука з Windows


Dell

Напевно, багато з вас стикалися з виразом «тачпад з підтримкою жестів» дивлячись на характеристики останніх моделей ноутбуків. Багато користувачів легко розшифровують її як «якась нова особливість, пов'язана з Windows 8 і її інтерфейсом, що базуються на ідеї сенсорного управління» і... зупиняються на цьому, тим самим нехтуючи однією з найбільш цікавих, корисних та інноваційних можливостей сучасних мобільних комп'ютерів.

Насправді все набагато більш цікаво – уявіть собі тачпад на ноутбуці, який є свого роду мініатюрною копією сенсорного дисплея. Якщо пристрій йде без сенсорного екрану, тачпад в певному сенсі може стати його елегантною заміною. Завдяки підтримці жестів тачпади в пристроях останнього покоління надають можливості для простого, зручного та інтуїтивного керування Windows 8/8.1/10 і в дійсності виконують набагато більше функцій – набагато більше, ніж проста альтернатива миші, як це було раніше.

Microsoft пропонує вбудовану (рідну) підтримку подібних елементів управління в операційній системі, включаючи базовий набір жестів, але в той же час дозволяє всім великим виробником тачпадів (як Synaptics і Elan, наприклад) додавати свої зміни, пов'язані з різними додатковими функціями.

У тому випадку, якщо ви хочете ознайомитися з повним спектром можливостей конкретного тачпада, вбудованого в вашу модель ноутбука, знайти відповідну інформацію ви можете у посібнику користувача або на сайті виробника.

2013-07-03-image-8

Згадані вище виробники тачпадів пропонують дуже хорошу підтримку, включаючи докладний наочне керівництво по різних жестів, які підтримують їх вирішення.

Оскільки варіацій на цю тему досить багато, в даній статті ми торкнемося лише деякі з основних, базових можливостей управління, які пропонують все тачпади з підтримкою жестів:

  • Pinch Zoom (Збільшення) – жест, який знайомий кожному користувачеві сенсорного пристрою. Нагадує «щипок», який збільшує (зменшує) розмір певних об'єктів в будь-якому сумісному з такого роду управлінням додатку. Наприклад, цей жест призначений для швидкого зміни розміру зображень у програмі «Фотографії» в Windows 8/8.1/10.
  • Charms – бічне меню в Windows 8/8.1 викликається легким ковзанням пальця на сенсорному екрані справа наліво. Ідентичний жест використовується для відкриття меню і з допомогою тачпада, який підтримує цей тип управління – ковзанням пальця по поверхні, починаючи якомога ближче від правого краю у напрямку ліворуч.
  • Switcher – інша знакова стрічка в Windows 8/8.1, розташована протилежно Charms в лівому верхньому кутку екрану. Вона служить для швидкого перемикання між уже запущеними Metro/Modern додатками. Жест для її виклику той же самий, що і для Принади, з тією різницею, що рух пальця повинно починатися зліва направо.
  • Rotate (Поворот) – щодо незвичайний жест, який іноді за замовчуванням вимкнено. Дозволяє повернути положення активного об'єкта, одночасно зсунувши два пальця на поверхні сенсорної панелі. Зручно при редагуванні зображень, наприклад.
  • Scroll (Прокрутка) – добре відома опція для прокручування веб-сторінок або документів. Даний жест дублює аналогічну дію, яке зазвичай виконується коліщатком миші. Виконується одночасним переміщенням двох пальців по поверхні тачпаду. В залежності від напрямку розпізнається вертикальна або горизонтальна прокрутка.

Створюючи Windows 10, Microsoft також доклала чимало зусиль для поліпшення навігації за допомогою тачпада. Нова операційна система підтримує ряд жестів пальцями, які дозволяють отримати доступ до нових функцій, включаючи повідомлення, Cortana і віртуальні робочі столи.

[img]http://windowstips.ru/wp-content/uploads/2015/03/windows-10-touch-gestures-1024x568.jpg?34342c[/img] [img]http://windowstips.ru/wp-content/uploads/2015/03/windows-10-touchpad-examples-1024x581.jpg?34342c[/img]

Наприклад, для активації Cortana досить натиснути на тачпад одночасно трьома пальцями, або чотирма, щоб побачити центр повідомлень. Шляхом ковзання трьома пальцями вгору на тачпаді запускається «Перегляд завдань» (віртуальні робочі столи), а щоб знову побачити робочий стіл, потрібно зробити аналогічний жест, але в напрямку вниз.