Я працюю з Windows Vista. Частина IV.


Не обіцяю сьогодні захоплюючого оповідання з "одкровеннями" і живими демонстраціями, але прийшов час почати розповідь про бізнес-складову нового покоління операційних систем Microsoft. Швидше за все, надалі ми будемо дотримуватися того ж графіка - чергувати "серйозні" матеріали з практичними "заняттями", складеними з урахуванням побажань наших читачів.

Чергова тема нашого багатосерійного пригоди під назвою "Я працюю з Windows Vista" настільки насичена, багатопланова і величезна, що дозвольте сьогодні без довгих вступів і передмов. Обмежуся лише найбільш цікавими фактами та подіями минулого тижня, що мають безпосереднє відношення до майбутнього анонсу сімейства Windows Vista.


Windows Vista

Слідом за постачальниками компонентів для настільних і мобільних ПК про широку підтримку Windows Vista заговорили виробники програмного забезпечення. Так, на цьому тижні компанія Corel повідомила про плани випуску нових версій всіх своїх основних продуктів, сумісних з Windows Vista, включаючи Corel WordPerfect Office, CorelDRAW Graphics Suite, Corel Paint Shop Pro Photo, Corel Snapfire, Corel Painter і WinZip.

Деякі продукти Corel, включаючи нові версії Corel Snapfire, Corel Snapfire Plus і Corel Paint Shop Pro Photo XI, вже зараз сумісні з Windows Vista і протестовані з останніми попередніми релізами Windows Vista. Головні продукти Corel, включаючи Corel WordPerfect Office X3 і CorelDRAW Graphics Suite X3, будуть оновлені відразу ж після виходу Windows Vista, а файли оновлень будуть розміщені для безкоштовного завантаження на сайті компанії. Нові версії додаткових продуктів Corel, включаючи Corel DESIGNER Technical Suite, Corel Painter і Corel Painter Essentials, також будуть оптимізовані для роботи з Windows Vista. Крім того, Corel співпрацює з партнерами з апаратного забезпечення в тому, що стосується встановлення нових версій свого ПЗ на комп'ютери з попередньо встановленою версією Windows Vista.

Насправді питання працездатності звичного всім нам програмного забезпечення під Windows Vista стоїть досить гостро. Здається мені, одну з наших найближчих статей ми обов'язково присвятимо "розборок" конкретних випадків роботи, відмови або часткового функціонування різних програм під Windows Vista. Принаймні, таке тестування CorelDRAW Graphics Suite X3 і Corel Paint Shop Pro Photo XI можу гарантувати.

certified Втім, у Microsoft також зацікавлені скоріше вирішити питання сумісності, тому минулого тижня компанією анонсована програма Windows Vista Application Compatibility Factory (ACF) для надання допомоги бізнес-користувачам ідентифікації та вирішенні питань сумісності, з якими вони можуть зіткнутися під час міграції на Windows Vista. Детальніше про програму ACF можна дізнатися в інтерв'ю Q&A: Microsoft Systems Integrators Team Up to Help Customers Prepare for Windows Vista (англійською мовою).

certified Співдружність ряду компаній спільно з Microsoft Consulting Services буде ділитися досвідом пошуку помилок і питань сумісності з усіма користувачами. Крім цього випущений черговий випуск проміжної версії Microsoft Application Compatibly Toolkit 5.0, доступний в бета-версіях ще з часів Vista Beta 2.


Windows Vista

Утиліта Application Compatibility Toolkit V5.0 проводить аналіз використовуваних додатків, веб-сайтів і ПК, оцінює наслідки переходу на нову ОС і установки патчів, централізовано відстежує статус сумісності, дозволяє розставити пріоритети вирішення питань сумісності з допомогою фільтрів, автоматично впроваджувати рішення для відомих проблем і обмінюватися інформацією про сумісність з іншими користувачами (Online Compatibility Exchange). Application Compatibility Toolkit V5.0 буде доступний у фінальній версії незабаром після анонса RTM-версії Vista. Зрозуміло, в обов'язковому порядку всі програмні продукти повинні пройти процес тестування і верифікації на предмет відповідності логотипу Certified for Windows Vista.

Ще одна цікава новина - для тих, хто поки під Windows XP: Microsoft представила фінальну версію Windows Media Player 11 для Windows XP, відповідно, з новим користувача інтерфейсом, інтегрованим онлайновим сервісом для закупівель музики, поліпшеною навігацією по великих музичних колекцій.

certified Крім цього, Media Player 11 також володіє інтегрованою підтримкою музичного сервісу MTV Network URGE, що надає доступ до каталогу URGE з записами більш ніж 110 тисяч виконавців і 2 млн. пісень. Випуск нових версій звичних програм Microsoft - Internet Explorer 7 і Windows Media Player 11 під Windows XP, в першу чергу, покликаний показати користувачам деякі нововведення, які будуть реалізовані під Windows Vista в повному обсязі.

Тим, хто "позіхнув" це повідомлення в наших новинах, можна пройти по ссилочку і завантажити Windows Media Player 11 з російським інтерфейсом для Windows XP зараз.

І, нарешті, одна з кращих новин минулого тижня про Windows Vista світського плану – став відомий зовнішній вигляд роздрібних упаковок деяких нових продуктів, причому, не тільки коробок з Windows Vista, але і з новим 2007 Office - як версії Professional, так і Home & Student.

Ось вони:


Windows Vista


Windows Vista


Windows Vista


Windows Vista


Windows Vista


Windows Vista

Дизайн строгий, але колірна диференціація проглядається чітко: "готичний" колір фону - звичайно ж, у самій грунтовної версії, Windows Vista Ultimate.

Ось тепер зі спокійною душею можна переходити до теми нашої сьогоднішньої статті.


Сторінки: 1 2 3 4 Слід.