Забув пароль від ВайФая - як дізнатися чи подивитися?!


forgot-wifi-password

Багато абонентів Інтернет-провайдерів Ростелеком, Будинок.ру, Білайн і т. п., у яких вдома стоїть роутер, просто-напросто не пам'ятають свій пароль від ВайФай мережі. Ключ бездротової мережі був введений установником при підключенні роутера і з тих пір його ніхто знову жодного разу не вводив. Але ось прийшли знайомі, родичі або друзі зі своїм ноутбуком або планшетом і хочуть вийти в Інтернет через Вашу бездротову мережу. А Вам і не шкода, але от проблема - забутий пароль від ВайФая і згадати його ніяк не виходить. Все легко вирішується, якщо до мережі WiFi підключений комп'ютер або ноутбук - інструкція для Windows 7 і Windows 8. Але ось що робити, якщо підключених пристроїв немає, а ключ мережі треба терміново дізнатися. Для того, щоб його побачити, Вам доведеться лізти в налаштування роутера. В якості прикладу, ми візьмемо самий популярний в Росії маршрутизатор D-Link DIR-300. Якщо у Вас інша модель - просто дійте за аналогією і у Вас все вийде.
Починаємо з того, що вводимо в адресному рядку IP-адресу роутера. Зазвичай це 192.168.1.1 або 192.168.0.1. У відповідь ми побачимо запит авторизації для доступу в веб-конфігуратор:


как узнать пароль от ВайФай

За замовчуванням використовується логін admin і пароль - admin.

Тепер треба перейти в розділ налаштування бездротової мережі ВайФай. Зазвичай він так і називається Wi-Fi або Wireless. Нам потрібні параметри безпеки мережі:

как посмотреть пароль от вайфая

Тут у Вас буде рядок, яка може називатися «Ключ шифрування», «Passphrase», «Password» або що-небудь в цьому дусі - це і є пароль від ВайФая, який забули. Ви можете залишити старий, або ввести новий, але тоді не забудьте зберегти налаштування.
І постарайтеся його більше не забувати свій пароль WiFi. Але навіть, якщо і забудете - то тепер знаєте, як і де його можна подивитися або дізнатися.