Як видалити службу в Windows Vista або Windows XP

Рекламний блок

Так, так, ви не помилилися. Замість простого відключення служб ви можете повністю видалити їх з цього списку. Це буває особливо корисно, коли будь-яке встановлене вами програма не бажає коректно віддалятися і залишає за собою пункти у цьому списку служб.

ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ: Будучи одного разу віддаленим, служба зникає назавжди. Причому її відновлення може бути дуже болючим. Тому обережно використовуйте описаний нижче метод.

Отже, якщо ви все-таки зважилися видалити непотрібну службу, то перше, що вам необхідно для цього зробити, це піти в Пуск -> Настройка -> Панель управління -> Адміністрування -> Управління комп'ютером -> Служби і додатки -> Служби. Тут, у вікні, ви побачите список всіх наявних у вас служб.

Удаление службы в Windows XP и Vista

Виберіть з цього списку непотрібну службу і, двічі клацнувши на ній мишкою, зайдіть в її властивості. У вікні, знайдіть напис "Ім'я служби" і скопіюйте в буфер знаходиться навпроти неї назву (це не завжди можна зробити під XP).

Удаление службы в Windows XP и Vista

Далі вам необхідно зайти в командний рядок. Однак під Windows Vista запустити її з правами адміністратора. Для цього пройдіть в Пуск -> Програми -> Стандартні, далі натисніть правою кнопкою миші на рядку "Командний рядок" і в контекстному меню виберіть пункт "Запуск від імені адміністратора".

Удаление службы в Windows XP и Vista

Синтаксис, який використовується для видалення служби, має наступний вигляд:

sc delete Ім'я_служби

Тому, для видалення, наприклад, служби з ім'ям Adobe LM Service, в командному рядку вам необхідно використовувати команду sc delete "Adobe LM Service" (лапки необхідні, якщо ім'я служби містить пробіли).

ЗАУВАЖЕННЯ: Видаляти дану конкретну службу не рекомендується, це всього лише приклад.

Вам, відповідно, необхідно вставити з буфера в представлену вище команду назву своєї непотрібної служби. Після чого ви побачите напис у вікні про результати видалення.

Удаление службы в Windows XP и Vista

Якщо тепер у списку служб натиснути клавішу F5, і тим самим оновити його, то в ньому ви більше не побачите віддаленої вами служби.

Удаление службы в Windows XP и Vista

Ось, власне, і все. Нескладно, чи не правда? Єдине, на чому ще раз хочеться звернути вашу увагу, це обережність, з якою необхідно використовувати даний метод. Перш, ніж дійсно видалити службу, варто дуже ретельно все обдумати - адже видаливши її, дуже важко буває повернути її назад.

Рекламний блок