Як збільшити швидкість WiFi?!


как увеличить скорость wifi

Ви купили новий WiFi-роутер, заплативши за нього чималу суму, яка зробила пролом у Вашому місячному бюджеті. Включаєте його,налаштовуєте і тут розумієте, що швидкість роботи по бездротовій мережі, м'яко кажучи, не вражає. Багато користувачів починають грішити на маршрутизатор, хоча в 99% випадків ці підозри безпідставні і якість роботи мережі WiFi найчастіше залежить від налаштувань роутера і його розташування в приміщенні. Є кілька простих кроків, які з великою часткою ймовірності Вам допоможуть.
1.Продумати розташування WiFi-роутера. Багато користувачів не надають цьому особливого значення, розміщуючи пристрій там де подобатися або там, де зручно, думаючи, що раз роутер потужний, то і сигнал буде WiFi буде хороший у всіх точках квартири. І вони помиляються. На якість сигналу бездротової мережі впливає безліч факторів: матеріал, з якого зроблені стіни, гипоскартнные споруди, дзеркала на стінах, побутова електроніка.Всі ці фактори можуть призвести до того, що в сусідній кімнаті прийом може бути в 2-3 рази гірше.А адже чим слабший сигнал,тим нижче буде швидкість бездротового з'єднання і повільніше буде закачуватися інформація, відкриватися сторінки. Тому розташуванню роутера в квартирі треба приділити окрему увагу.

как увеличить скорость wifi

Оптимальніше всього встановлювати роутер де-небудь у середині квартири. Якщо у Вас приватний будинок і він має три поверхи, то оптимальніше всього розташувати маршрутизатор на другому поверсі. Після цього можна з ноутбуком або смартфоном походити по кутах квартири і поспостерігати якість сигналу WiFi і переміщаючи при необхідності маршрутизатор.


2.Купити WiFi-повторювач (репітер). Що таке репітер? Це пристрій, який може підключитися до наявної мережі WiFi і передати її далі сигнал, на зону покриття своїх антен.

как увеличить скорость wifi

У 95% випадків саме покупка бездротового повторювача допомагає вирішити проблему з поганим покриттям мережі у віддалених куточках квартири або будинку.

3.Налаштування маршрутизатора. Розпочати, гадаю, варто з того, що зараз складно знайти багатоповерхівку, де можна виявити менше 2-3 бездротових мереж.І це в кращому випадку. Частіше в зоні прийому знаходиться 6-7 мереж. І це відіграє чималу роль. Справа все в тому, що у багатьох роутери налаштовані за замовчуванням, а це може привести до збігу каналів. То є дві, а то і більше мереж WiFi можуть використовувати один і той же радіоканал і тим самим мещать один одному. Але не варто впадати у відчай. У будь WiFi-роутера є ряд основних налаштувань, що допомагають оптимізувати роботу бездротової мережі під свої потреби.Номер використовуваного каналу можна поміняти в розділі основних налаштувань WiFi - параметр називається Канал або Channel.

как увеличить скорость wifi

Більшість WiFi-роутерів за замовчуванням використовують канали 1,6 або 11. Тому можна спробувати ставити по черзі інші канали і дивитися на результат. А можна поступити ще простіше - завантажити і запустити програму inSSIDer. Вона покаже всі бездротові мережі в зоні прийому і використовуються ними канали.
Другий момент, який частенько допомагає - примусове використання стандарту 802.11 N. Це найшвидший на сьогоднішній день стандарт. Звичайно, обіцяних 300 мегабіт Ви не вичавіть, але і те чого отримаєте Вам вистачить з надлишком. Зробити це можна так само в Основних налаштуваннях WiFi, параметри Режим роботи або Wireless Mode.

как увеличить скорость wifi

Перевірте так само який у Вас вибрати метод шифрування. Оптимальніше всього ставити тип WPA2-Personal/AES. Використання застарілого вже за всіма параметрами WEP, або типу TKIP може призвести до істотного зниження швидкості бездротової мережі.

как увеличить скорость wifi

Третій варіант - оновлення прошивки роутера. Здавалося б, причому тут швидкість WiFi і прошивка роутера? Виявляється залежність є, і не мала. Справа тут в тому, що мікропрограми для маршрутизаторів теж люди пишуть. А людям властиво помилятися. Нова версія прошивки найчастіше виправляє помилки і баги, а так само оптимізує роботу пристрою.

Що можна спробувати зробити ще?!

Якщо запропоновані мною дії не допомогли Вам посилити сигнал і підняти швидкість WiFi - не впадайте у відчай. Є ще методи, які підходять у приватних випадках.
- якщо проблема присутня тільки на ноутбуці чи комп'ютері, а зі смартфонами і планшетами такого не спостерігається - спробуйте перевстановити драйвер адаптера WiFi;
- якщо у Вас вдома активно користуються передачею даних по Bluetooth - спробуйте відключити адаптери і перевірити швидкість;
- можна спробувати змінити ширину каналу WiFi. Сучасні бездротові маршрутизатори підтримують вибір між каналом шириною 20 МГц і 40 МГц. Але тут треба враховувати ще такий нюанс: збільшення ширини каналу збільшить швидкість тільки при наявності сильного сигналу Wi-Fi. Якщо сигнал слабкий - Ви можете отримати зворотний ефект при використанні 40 МГц.
- дуже рідко, але іноді зустрічається ситуація, коли комп'ютер і маршрутизатор знаходяться близько, а рівень сигналу невеликий. Таке може статися в результаті того, що сигнал дуже потужний. Тоді треба спробувати знизити силу сигналу в налаштуваннях роутера.
- якщо Ви використовуєте мережу налаштовану примусово на стандарт 802.11 n, то майте на увазі, що дуже бажано включати режим QoS(Quality of Service), і WMM (Wi-Fi Multimedia).