Чому акумулятор (батарея) ноутбука підключена але не заряджається?!


батарея ноутбука подключена не заряжается

Привіт. На дні мені принесли ноутбук Acer на якому була проблема з акумулятором - він просто не брав заряд при підключеному зарядному пристрої. Збентежило те, що сам ноут хоч і недорогий, але й відносно старий - всього 1,5 року. Звичайно, вбити батарею ноутбука або нетбука можна і за менший термін використання. Але тут все заваисит від умов і правильності експлуатації. Наприклад, у мене є старий ноутбук HP Compaq, який працює вже більше 7 років і в нього ще живий акумулятор, який тримає зарядку аж 35-40 хвилин. для такого дідка це більш ніж чудово.

Знос - одна з головних причин виходу з ладу акумуляторних батарей ноутбуків, адже у неї є певна межа циклів зарядки/розрядки, виробивши який вона зазвичай просто «віддає кінці». Навіть виробник в керівництві найчастіше пише що строк служби АКБ - 2-3 роки. Тут справа в тому, що вже приблизно за перший рік вона втрачає п'яту частину своєї ємності, а до кінця другого року вже може просто вийти з ладу. Випадки, коли вона прожила довше трьох років, можна, грубо кажучи, порахувати по пальцях. І єдиний вихід - тільки замінити батарею ноутбука.

Але є випадки, коли батарея перестала заряджатися на майже новому ноутбуці і операційна система пише, що «Батарея підключена, але не заряджається»:


батарея ноутбука подключена не заряжается

Причиною може виявитися банальний збій роботи операційної системи або контролера на материнській платі. Можна спробувати зробити так званий «повний скидання» налаштувань BIOS комп'ютера.
Для цього спробуємо виконати кілька простих дій.
Крок 1. Вимикаємо ноутбук і відключаємо від нього зарядник.

батарея ноутбука подключена не заряжается

Після цього виймаємо акумулятор.

батарея ноутбука подключена не заряжается

Крок 2. Натискаємо кнопку включення ноутбука (Power) і тримаємо її в натиснутому стані близько хвилини.

батарея ноутбука подключена не заряжается

Це робиться для того, щоб зняти залишки заряд з конденсаторів.

Крок 3. Підключіть зарядний пристрій до ноутбука або нетбуку. Акумулятор поки залишаємо не підключеним.

Крок 4. Включаємо ноутбук і заходимо в БІОС. Щоб це зробити треба натиснути кнопку Del або F12. На деяких моделях для входу в BIOS можуть використовуватися кнопку F2 або F5. Дивіться на написи при завантаженні. Як правило, там зазначено яку кнопку треба натиснути.

Крок 5. Заходимо в розділ «Save&Exit» і вибираємо пункт «Load Setup Defaults» або «Restore Defaults»:

батарея ноутбука подключена не заряжается

В деяких версіях Біоса цей пункт може знаходиться в іншому розділі, наприклад, «Boot». Після цього перезавантажуємо комп'ютер. І як тільки він знову почне завантажуватися - відключаємо кнопкою «Power».

Крок 6. Від'єднуємо зарядник, повертаємо батарею на місце і підключаємо зарядник.

Крок 7. Включаємо ноутбук і чекаємо поки він завантажиться.
Якщо Вам пощастило і після скидання параметрів батарея ноутбука ожила - відмінно! Якщо ні, то крім як заміною акумулятора - не більше проблему не вирішити і заміна - єдиний вихід.

В якості висновку хочу привести спосіб, до якого часто вдаються, щоб зберегти батарею працездатною максимально довгий термін. Полягає він у тому, що коли Ви працюєте вдома або в офісі, тобто там де робота від акумулятора не потрібна - просто відключіть батарею і підключити ноутбук до мережі через зарядник. У разі, якщо ноутбуком користуються як звичайним ПК і він завжди підключений до електричної мережі - акумулятор взагалі можна вимкнути і прибрати.