Відключення служби Віддалений реєстр у Windows XP

Рекламний блок

Якщо Ви довго працювали з Windows XP, або іншою версією Windows випущеної за останні 10 років, то, безсумнівно, Ви знайомі з реєстром Windows і Вам відомо, що реєстр це серце ОС Windows. Майже будь-які аспекти роботи Windows можна контролювати через реєстр. Якщо Ви знаєте що робите, то Ви можете змусити Windows робити дивовижні речі.

З іншого боку, якщо Ви не знаєте що робите (або робите це зі злим умислом), то Ви можете зруйнувати Windows, неправильно змінивши реєстр. Майже в кожній статті присвяченій змінам реєстру Windows, можна знайти примітка, в якій говориться, що Ви можете порушити роботу Windows і/або програм, якщо зробите неправильні зміни, і що Вам необхідно зробити повну резервну копію системи, перед тим як змінити реєстр.

Справа в тому, що реєстр можна змінювати не тільки з позитивними намірами. У Windows XP є служба, яка дозволяє віддалено змінювати реєстр Windows, без відома користувача ПК, на якому роблять зміни. А що Ви скажете, якщо дізнаєтеся, що ця служба включена за замовчуванням? Якщо Ви не хочете, щоб хто-небудь мав доступ до реєстру вашої ОС Windows, службу Віддаленого реєстру слід відключити.

Примітка: Перш ніж поспішати відключати службу Віддаленого реєстру, потрібно знати, до яких наслідків це призведе.

Так як присутні і переваги і недоліки відключення цієї служби, в кінцевому підсумку вирішувати будете Ви самі, робити це чи ні. Визначтеся, що Вам необхідно на роботі чи вдома. Щоб допомогти Вам у цьому, ми пояснимо, як працює Віддалений реєстр, як включити або відключити цю службу, і які наслідки викличе відключення служби.

Робота з Віддаленим реєстром

Як згадувалося раніше, Віддалений реєстр дозволяє робити зміни реєстру на віддаленій машині. Невелика деталь, яка може трохи заспокоїти - віддалено змінювати реєстр Windows XP хто завгодно не може. Щоб мати право віддаленого зміни реєстру, користувач повинен бути членом групи адміністраторів на віддаленій машині.

Для отримання доступу до реєстру віддаленої машини, спочатку Ви повинні відкрити Редактор реєстру на своєму ПК. Після відкриття Редактора реєстру, виберіть Файл – Підключити мережний реєстр. Після цього з'явиться діалогове вікно Вибір: Комп'ютер. Введіть ім'я комп'ютера, до якого Ви хочете підключитися, та натисніть OK. Після цього, реєстр віддаленого комп'ютера відкриється в Редакторі реєстру.

Ви повинні бути, принаймні, обережні, під час змін реєстру віддаленої машини. Зверніть увагу, що під час змін свого реєстру, перший рядок Редактора реєстру називається Мій комп'ютер, нижче розташовані HKEY_LOCAL_MACHINE, HKEY_CURRENT_USER, і т. д. При відкритті реєстру віддаленого комп'ютера, запис Мій комп'ютер залишається, і її вміст відноситься до Вашого локального комп'ютера. Реєстр віддаленого комп'ютера знаходиться нижче і носить назву віддаленого ПК. Важливо не переплутати і виправляти потрібний реєстр.

Включення/відключення служби Віддалений реєстр

Тепер маючи уявлення про роботу з Віддаленим реєстром, спробуємо відключити цю службу. Відключення Віддаленого реєстру потрібно проводити безпосередньо на тому комп'ютері, де Ви хочете вимкнути віддалений доступ.

На початку відкрийте Панель керування та виберіть іконку Адміністрування, потім клацніть на іконці Служби.

Відкрився диспетчер управління службами покаже список всіх наявних служб. Перегорніть список і знайдіть службу Віддалений реєстр. Клацніть правою клавішею мишки на рядку Віддалений реєстр, потім у меню виберіть команду Властивості. У віконці, що з'явилося, натисніть кнопку Стоп, щоб зупинити службу. Тепер у спадаючому меню Тип запуску виберіть Вимкнено. Натисніть OK, тепер служба Віддалений реєстр відключена, і ніхто не зможе віддалено змінювати реєстр Вашої системи.

Якщо Вам знадобиться повторно задіяти цю службу, то знову відкрийте диспетчер управління службами, клацніть правою клавішею мишки на рядку Віддалений реєстр, потім у меню виберіть команду Властивості. У спадаючому меню Тип запуску виберіть значення Авто, натисніть Застосувати, потім натисніть Пуск і ОК. Служба Віддалений реєстр знову працює.

Зверніть увагу, що служба Віддалений реєстр залежить від служби Віддалений виклик процедур (RPC) і якщо вона не включена, то Ви не зможете включити Віддалений реєстр.

Наслідки відключення

На початку статті згадувалося про наслідки відключення служби. У 99% всіх випадків відключення Віддаленого реєстру не викличе жодних проблем. Залежних додатків від цієї служби дуже мало.

Також слід пам'ятати, що після відключення служби Віддалений реєстр, Ви втратите можливість віддаленого контролю над машиною. Іноді доводиться налаштовувати комп'ютери, що знаходяться на досить віддалених відстанях (інше місто, інша країна). Потрібно усвідомлювати те, що Ви не зможете отримати доступ до такого комп'ютера, якщо, звичайно, особисто не підете туди, де він знаходиться.

Рекламний блок