Вибираємо голосовий синтезатор мовлення з російським голосом


голосовой синтезатор речи для windows 7 и андроид от гугл

Нещодавно переді мною постала проблема вибору голосового синтезатора мови. Основні вимоги - це підтримка російської мови і більш-менш нормальне вимову.
Для тих, хто не в курсі того, що таке синтезатор мови, розповім - це спеціальна програма, зміст якої полягає в перетворенні письмового тексту в усне мовлення. Це і є так званий синтез.
Навіщо це треба? Ну, наприклад, коли треба записати голосове повідомлення чужим голосом. Іноземцям воно може бути корисно для того, щоб почути вимову того чи іншого слова. Синтезатор мови зручний для читання, коли треба включити дитині казку, якої немає в аудіокниги. Та й взагалі, ситуації різні бувають.
Так ось, в процесі вибору я знайшов кілька дуже корисних інструментів, серед яких працюють в режимі онлайн, з підтримкою російської мови і зараз я Вам про них і розповім.

Перекладач Google

синтезатор речи google

Ось воістину багатоцільовий продукт, яких можна використовувати абсолютно по-різному. Головні переваги:
- це абсолютно безкоштовний сервіс;
- робота в режимі Онлайн без установки. Потрібен тільки доступ в Інтернет;
- на мій погляд цей синтезатор мови має кращий голосовий модуль, саме близьке до натурального;
- напевно найкраща команда розробників і техпідтримка в світі;
- найбільша кількість підтримуваних мов.
На жаль, варіант голоси тільки один - жіночий. Вибору я не знайшов.

RHVoice

русский синтезатор речи скачать бесплатно


Відмінний багатомовний синтезатор мови від російського розробника - Ольги Яковлевої. Є версії для операційних систем сімейства Windows, так і Linux. Розробник синтезатора — Ольга Яковлєва. Програма поширюється абсолютно безкоштовно і доступна на офіційному сайті в двох варіантах: як SAPI5-сумісна самостійна версія і як модуль для безкоштовної програми екранного доступу NVDA. Цей синтезатор голосовий мови вміє озвучувати російські тексти трьома голосами - Олена, Ірина та Олександр.

Acapela

русский синтезатор речи acapela

Acapela — це, мабуть, один з найпопулярніших і поширених мовних синтезаторів в світі. Головна особливість - це озвучення текстів більш ніж на тридцяти мовах світу. Якщо розглядати російську мову, то тут доступні два голоси — Микола та Альона. Причому останній більш досконалий і природний в плані вимови. У демонстраційному режимі на сайті доступний тільки голос Олена.
Програма доступна для скачування на офіційному сайті і підтримує всі популярні сучасні операційні системи - Windows, Linux, Mac. Є навіть версії для Android u iOS.

Vokalizer

скачать синтезатор речи алена на русский язык

Жіночих голос Milena - це ще один дуже популярний движок голосового синтезатора мови від компанії Nuance - він дуже високоякісний і природно звучить. Його Ви можете почути в call-центрах і в різних мережевих мовних системах, а також в різних додатках додатках, таких як Moon Reader Pro, Full Screen Caller ID , Cool Reader, навігаційної програми TomTom, iGo Primo.
Серед плюсів можна відзначити можливість установки різних словників, регулювання гучності, наголоси та швидкості читання.
Код програми відкритий, завантажити його безкоштовно можна на офіційному сайті, власне як і інсталятор самої програми.

Festival

скачать синтезатор речи алена на русский язык

Festival — це не просто черговий голосової мовної синтезатор, а вже ціла система розпізнавання та синтезу мовлення з різними API. Розробник - Дослідний Центр Мовних Технологій університету Единбурга.
Festival призначений для підтримки декількох мов. За замовчуванням підтримує англійська, валлійська та іспанська мови. Але є можливість підключити голосові пакети інших мов: чеська, фінська, хінді, італійська, маратхі, польська, російська і телугу.
Код програми відкритий, сам голосовий синтезатор поширюється по ліцензії open source і доступна тільки для операційних систем Linux. Правда є портована версія Макінтош.

ESpeak

Голосовой синтезатор речи для windows 7

Остання в моєму огляді система синтезу мовлення - програма ESpeak - розробляється вже близько 8 років. Остання версія - 1.48.04 від 6 квітня 2014. Даний голосовий синтезатор мови багатоплатформовий - є версії під Windows, Linux, Mac OS X, і навіть під RISC OS, хоча останні дві вже давно не підтримуються.
Окремо зазначу, що eSpeak використовується в мобільних операційних системах Android, правда має при цьому ряд суттєвих помилок.
Програма підтримує п'ятдесяти різних мов, підтримка яких вказується при установці програми.
Один з головних мінусів це голосового синтезатора - генерування голосу тільки у файл формату WAV. Завантажити програму безкоштовно можна на офіційному сайті.

Від себе додам лише, що мені сподобалися RHVoice і Vokalizer, хоча тут багато справа індивідуальна і значною мірою залежить від того, що Ви хочете отримати. Так що пробуйте, ставте і дивіться. Я думаю, що один з поданих варіантів Вам обов'язково повинен підійти.