Opera 10.0 RC vs. Chrome 4порівняння продуктивності

Рекламний блок

Минулого тижня Opera надала для скачування RC-версію свого майбутнього браузера Opera 10.0. Новинка вже зараз доступна для Mac, Linux і Windows комп'ютерів. В ній поліпшені багато можливості, збільшена продуктивність, переглянута пошта Mail і доданий так званий "Турбо-режим" (Turbo mode), який за даними Opera, збільшує швидкість завантаження сторінок.

У свою чергу Google нещодавно представив тестову версію свого браузера Google Chrome 4.0. Чим і скористалося Інтернет-видавництво Dailytech.com, представники якого порівняли продуктивність (і не тільки) обох нових браузерів.

В якості тесту продуктивності використовувався FutureMark PeaceKeeper, який зараз вже вийшла зі стадії бета. Також в якості тесту використовувався CelticKane javascript, за допомогою якого автори намагалися поглянути на скриптовую продуктивність браузерів кілька більш детально. Всі тести запускалися на нетбуці VAIO з процесором T8100 (2.1 GHz, 45нм), відеокартою NVIDIA 8400 GS і операційною системою Windows Vista. Білдів Opera був 1733, а Presto був 2.2.15. Версія ж Chrome була 4.0.202.0.

Opera 10.0 RC vs. Chrome 4: сравнение производительности

В результаті в PeaceKeeper Opera набрала 1718 очок, що здається замалим порівняно з Safari і Chrome, проте почасти такий результат пов'язаний з повільним процесором тестового лептопа. Втім, Chrome набрав 2929, легко обійшовши Opera. Частково це пов'язано з тим, що PeaceKeeper не тестує і не роздає нагороди за підтримку спеціальних/експериментальних стандартів, начебто Nav Links, Web Forms 2.0,VoiceXML/X V або CSS Projection Mode, всі з яких підтримує Opera і не підтримує Chrome. З іншого боку ці стандарти досі використовуються відносно рідко, тому їх не включення в тест можна вважати справедливим.

Opera 10.0 RC vs. Chrome 4: сравнение производительности

Намагаючись копнути трохи глибше, тестери прогнали обидва браузера через тест СelticKane javascript. Opera показала в ньому помірні 274мс - досить хороший результат, який навіть швидше, ніж Chrome 2 набрав у липні. І все-таки Chrome 4 ще раз показав свою перевагу в швидкості над Opera, набравши лише 195мс (хоча Apple Safari, за даними CelticKane, все-таки швидше).

Opera 10.0 RC vs. Chrome 4: сравнение производительности 

Таким чином, Opera 10.0 RC в скриптовой продуктивності не змогла дати гідної відповіді браузеру Chrome. Поки Opera не володіє потенційною перевагою в особі нового движка Carakan javascript, який, як уже відомо, не вийде до 10-го релізу Opera. "Він не буде готовий до фіналу Opera 10, однак ви можете бути впевненими, що він буде вражаючим, коли вийде", заявив представник Opera.

Opera 10.0 RC vs. Chrome 4: сравнение производительности

Водночас важливо було також розглянути і інші можливості браузерів – крім чистої швидкості. Так, і Opera і Chrome випускаються не дуже великими гравцями на ринку браузерів, тому деякі погано написані сторінки можуть бути неповністю сумісними з ними (але в теж час сумісні з Firefox/IE). В іншому ж обидва браузера пропонують досить надійну фільтрацію реклами, спливаючих вікон і фільтрацію скриптів. Обидва браузера також містять у собі антифішинговий технології. Однак в експериментах співробітників видавництва Opera краще впоралася з блокуванням більшості реклами, ніж Chrome.

Таким чином, у швидкості Chrome 4 переміг, так і в безпеці він не поганий. Тому тестери вирішили з'ясувати, чим же ще браузери відрізняються один від одного, які у них є переваги і недоліки.

Першим під пильний погляд тестерів потрапив Chrome. Браузер має відмінну ізольованістю вкладок, тому навіть якщо на одній з вкладок відбувається збій, весь браузер не падає. Також в Chrome є прекрасний режим приватності (інкогніто). Недоліком же браузера є кілька не облагороджений інтерфейс і відсутність розфарбовування вкладок (відмінна можливість в IE).

У теж час одним з найбільш вражаючих аспектів Opera є її привітний до користувача інтерфейс. Також є відмінним ускорительный режим, реалізація якого краще ніж в інших браузерах (зразок аддонов в Firefox) - для користувачів повільних з'єднань Opera є найкращим вибором. Крім того, Opera встановлюється швидше, ніж Chrome. Так, на машині тестерів, вона встановилася всього за 58 секунд, тоді як Chrome на установку зажадав майже 4 хвилини. Хоча роботи в Chrome на швидких з'єднаннях все-таки буде швидше. Недоліком же Opera є відсутність режиму приватності, погана підтримка плагінів і аддонов (що, втім, поліпшується) і відсутність розфарбовування вкладок за замовчуванням.

Таким чином, можна зробити наступний висновок – Chrome обходить Opera в швидкості, однак коли в справу вступають можливості і інші параметри браузери досить близькі. І який з них краще залежить від персональних переваг.

Ми ж пропонуємо вам спробувати обидва браузера. Завантажити Opera 10.0 RC можна звідси, а Google Chrome 4 звідси.

Рекламний блок