Можливості Windows 7Аеро-погляд

Однією з новинок робочого столу Windows 7 є так званий аеро-погляд (Aero Peek). Останній належить до безлічі технологій, впроваджених компанією Microsoft в операційну систему в боротьбі з проблемами від непомірне багатозадачності і пов'язаної з нею плутаниною між відкритими вікнами і робочим столом. Новинка пропонує дві основні функції. Перша з них дозволяє швидко переглянути робочий стіл крізь усі відкриті у вашій системі вікна. А друга функція дозволяє знаходити потрібне відкрите вікно, яке, можливо, затулений або приховано іншими відкритими вікнами. Нижче ми розглянемо обидві ці функції докладніше.

Windows 7 | Перегляд робочого столу

У різних версіях Windows до Windows 7 була можливість згорнути всі вікна, яку зазвичай представляла іконка в панелі швидкого запуску на панелі завдань. Функціонально дана можливість була подібна перемикачу, натискання на який один раз призводило до мінімізації всіх відкритих вікон у системі. У свою чергу натискання другий раз призводило до повернення в попередній стан - всі раніше відкриті вікна поверталися у попередній стан.

У Windows 7, згортання всіх вікон замінено можливістю перегляду робочого столу (Preview Desktop), яку, взагалі кажучи, опціонально можна уподібнити існував раніше згортання. Замість використання іконки в панелі завдань, перегляд столу включається наведенням вказівника миші на нову "скляну" прямокутну зону, яка знаходиться в нижньому правому куті екрану, правіше системних годин. Коли вказівник миші знаходиться над цією невеликою зоною, всі відкриті вікна стають прозорими, залишаючи після себе лише контурні обриси.

 Windows 7 | Просмотр рабочего стола

Це дозволяє вам "побіжно поглянути" на робочий стіл, щоб побачити, що знаходяться на ньому елементи. Однак скористатися ярликами та іншими іконками робочого столу у вас не вийде - як тільки ви зрушить покажчик з зони, всі вікна повернуться в свій початковий стан, приховавши від вас робочий стіл. І, тим не менш, дана можливість буде дуже корисною, якщо ви використовуєте переваги нових гаджетів Windows 7, які знаходяться на робочому столі (в Vista гаджети зазвичай розташовувалися на спеціально виділеній бічній панелі, і не ховалися відкритими вікнами).

Windows 7 | Повноекранний перегляд вікон

Окрім робочого столу, ви також можете швидко поглянути і на будь-які інші відкриті вікна, тимчасово приховавши при цьому всі інші. Для того щоб це зробити, вам необхідно навести покажчик миші на відповідну кнопку додатка або вікна на панелі завдань. В цей момент на екрані виникнуть нові мініатюри, відображають вікна у вигляді невеликих скляних будівель". Причому, якщо додаток працює з кількома відкритими вікнами, то ви побачите мініатюру для кожного відкритого вікна.

  Windows 7 | Полноэкранный просмотр окон

Для включення функції повноекранного перегляду вікна, просто наведіть вказівник миші на одну з цих графічних мініатюр. І як тільки ви це зробите, всі вікна, крім вибраного, стануть прозорими, залишивши після себе лише лінії контурів.

Windows 7 | Полноэкранный просмотр окон

Тепер, якщо ви хочете перейти до поточного в даний час вікна, просто натисніть на його мініатюру. Остання, до речі кажучи, дозволяє також і закрити вікно, для чого в її правому верхньому куті знаходиться всім знайомий хрестик "х".

Секрет: А як бути, якщо вам необхідно відкрити нове вікно? Це, наприклад, буває корисно при роботі з текстовими редакторами, браузерами тощо Windows 7 ви можете зробити це декількома різними шляхами, хоча і не дуже очевидними. Ви можете клацнути правою кнопкою миші по кнопці програми в панелі завдань і вибрати з виниклого меню його назва. Ви можете клацнути середньою кнопкою миші по кнопці програми в панелі завдань (якщо, звичайно, у вас є така кнопка миші). Ви можете використовувати вбудовану в додаток функцію "Нове вікно". І, нарешті, ви можете знайти ярлик програми в меню Пуск (насправді є й інші методи відкриття вікон).

Windows 7 | Висновок

Сам по собі аеро-погляд є всього лише невеликим представником нових можливостей Windows 7, які, будемо сподіватися, зроблять цю операційну систему зручною у використанні. Аеро-погляд дозволяє закривати відкриті вікна, але не вміє відкривати нові для вже працюючих додатків. Однак останнім можна зробити і не використовуючи погляд, тому користувачі, швидше за все, залишаться задоволені. Тим більше що в цілому аеро-погляд є великою перемогою Windows 7 - адже, погодьтеся, іноді найкращі подарунки знаходяться в невеликих упаковках. І аеро-погляд є відмінним прикладом такого подарунка.