Регулярна автоматична очистка диска в Windows 7 і Vista


Для підтримки роботи вашого комп'ютера на доброму рівні, Windows пропонує кілька підручні інструментів. Одним з таких інструментів є утиліта очищення диска, яка може видалити тимчасові і застарілі файли, і таким чином може допомогти у вивільненні деякого місця на вашому жорсткому диску.

Можливо, ви хочете, щоб ця утиліта автоматично запускалася кожну тиждень або місяць (залежно від того, що вам більше підходить). Для цього необхідно запланувати її регулярне виконання - або ж ввести її у розклад. У нашому прикладі ми працюємо під Windows 7. Однак те ж саме можна зробити і в Vista.

Отже, щоб запланувати регулярний автоматичний запуск утиліти очищення диска, клацніть по кнопці Пуск, у полі пошуку введіть task scheduler, або просто "планувальник завдань", і натисніть Enter.

Очистка диска

Після цього перед собою ви побачите вікно планувальника завдань, де вам потрібно буде клацнути по меню "Дія" і далі вибрати пункт меню "Створити просту задачу".

Очистка диска

Далі ви побачите майстер створення простої задачі, де вам потрібно буде ввести назву завдання та її опис і натиснути Далі.

Очистка диска

Тепер вам необхідно вибрати періодичність запуску програми очищення диска. Вибрати можна щотижня, щоденно, щомісячно, один раз і т. п. Правильного або не правильного варіанту тут немає. Вибір залежить тільки від вас і ваших бажань. У своєму прикладі ми вибрали щотижневий запуск.

Очистка диска

Враховуючи, що ми вибрали щотижневий запуск, нам необхідно вказати дату та час, день тижня і періодичність запуску повторів. По закінченні вибору натисніть Далі.

Очистка диска

Тепер у підпункті майстра "Дія" виберіть "Запустити програму, натисніть Далі.

Очистка диска

У полі "Програма або сценарій" уведіть cleanmgr.exe.

Очистка диска

Або ви також можете клікнути на кнопку "Огляд" і вибрати утиліту очищення диска.

Очистка диска

Після цього в полі "Програма або сценарій" ви побачите шлях до утиліти очищення диска. У нашому випадку - це C:\Windows\system32\cleanmgr.exe.

Очистка диска

Після кліка по кнопці Далі ви побачите сумарну інформацію по запланованому виконання завдання. Якщо ви з усім згодні, натисніть Готово.

Очистка диска

У своєму прикладі ми вказали такий час запуску очищення, коли комп'ютер обов'язково буде використовуватися. За пришестя цього часу на екрані виникне вікно, в якому можна буде вибрати диск для очищення.

Очистка диска

Після вибору диска, очищення системи почне свої підрахунки...

Очистка диска

В результаті ви зможете вибрати файли, які слід видалити.

Очистка диска

Розширені параметри

Незважаючи на ефективність вищенаведеного методу, ви, можливо, не хочете яким-небудь чином впливати на роботу утиліти очищення брати участь у її роботі. Щоб цього досягти, вам доведеться вдатися до спеціального параметру, який дозволить запустити автоматично і навіть дозволить вибрати – що видалити.

Щоб використовувати цей параметр – зайдіть в командний рядок. Для цього клікніть по кнопці Пуск, у полі пошуку введіть cmd і натисніть Enter.

У командному рядку введіть cleanmgr.exe /sageset:1 і натисніть Enter. В результаті ви побачите вікно параметрів очищення диска (Disk Cleanup Settings), де ви можете вказати елементи, які будуть видалятися утилітою автоматично. Зверніть увагу, що для елементів списку тут набагато більше, ніж при запуску очищення в звичайному режимі.

Очистка диска

Вибравши все необхідне, клікніть по кнопці OK. Завдяки введеному раніше параметру /sageset:1, при закритті вікна в реєстрі буде створено ключик, де будуть збережені зроблені вами налаштування.

Тепер вам необхідно запланувати запуск очищення диска – точно так само, як ми це робили раніше. Правда, на цей раз при виборі програми вам необхідно в полі "Додати аргументи" ввести додатковий параметр /sagerun:1.

Очистка диска

В результаті тепер, коли запуститься утиліта очищення диска, вона відшукає в реєстрі зроблені вами налаштування (за допомогою параметра sageset:1) і тому не стане задавати питань. Утиліта запуститься автоматично, і очистить все, що ви їй вказали у вищенаведених налаштуваннях.

Розширені параметри утиліти очищення диска дозволяють вам отримати великий набір варіантів її запуску. Насправді в параметрі /sageset:1 цифра "1" є випадковою. Ви можете ввести тут будь-яку цифру за своїм бажанням, однак переконайтесь, що /sagerun:"x" відповідає параметру /sageset:"x", який ви вказуєте при плануванні виконання завдання. Таким чином, ви можете запускати очищення диска з різними параметрами і відповідно видаляти різні файли.

Так, наприклад, можливо, в одному випадку ході очищення ви захочете видаляти лише тимчасові файли Інтернету. Тоді налаштуйте параметр /sageset:1 і вкажіть його потім при плануванні очищення. Потім в іншому випадку ви захочете видалити всі файли. Знову ж налаштуйте параметр /sageset:10 і знову ж вкажіть його. Цей параметр дає вам велику гнучкість у виборі файлів, які ви хочете видалити в ході сесії очищення.