Невизначена мережу в Windows 7 і Windows 8


Неопознанная сеть в Windows

Живемо ми собі, нікого не чіпаємо і в один прекрасний момент включаємо комп'ютер, а внизу, на значку підключення по локальній мережі або бездротової мережі WiFi горить знак оклику. Заходимо в Центр Управління мережами і загальним доступом - а там... невизначена мережу. До речі, таке сповіщення видається тільки на операційних системах Windows 7 і Windows 8, Windows XP мережа просто не працює, і все. Що робити? Куди бігти? Кому дзвонити? Не панікуйте, зараз у всьому розберемося! Для початку, якщо Ви підключені через модем роутер або - просто перезавантажте Ваш роутер. Це пристрій зі своєю операційною системою, яка теж вміє глючити, на жаль. Чекаємо, поки роутер завантажиться і дивимося - зважилася проблема.
Не зважилася? Робимо наступне, в Центрі управління мережами і загальним доступом в меню праворуч шукаємо пункт Зміна параметрів адаптера.

Неопознанная сеть в Windows решение 1

Відкриється вікно мережні підключення Windows. Вибираємо адаптер через який Ви підключені до провайдера і натискаємо на ньому правою кнопкою миші:

Неопознанная сеть в Windows решение 2


В контекстному меню вибираємо пункт Стан. Відкриється вікно Стан підключення. У ньому треба натиснути кнопку Відомості. Відкриється вікно Відомості про мережевому підключенні, в ньому нас цікавить рядок Адресу IPv4 і Шлюз за замовчуванням IPv4. Якщо IP-адресу підмережі 169.254.х.х (як на скріншоті вище), то проблема в тому, що Вашої мережевої карти динамічно не присвоился IP-адресу. Якщо Ви підключені безпосередньо, тобто кабель провайдера підключений безпосередньо в мережеву карту - телефонуйте своєму провайдеру. Проблема 99% в обладнанні на його боці. Якщо ж Ви підключені через роутер, модем або оптичний термінал ONT, то швидше за все у нього виник збій у налаштуваннях локальної мережі або вбудований DHCP-сервера.
Щоб у цьому переконатися, треба прописувати IP-адреса самостійно. Тим більше, що і зайти в налаштування роутера без цього не вийде. Щоб прописати IP-адресу в Windows 7 і Windows 8 робимо наступне:
В Центрі управління мережами і загальним доступом знову клацаємо по посиланню Змінити параметри адаптера, у списку мережевих підключень вибираємо потрібне підключення, правою кнопкою миші натискаємо на ньому і вибираємо пункт меню Властивості:

Неопознанная сеть в Windows решение 3

Відкриється вікно властивостей мережевої карти. Вибираємо пункт Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4) і натискаємо кнопку Властивості. У вікні, треба прописати IP-адресу, маску мережі, шлюз і DNS-адреса:

Неопознанная сеть в Windows решение 4

Для більшості роутерів (крім D-Link) повинні підійти наступні:
IP-адреса - 192.168.1.2
маска 255.255.255.0
шлюз - 192.168.1.1
первинний DNS 192.168.1.1
вторинний DNS - 8.8.8.8
Для роутерів D-Link:
IP-адреса - 192.168.0.2
маска 255.255.255.0
шлюз 192.168.0.1
первинний DNS - 192.168.0.1
вторинний DNS - 8.8.8.8

Натискаємо кнопку ОК і пробуємо вихід в Інтернет. Якщо все запрацювало, то Вам треба перевірити конфігурацію LAN і DHCP в налаштуваннях Вашого роутера або модему.
Якщо ж тепер видається повідомлення, що Мережа без доступу до інтернету - дивіться цей мануал статтю - Мережа без доступу в Інтернет.
Щоб потрапити в веб-інтерфейс роутера - дивіться ось цю статтю Як потрапити в налаштування роутера?
Налаштування різних моделей роутерів та модемів Ви можете подивитися тут і тут.
Якщо у Вас роутер Ростелеком - в мережі є дуже непогана інструкція Як налаштувати роутер Ростелеком.