Утиліта Complete PC Backup Windows Vista


Як всім відомо, всі попередні версії Windows мали утиліти для створення резервних копій файлів, з допомогою яких можна було зберігати ці копії на жорсткому диску. Windows Vista володіє тими ж функціями. Однак, на додаток до стандартної backup-утиліті Windows Vista пропонується утиліта для створення образів на жорсткому диску, яка називається Complete PC Backup.

Ця утиліта може створювати файл-образ, що повторює зміст і структуру жорсткого диска. Якщо ви коли-небудь використовували Norton Ghost або Acronis True Image, тоді ви зможете добре уявити можливості утиліти Complete PC Backup в Windows Vista.

Пам'ятайте, що Complete PC Backup, не можна використовувати для збереження окремих файлів - утиліта може зберігати образ жорсткого диска цілком. Тому, Microsoft рекомендує при використанні Complete PC Backup регулярно користуватися стандартними утилітами для збереження резервних копій файлів. Так само варто пам'ятати, що утиліта Complete PC Backup не включена у версію Windows Vista Home Basic і Windows Vista Home Premium.

Доступ до Complete PC Backup

Є два способи запустити Complete PC Backup. Утиліту можна запустити з центру Backup and Restore, вибравши Start - All Programs - Maintenance. Або зі сторінки Backup Status and Configuration, вибравши Start - All Programs - Accessories - System tools. Обидва способи показано на скріншотах нижче.

Complete PC Backup
Утиліту Complete PC Backup можна запустити з Центру Backup and Restore.

Complete PC Backup
Так само утиліту Complete PC Backup можна запустити зі сторінки Backup Status and Configuration.

В незалежності від вибраного способу, при запуску утиліти Complete PC Backup з'явиться діалогове вікно UAC. Дайте згоду на запуск утиліти.

Створення backup-образу

Запустившись Complete PC Backup почне перевіряти систему на знаходження пристроїв для створення backup-образу, після чого попросить вибрати один із знайдених. В даному випадку був обраний привід DVD-RW.

Complete PC Backup
Утиліта Complete PC Backup може зберегти створений образ на жорсткому диску або записати на DVD.

Після натискання кнопки Next, з'явиться сторінку підтвердження, де буде показано приблизну кількість дисків, необхідне для запису образу жорсткого диска. При натисканні Start, утиліта Complete PC Backup почне підготовчий процес.

Утиліта попросить вставити DVD-диск в привід. Зверніть увагу на індикатор виконання процесу підготовки. Потім буде запропоновано виконати форматування диска.

Complete PC Backup
Коли утиліта Complete PC Backup почне перші приготування, з'явиться діалогове вікно з проханням вставити диск в оптичний привід.

Complete PC Backup
Власне процес форматування займає менше однієї хвилини.

Після завершення форматування DVD, утиліта Complete PC Backup почне створення образу диска. Після запису першого диска, потрібно вставити наступний диск і відформатувати його. Наприклад, знадобилося три диска DVD для запису образу жорсткого диска об'ємом 26 Гб. На перші два диска було записано 4.37 Гб, а на третій тільки 568 Мб, що в сумі склало близько 9 Гб – непогана ступінь стиснення.

Відновлення з backup-образу

Щоб відновити вміст жорсткого диска, потрібно буде завантажитися з DVD диска Windows Vista. З'являться два екрани установки Windows, у першому потрібно буде вибрати мову, а в другому вибрати опцію Відновити (Repair). Коли з'явиться екран системи відновлення Windows, необхідно вибрати опцію Complete PC backup Restore і слідувати вказівкам на екрані.

Complete PC Backup

Опції відновлення системи Windows пропонують безліч утиліт з відновлення, серед них - Complete PC backup Restore.