Як підключити телевізор Samsung Smart TV до інтернету через Wi-Fi?

Рекламний блок

Samsung Smart TV - подключение к интернетуДоброго дня.

В останні роки розвиток техніки йде настільки стрімкими темпами, що те, що ще вчора здавалося казкою - сьогодні реальність! Це я кажу до того, що сьогодні, навіть не маючи комп'ютера, можна вже переглядати інтернет сторінки, дивитися ролики на youtube та робити інші справи в інтернеті за допомогою телевізора!

Але для цього він, звичайно, повинен бути підключений до інтернету. У цій статті я хотів би зупинитися на популярних, останнім часом, телевізорах Samsung Smart TV, розглянути налаштування Smart TV Wi-Fi (така послуга в магазині, до речі, не найдешевша) покроково, розібрати самі зустрічаються типові питання.

І так, почнемо...


Зміст:

  • 1. Що потрібно зробити перед налаштуванням телевізора?
  • 2. Налаштування телевізора Samsung Smart TV для підключення до інтернету по Wi-Fi
  • 3. Що робити, якщо телевізор не підключається до інтернету?

1. Що потрібно зробити перед налаштуванням телевізора?

У цій статті, як сказано парою рядків вище, я буду розглядати питання виключно підключення телевізора по Wi-Fi. Взагалі, можна, звичайно, підключити телевізор і по кабелю до роутера, але в цьому випадку доведеться тягнути кабель, зайві дроти під ногами, а якщо захочете пересунути телевізор плюс ще зайві клопоти.

Багато хто вважає, що Wi-Fi не завжди може забезпечувати стабільний зв'язок, іноді зв'язок рветься і пр. насправді, це більше залежить від вашого роутера. Якщо роутер хороший і не рве зв'язок при завантаженні (до речі, рвуть зв'язок при високій навантаження, найчастіше, роутери зі слабким процесором) у вас хороший і швидкий інтернет (у великих містах зараз начебто вже з цим проблем немає) зв'язок у вас буде що треба і нічого гальмувати не буде. До речі, про вибір роутера була окрема стаття.

Перш ніж приступати до налаштувань телевізора, потрібно зробити ось що.


1) Визначаєтеся спочатку - чи є у вашій моделі телевізора вбудований Wi-Fi адаптер. Якщо він є - добре, якщо його немає - то для підключення до інтернету, потрібно придбати wi-fi адаптер, що підключається по USB.

Увага! Для кожної моделі телевізора він свій, тому будьте уважні при покупці.


Адаптер для подключения к интернету по wifi samsung smart tv

Адаптер для підключення по wi-fi.


2) Другим важливим кроком буде - настройка роутера (http://pcpro100.info/category/routeryi/). Якщо на ваших пристроях (наприклад, телефон, планшет або ноутбук), які так само підключені по Wi-Fi до роутера - є інтернет - значить все в порядку. Взагалі, як налаштувати роутер для доступу в інтернет - це велика і обширна тема, тим більше що в рамки одного поста вона не впишеться. Тут я наведу лише посилання на налаштування популярних моделей: ASUS, D-Link, TP-Link, TRENDnet, ZyXEL, NETGEAR.

2. Налаштування телевізора Samsung Smart TV для підключення до інтернету по Wi-Fi

Зазвичай при першому запуску телевізора, він автоматично пропонує здійснити налаштування. Швидше за все, цей крок вже давно був пропущений вами, т. к. телевізор найімовірніше перший раз включили в магазині або на якому-небудь-складі...

До речі, якщо до телевізора не під'єднано кабель (вита пара), наприклад, від того ж роутера - він за замовчуванням, при налаштування мережі, почне пошук бездротових з'єднань.

Розглянемо безпосередньо сам процес налаштування покроково.

1) Спочатку переходите заходите в налаштування і переходите у вкладку "мережа", нас найбільше цікавлять - "налаштування мережі". На пульті, до речі, є спеціальна кнопка "settings" (налаштування).

1-вход-в-настройки-сети-samsung-smart-tv

2) до Речі, праворуч з'являється підказка, що ця вкладка використовується для налаштування мережевого з'єднання і використання різних інтернет послуг.

1-настройка-сети-samsung-smart-tv

3) Далі з'явитися "темний" екран з пропозицією почати налаштування. Натискаємо кнопку "пуск".

2-пуск-настроек-samsung-smart-tv

4) В цьому кроці від нас телевізор просить вказати, який тип з'єднання: кабель або бездротове з'єднання Wi-Fi. У нашому випадку вибираємо бездротове і натискаємо "далі".

3-выбор-типа-соединения-samsung-smart-tv

5) Секунд 10-15 телевізор буде здійснювати пошук всіх бездротових мереж, серед яких повинна знайтися і ваша. До речі, зверніть увагу, що діапазон пошуку буде здійснюватися в 2,4 Гц, плюс назву мережі (SSID), яке ви задали в налаштуваннях роутера.

4-поиск-беспроводных-маршрутизаторов-samsung-smart-tv

6) Напевно, знайдеться відразу кілька мереж Wi-Fi, т. к. в містах, зазвичай, у деяких сусідів так само встановлені і включені роутери. Тут потрібно вибрати свою бездротову мережу. Якщо ваша бездротова мережа захищена паролем, вам потрібно буде ввести його.

Найчастіше, після цього з'єднання з інтернетом буде встановлено автоматично.

Далі вам залишається зайти в "меню-->>підтримка-->>Smart Hub". Smart Hub - це спеціальна функція у телевізорах Samsung Smart TV, що дозволяє отримати доступ до різних джерел інформації в інтернеті. Ви зможете переглядати інтернет-сторінки або відео на youtube.

5-выбор-wi-fi-samsung-smart-tv

3. Що робити, якщо телевізор не підключається до інтернету?

Взагалі, звичайно, причин, чому телевізор не підключився до інтернету може бути безліч. Найчастіше, звичайно, це неправильні налаштування роутера. Якщо інші пристрої, крім телевізора, так само не можуть отримати доступ в інтернет (наприклад, ноутбук) - значить однозначно потрібно копати в сторону роутера. Якщо ж інші пристрої працюють, а телевізор - ні, спробуємо розглянути нижче кілька причин.

1) По-перше, спробуйте на етапі налаштування телевізора при підключенні до безпроводової мережі, задати налаштування не автоматично, а в ручну. Спочатку зайдіть в налаштування роутера і відключіть на час опцію DHCP (Dynamiс Host Configuration Protocol – протокол динамічної настройки вузла).

Потім вам потрібно зайти в налаштування мережі телевізора і присвоїти йому IP-адресу та вказати шлюз (IP шлюзу - це адреса заходили в налаштування маршрутизатора, частіше всього - 192.168.1.1 (крім роутерів TRENDnet, у них за замовчуванням IP адреса 192.168.10.1)).

Наприклад, задамо наступні параметри:
IP-адреса: 192.168.1.102 (тут можете вказувати будь-який локальний IP адреса, наприклад 192.168.1.103 або 192.168.1.105. До речі, в роутерах TRENDnet, адреса, швидше за все, потрібно вказати наступного виду - 192.168.10.102).
Маска підмережі: 255.255.255.0
Шлюз: 192.168.1.1 (TRENDnet -192.168.10.1)
Сервер DNS: 192.168.1.1

настройка-шлюза-и-ip-адреса-samsung-smart-tv

Як правило, після введення налаштувань в ручну - телевізор приєднується до бездротової мережі і отримує доступ до інтернету.

2) По-друге, після того, як ви провели процедуру ручного присвоєння телевізору певного IP адреси, я рекомендую зайти в налаштування роутера ще раз і ввести в налаштування MAC адресу телевізора і інших пристроїв - щоб при кожному підключенні до безпроводової мережі кожному пристрою видавався його постійна IP адреса. Про настройку різних типів роутерів - тут.

3) Іноді допомагає проста перезавантаження роутера і телевізора. Вимкніть їх на хвилину-другу, а потім увімкніть його знову і повторіть процедуру налаштування.

4) Якщо при перегляді інтернет-відео, наприклад ролики з youtube у вас постійно "смикається" відтворення: відео зупиняється то завантажується - швидше за все недостатньо швидкості. Причин кілька: або роутер слабкий і ріже швидкість (можна замінити на більш потужний), або інтернет канал завантажений іншим пристроєм (ноутбук, комп'ютер тощо), можливо, варто перейти на більш швидкісний тариф у вашого інтернет провайдера.

5) Якщо роутер і телевізор знаходяться в різних кімнатах, наприклад за трьома бетонними стінками - можливо якість з'єднання буде гірше із-за чого швидкість буде зменшена або зв'язок періодично рватися. Якщо так - спробуйте роутер і телевізор розташувати ближче один до одного.

6) Якщо на телевізорі і роутері є кнопки WPS - можна спробувати приєднати пристрій в автоматичному режимі. Для цього потрібно натиснути кнопку на одному пристрої на 10-15 сек. і на іншому. Найчастіше, пристрої швидко і автоматично з'єднуватися.

PS


На цьому все. Всім вдалих підключень...
Рекламний блок