Віртуальна пам'ять або файл підкачки Windows

Рекламний блок

Що таке файл підкачки Windows?

Page file або по-російськи файл підкачки Windows – це особливий файл, який використовується Windows для зберігання тих даних, які вже не поміщаються в оперативну пам'ять, коли та заповнюється під час роботи. Горезвісний файл підкачки Windows можна налаштувати, однак комп'ютер може з легкістю використовувати файл підкачки Windows на свій розсуд і без додаткових налаштувань.

Однак нерідко значення цього файлу розуміється невірно. Багато з користувачів сприймають його як причину уповільнення роботи комп'ютера. Теоретично все зрозуміло – користуватися пам'яттю, розміщеної в області жорсткого диска, повільніше, ніж фізичного. Але всім ясно, що факт наявності файлу підкачки Windows краще, ніж його відсутність.

Як працює файл підкачки Windows ?

Свэп файл, він же файл підкачки Windows розташований на жорсткому диску. За замовчуванням пейдж файл знаходиться за адресою C:\pagefile.sys. Цей файл підкачки приховано за замовчуванням. Як зробити приховані файли доступними для вашого погляду, прочитайте статтю Операції з ярликами.

[img]http://i1.wp.com/computer76.ru/wp-content/uploads/2015/05/fajl-podkachki.png?resize=640,231[/img]

Отже, комп'ютера зберігати дані легше прямо в планках оперативної пам'яті, ніж просто читати і зберігати на вінчестері. Він зберігає мегабайти пам'яті саме в них. Наприклад, коли ви запускаєте браузер, файли Хрому або Мозілли читаються з жорсткого диска і поміщаються в RAM. Коли ви переглядаєте сторінку в мережі, вона зберігається в оперативній пам'яті.

В той момент, коли встановленого обсягу RAM не вистачає, Windows повертає дані для зберігання назад на жорсткий диск і розміщує його в файл підкачки вінчестера. Це і є віртуальна пам'ять системи. Вона виконує роль запасний. Якщо ви не користуєтеся вже запущеної програми, Windows відсилає її у віртуальну частину пам'яті. Непрямим ознакою цього процесу (вилучення даних з віртуальної пам'яті) може служить помигивание індикатора завантаження жорсткого диска в той момент, коли користувач виводить на передній план запущену програму після деякого простою.

Відключити файл підкачки – прискорити продуктивність?

З якого дива? Так, швидкість читання з віртуальної пам'яті набагато нижче, ніж напряму. Однак при відключенні файлу підкачки програма, позбавлена пам'яті RAM, припинить виконання, і при запуску декількох додатків Windows впаде в ступор. Великовагові програми взагалі відмовиться запускатися. Де ж вигода? Windows чудово регулює використання ресурсів без втручання користувача. Відключена віртуальна пам'ять заощадить кілька гігабайт простору диска, але тоді вам доведеться забути про стабільність Windows.

Керування віртуальною пам'яттю.

Розмір файлу підкачки регулюється автоматично. Однак налаштування файлу подвласны змін. Це можна зробити, виконавши наступний шлях:

Пуск – правою мишкою по Комп'ютер – вибрати Властивості.

[img]http://i0.wp.com/computer76.ru/wp-content/uploads/2015/05/svojstva-sistemy.gif?resize=272,383[/img]

У вікні у лівій частині виберіть Додаткові параметри системи. У вкладці Додатково виберіть у пункті Швидкодію кнопку Параметри...

[img]http://i1.wp.com/computer76.ru/wp-content/uploads/2015/05/parametry-bystrodejstviya.gif?resize=640,393[/img]

У вікні Параметри швидкодії виберіть вкладку Додатково. У розділі Віртуальна пам'ять клацніть на кнопці Змінити... Ви побачите настройки віртуальної пам'яті. Зніміть галку з автоматичного визначення обсягу файлу підкачки і встановіть свій. Тут же можна змусити систему зберігати файл підкачки на іншому локальному диску, якщо жорсткий диск розбитий на кілька дисків. Просто виберіть потрібний диск, вкажіть розмір або надайте вибір системі і натисніть Поставити і ОК.

[img]http://i1.wp.com/computer76.ru/wp-content/uploads/2015/05/izmenit-razmer-virtualnoj-pamyati.gif?resize=284,372[/img]

Підсумуємо.

Та нехай буде! Він вам заважає? А програмам буде звідки черпати додаткові ресурси...

Успіхів

Рекламний блок