Як перевірити швидкість інтернету? Вимірювання швидкості з'єднання - кращі онлайн сервіси


Как проверить скорость интернетаДоброго дня!

Я думаю що не все і не завжди задоволені швидкістю свого інтернету... Так, коли файли завантажуються швидко, онлайн-відео грузиться без "ривків" і затримок, сторінки відкриваються зі швидкістю "світла" - турбуватися не про що. Але в разі проблем - перше, що рекомендують зробити - це перевірити швидкість інтернету. Можливо, що для доступу до сервісу у вас просто не достатньо високошвидкісне підключення.

Причому, важливо відзначити, що незважаючи на те, що багато провайдерів пишуть досить високі цифри при підключенні: 100 Мбіт/з, 50 Мбіт/з - за фактом, реальна швидкість буде менше (майже завжди в договорі вказується привід ДО 50Мбит/с, тому до них не подкопаетесь). Ось про те, як перевірити цю реальну швидкість інтернету і буде ця стаття.

1. Як у Windows побачити швидкість підключення до інтернету?

Зробити це досить швидко. Покажу на прикладі ОС Windows 8 для Windows 7, XP це робиться аналогічним чином).

1) На панелі завдань клацаєте по значку (зазвичай він виглядає так: 2014-10-11 09_11_30-) з'єднання з інтернетом правою кнопкою миші і вибираєте пункт "Центр управління мережами і загальним доступом".

2014-10-11 08_44_25-

2) Далі натискаєте на з'єднання з інтернетом (див. скріншот нижче).

Центр управления сетями и общим доступом

3) Власне перед нами здасться вікно властивостей, в якому вказана швидкість інтернету.

2014-10-11 08_44_47-Состояние - Беспроводная сеть

2. Популярний тест - http://www.speedtest.net/

Сайт: http://www.speedtest.net/

Перед перевіркою і тестом швидкості рекомендується відключити всі програми, пов'язані з мережею, наприклад: торренти, онлайн-відео, ігри, чати тощо

Що стосується http://www.speedtest.net/ - то це дуже популярні сервіс для вимірювання швидкості з'єднання з інтернетом. Користуватися їм простіше простого. Просто перейдіть по посиланню вище, а потім натискаєте кнопку "Begin Test".

2014-10-11 08_47_59-Speedtest.net by Ookla - The Global Broadband Speed Test

Далі, приблизно через хвилину, цей онлайн-сервіс надасть вам дані по перевірці. Наприклад, в моєму випадку, швидкість склала близько 40 Мбіт/с (непоганий, близько до реальних цифр тарифу). Правда, трохи бентежить цифра пінгу (2 ms - це дуже низький пінг, практично як у локальній мережі).

2014-10-11 08_49_01-Speedtest.net by Ookla - The Global Broadband Speed Test

3. Вимірювання швидкості і тестування на speed.io

Сайт: http://www.speed.io/index_en.html

Дуже цікавий сервіс для перевірки швидкості інтернету. Чим він підкуповує? Напевно, кількома речами: простота перевірки (натиснути всього одну кнопку), реальними цифрами перевірки, перевірка йде в режимі реального часу і ви наочно бачите як спідометр показує швидкість завантаження і віддачі файлу.

2014-10-11 08_49_51-speed.io - Internet DSL Speedtest

Результати перевірки скромніші, ніж у попередньому сервісі. Тут важливо враховувати, знаходження самого сервера, з яким йде з'єднання для перевірки. Т. к. в попереднім сервісі сервер був російським, а в цьому немає. Утім, це теж досить цікава інформація.

2014-10-11 08_50_58-speed.io - Internet DSL Speedtest

4. Німецький сервіс speedmeter.de

Сайт: http://speedmeter.de/speedtest/

У багатьох людей, особливо в нашій країні, все німецьке асоціюється з точністю, якістю, надійністю. Власне, і їх сервіс speedmeter.de підтверджує це. Для перевірки, достатньо перейти по посиланню вище і натиснути одну кнопку "Speed test starten".

2014-10-11 08_52_26-SpeedMeter.de - Dein Internet DSL Speedtest

До речі, радує те, що вам не доведеться бачити нічого зайвого: ні спідометрів, ні розфарбованих картинок, ні великої кількості реклами та ін. загалом, типовий "німецький порядок".

2014-10-11 08_53_31-SpeedMeter.de - Dein Internet DSL Speedtest

5. Перевірка швидкості на voiptest.org

Сайт: http://www.voiptest.org/

Непоганий сервіс, в якому легко і просто вибрати сервер для перевірки, а потім почати тестування. Цієї пройто і легкою можливістю цей сервіс багатьох і підкуповує.

2014-10-11 08_54_11-VoIP Test and internet connection speed test, information about VoIP

Після тесту вам надається детальна інформація: ваш IP адреса, провайдер, пінг, швидкість скачування/віддачі, дата перевірки. Плюс до цього побачите кілька цікавих флеш роликів (забавно...).

2014-10-11 08_55_06-VoIP Test and internet connection speed test, information about VoIP

PS

До речі, відмінний спосіб перевірити швидкість інтернету, на мій погляд, це різні популярні торрент. Берете з топа будь-трекера файл (який роздають кілька сотень людей) і завантажуєте його. Щоправда, програма Utorrent (і подібні до неї) швидкість скачування показують у Мбайт/с (замість Мбіт/с, яку вказують усі провайдери при підключенні) - але це не страшно. Якщо не вдаватися в теорію, то досить швидкість скачування файлу, наприклад 3 Мбайт/с* помножити на ~8. В результаті отримаємо приблизно ~24 Мбіт/с. Це і є реальна швидкість підключення до інтернету...

* - важливо дочекатися поки програма набере максимальну швидкість скачування. Зазвичай через 1-2 хв. при скачуванні файлу з топ рейтингу популярного трекера.

На цьому все, всім гарних вихідних!