Програми для очищення Windows 10 від сміття

2015-09-07 10_05_52-утилиты для очистки windows 10Доброго дня.

Щоб зменшити кількість помилок і пригальмовувань Windows, час від часу, необхідно чистити її від "сміття". Під "сміттям" в даному випадку розуміються різні файли, які часто залишаються після установки програм. Ці файли не потрібні ні користувачеві, ні Windows, ні самої встановленою програмою...

З плином часу таких сміттєвих файлів може скупчитися досить багато. Це призведе до невиправданої втрати місця на системному диску (на якому встановлена Windows), і почне позначатися на продуктивності. До речі, те ж можна віднести і до помилкових записів у реєстрі, від них так само потрібно позбавлятися. У цій статті я зупинюся на найбільш цікавих утиліти для рішення подібної задачі.

Примітка: до речі, більшість з цих програм (а напевно всі) будуть так само добре працювати і в Windows 7 і 8.

Кращі програми для очищення Windows 10 від сміття

1) Glary Utilites

Сайт: http://www.glarysoft.com/downloads/

2015-09-07 10_13_58-Glary Utilities _ Glarysoft

Чудовий пакет утиліт містить в собі купу всього корисного (причому можна користуватися більшістю можливостей безкоштовно). Наведу найбільш цікаві можливості:

- розділ очищення-очищення диска від сміття, видалення міток, виправлення реєстру, пошук порожніх папок, пошук дублікатів файлів (корисно, коли у вас на диску купа збірників картинок або музики) та ін;

- розділ оптимізація: редагування автозавантаження (допомагає прискорити завантаження Windows), дефрагментація диска, оптимізація роботи з пам'яттю, дефрагментація реєстру і т. д.;

- безпека: відновлення файлів, затирання слідів відвіданих сайтів і відкритих файлів (в загальному ніхто не дізнається, чим ви займалися на ПК!), шифрування файлів і т. д.;

- робота з файлами: пошук файлів, проведення аналізу зайнятого місця на диску (допомагає позбутися від усього, що не потрібно), розрізання та об'єднання файлів (корисно, коли записуєте великий файл, наприклад, на 2 CD-диска);

сервіс: можна дізнатися відомості про систему, зробити резервну копію реєстру і відновити і т. д.

Пару скріншотів трохи нижче в статті. Висновок однозначний - пакет буде дуже до речі на будь-якому комп'ютері або ноутбуці!


2015-09-07 10_25_54-Glary Utilities 5 возможности

Рис. 1. Glary Utilities 5 можливості


Рис. 2. После стандартного

Рис. 2. Після стандартного "чистильника" Windows в системі залишилося досить багато "сміття"


2) Advanced SystemCare Free

Сайт: http://ru.iobit.com/

2015-09-07 10_38_30-Advanced SystemCare FREE

Ця програма може багато чого з того, що перша. Але крім цього, у ній є кілька унікальних штук:

  • Прискорює систему, реєстр і доступ в Інтернет;
  • Оптимізує, чистить і виправляє всі проблеми з ПК в 1 клік;
  • Виявляє і видаляє шпигунські і рекламні програми;
  • Дозволяє налаштувати ПК під себе;
  • "Унікальне" турбо прискорення в 1-2 кліка мишкою (див. рис. 4);
  • Унікальний монітор спостереження за завантаженням процесора і оперативної пам'яті ПК (до речі, її можна очистити в 1 клік!).

Програма безкоштовна (в платній розширюється функціонал), підтримує основні версії Windows (7, 8, 10), повністю російською мовою. Працювати з програмою дуже просто: з розряду встановив, натиснув-і все готово - комп'ютер очищений від сміття, оптимізований, видалені різного роду рекламні модулі, віруси тощо

Резюме короткий: рекомендую спробувати всім, хто не задоволений швидкістю роботою Windows. Навіть безкоштовних опцій буде більш ніж достатньо для початку роботи.


Рис. 3. Advanced System Care

Рис. 3. Advanced System Care


Рис. 4. Уникальное турбо ускорение

Рис. 4. Унікальне турбо прискорення


Рис. 5. Монитор слежения за памятью и загрузкой процессора

Рис. 5. Монітор стеження за пам'яттю і завантаженням процесора


3) CCleaner

Сайт: http://www.piriform.com/ccleaner

2015-09-07 10_57_07-CCleaner

Одна з найвідоміших безкоштовних утиліт для чищення і оптимізації Windows (хоча друге до неї я б не відносив). Так, утиліта добре чистить систему, допоможе видалити "не видаляються" програми з системи, оптимізувати реєстр, але всього іншого (як у попередніх утилітах) ви тут не знайдете.


В принципі, якщо у вас в задачах варто тільки очищення диска - цієї утиліти вам буде більш, ніж достатньо. Зі своїм завданням вона справляється на ура!


Рис. 6. CCleaner

Рис. 6. CCleaner - головне вікно програми


4) Geek Uninstaller

Сайт: http://www.geekuninstaller.com/

2015-09-07 12_00_36-Начало

Маленька утиліта, яка може позбавити від "великих проблем. Напевно, у багатьох користувачів зі стажем траплялася так, що так чи інша програма не хотіла віддалятися (або її взагалі не було в списку встановлених програм Windows). Так от, Geek Uninstaller може видалити практично будь-яку програму!

В арсеналі цієї невеликої утиліти є:

- функція деінсталяції (стандартна фішка);

- примусове видалення (Geek Uninstaller спробує видалити програму примусово, не звертаючи увагу на установник самої програми. Це буває потрібно, коли програма не змивається звичайним способом);

- видалення записів з реєстру (або їх пошук. Дуже корисно, коли хочете видалити взагалі всі "хвости", які залишаються від встановлених програм);

- огляд папки з програмою (корисно, коли ви не можете знайти, куди встановилася програма).

Загалом, рекомендую мати на диску абсолютно всім! Дуже корисна утиліта.


2015-09-07 10_31_12-Geek Uninstaller

Рис. 7. Geek Uninstaller


5) Wise Disk Cleaner

Сайт розробників: http://www.wisecleaner.com/wise-disk-cleaner.html

Не міг не включити утиліту у який один з найбільш ефективних алгоритмів очищення. Якщо ви хочете видалити взагалі весь "сміття" з жорсткого диска - спробуйте саме її.

Якщо сумніваєтеся: проведіть експеримент. Проведіть очищення Windows якою-небудь утилітою, а потім проскануйте комп'ютер з допомогою Wise Disk Cleaner - побачите, що на диску є ще тимчасові файли, які були пропущені попереднім чистильником.

До речі, якщо перекласти з англійської, то назва програми звучить приблизно так: "Мудрий чистильник дисків!".


2015-09-07 10_31_57-Wise dick Cleaner

Рис. 8. Wise Disk Cleaner (Мудрий чистильник диска)


6) Wise Registry Cleaner

Сайт розробників: http://www.wisecleaner.com/wise-registry-cleaner.html

Ще одна утиліта цих розробників (мудрий чистильник реєстру :) ). У попередніх утилітах я робив ставку, в основному, на чистку диска, але адже стан реєстру, так само може позначатися на роботі Windows! Ця невелика безкоштовна утиліта (з підтримкою російської мови) допоможе швидко і ефективно усунути помилки і проблеми з реєстром.

Крім цього, допоможе стиснути реєстру та оптимізувати систему на максимальну швидкість роботи. Цю утиліту рекомендую використовувати разом з попередньою. У зв'язці можна досягти максимального ефекту!


2015-09-07 10_32_35-Wise Registry Cleaner

Рис. 9. Wise Registry Cleaner (мудрий прибиральник реєстру)


PS

На цьому у мене все. По ідеї подібного набору утиліт вистачить для оптимізації і чищення навіть самої "брудної" Windows! Стаття не ставить себе істиною в останній інстанції, тому якщо є більш цікаві програмні продукти - було б цікаво почути вашу думку про них.

Good Luck :) !