memtest - перевірка оперативної пам'яті комп'ютера


Утиліта memtest або як самому перевірити справність оперативної пам'яті?

Насправді програм для перевірки пам'яті чимало. Розглянемо одного з найбільш тривало працюючих представника і без сумніву лідера в їх числі. Це утиліта memtest . Її сьогодення і остання назва Memtest86 .

Відразу потрібно сказати, що для коректної роботи з залізними складовими основним показником якості є робоче середовище DOS. Чому? У windows жодна з програм не здатна отримати доступ до всіх частин пам'яті, які в windows після її запуску розкидані по всіх її компонентів: програмним і залізним. Так що перевірити пам'ять повністю можна тільки минаючи windows .

Завантажити програму Memtest86 можна буде прямо з сайту або з зовнішнього ресурсу трохи нижче.

Що все це значить для користувача?

Тобто для роботи з memtest доведеться:

 • Завантажити програму memtest (у складі з іншими програмами або окремо). Її можна завантажити з сайту виробника або прямо з мого сайту у вигляді ISO-образу в ZIP-архіві.
 • Встановити на болванку CD/DVD
 • Виставити в BIOS завантаження з DVD приводу.
 • Працювати з програмою і однією планкою пам'яті почергово. При виявленні помилок планку не викидайте. Дочитайте статтю до кінця.
 • Знати, що memtest не вилікує вашу планку від «хвороби». Вона тільки розповідає.

Коли застосовується memtest ?

Один з випадків, коли утиліта вірно вичленувала несправну планку пам'яті, описаний у статті « windows не вдалося встановити необхідні файли ...». Ще ознаками несправної оперативної пам'яті можуть бути:

 • Необґрунтована загальмованість windows
 • Час від часу «вилітають» диски, флешки
 • Підозра на випадкове видалення системних файлів з супутніми помилками від windows
 • З'являється або зникає запис BOOTMGR is missing. Press Ctrl Alt Del to restart або інші помилки, пов'язані з встановленим обладнанням.

Як memtest працює ?

Тестування утилітою memtest займає багато часу. Однак, якщо зв'язка материнська плата планка працює нормально, ви не помітите, як тести пробіжаться майже мить. Її, memtest , принцип роботи полягає в тому, що корисність «забиває» пам'ять числовими наборами, проганяючи комірки пам'яті цими наборами вздовж і поперек знову і знову, змушуючи помилку з'явитися. Всього їх 9, але всі тести проходити не обов'язково. Мій досвід говорить, що після 5-7-го тесту всі помилки опиняться перед вами. Для більш ретельного дослідження можливостей програми раджу запастися словником і натиснути клавішу С. Утиліта стане на паузу, у вас з'явиться чорне діалогове вікно. Я не ставлю завданням описати всі функції, проте пильний погляд і англо-російський словник допоможе вам освоїтися. Але описаного мною процесу для знайомства з утилітою вам предостатньо.

Програма запускається натисканням клавіші Enter. Вікно memtest не інформативно. Все, що нас цікавить в ньому, це позначені стрілками рядки:

 • Поточна доріжка перевірки (номер тесту)
 • 2. Адреса помилки

  3. Об'єм встановленої пам'яті (щоб не забули).

  4. Меню програми memtest (клавіша)

  [img]http://i2.wp.com/computer76.ru/wp-content/uploads/2015/10/okno-memtest.jpg?resize=453,367[/img]

  Як самі розумієте, справна планка проходить memtest чисто: без єдиної червоної запису.

  Принцип роботи дозволяє (це добре і погано одночасно) виявити помилки не тільки в самій планки. Утиліта memtest виявляє помилки у зв'язці планка ОЗУ слот контролер пам'яті кеш. Бачите, скільки всього? Так що не поспішайте позбавлятися від планки. Переставте в інший слот, витратьте ще трохи часу. Щоб грунтовно переконатися, що вас підводить саме планка, вставте в інший комп'ютер. Якщо помилки ідентичні, адреси збігаються, значить шукаємо інші шляхи для відновлення цієї планки ОЗУ. Не дивуйтеся, якщо після завершення утиліти memtest комп'ютер втратить всі диски, а в POST перевірці не виявиться параметра оперативної пам'яті. Значить, ви копали в вірному напрямку, і пора в комп'ютері замінити планку ОЗУ. В іншому випадку слід задуматися про справність самої материнської плати.

  Успіхів.