Таблиця символів Windows - ставимо знак, якого немає на клавіатурі

загрузка...

Сьогодні я розповім яким чином в операційних системах Windows XP, Windows 7 і Windows 8 можна поставити спеціальні знаки і символи, яких немає на клавіатурі. Наприклад, такий ©, або такий §. робиться все дуже швидко і просто. Натискаємо комбінацію кнопок Win R. Відкриється вікно Виконати. У рядку пишемо команду charmap:

charmap

Натискаємо кнопку ОК. Відкриється таблиця символів Windows:

Таблица символов Windows

До речі, є ще один спосіб відкрити таблицю символів Windows. Для цього треба натиснути кнопку Пуск і відкрити пункт меню Програми > Стандартні > Службові > Таблиця символів.
Після цього, вибираємо в таблиці символів потрібний символ, натискаємо кнопку Вибрати, а потім Копіювати. Потрібний символ буде скопійований в буфер обміну і вставити його куди завгодно.


Як Ви можете помітити, що символи в списку йдуть однією суцільною масою. Так от, щоб не перелопачувати весь список і знайти потрібний символ серед безлічі інших - можна використовувати пошук по групі. Для цього ставимо галочку Дополнительные параметри:

Поставить знак которого нет на клавиатуре

Після цього в полі Угруповання треба вибрати пункт Діапазони Юнікоду. Відкриється маленьке віконце:

Таблица символов Windows 5

В ньому шукаємо потрібну групу, наприклад, Грошові одиниці. І потім вибираємо і копіюємо потрібний символ.
До речі, багато символів можна вставити за допомогою комбінації клавіш, але не всі. Для того, щоб дізнатися яка комбінацію відповідає потрібному символу, треба клікнути на ньому і подивитись у правий нижній кут вікна:

Таблица символов Windows 4

Там Ви побачите комбінацію клавіш, відповідну вибраному символу. Після це, щоб вставити символ натискаємо кнопку Alt і набираємо на клавіатурі праворуч по-черзі цифри. Після цього відпускаємо кнопку Alt і... бачимо потрібний символ.

загрузка...
загрузка...