Як відновити Windows, якщо немає точок відновлення


восстановление-Windows-если-нет-точек-восстановленияДоброго часу доби.

Будь-яка поломка і несправність, найчастіше, відбувається несподівано і невчасно. Те ж саме і з Windows: вчора начебто вимкнув (все працює), а сьогодні вранці може просто не завантажитися (саме так і сталося з моєю Windows 7)...

Добре, якщо є точки відновлення Windows можна відновити завдяки ним. А якщо їх немає (до речі, багато користувачів відключають точки відновлення, припускаючи, що вони забирають зайве місце на жорсткому диску?!

У цій статті я хочу описати досить простий спосіб відновлення Windows, якщо немає точок відновлення. В якості прикладу - Windows 7, яка відмовилася завантажуватися (імовірно, проблема пов'язана із зміненими параметрами системного реєстру).

1) Що необхідно для відновлення

Потрібна аварійна завантажувальна флешка LiveCD (ну або диск) - принаймні, в тих випадках, коли ОС Windows відмовляється навіть завантажуватися. Як записати таку флешку розказано в цій статті: http://pcpro100.info/zapisat-livecd-na-fleshku/

Далі необхідно вставити цю флешку в USB порт ноутбука (комп'ютера) і завантажитися з неї. За замовчуванням, в БІОС, найчастіше, завантаження з флешки відключена...

2) включити в BIOS завантаження з флешки

1.Вхід в БІОС

Щоб увійти в БІОС, відразу після включення натискайте клавішу для входу в налаштування - зазвичай це F2 або DEL. До речі, якщо звернути увагу на стартовий екран при включенні - напевно там ця кнопка позначена.

У мене на блозі є невелика довідкова стаття з кнопками для входу в БІОС для різних моделей ноутбуків та ПК: http://pcpro100.info/kak-voyti-v-bios-klavishi-vhoda/

2. Зміна налаштувань

В БІОСІ потрібно знайти розділ BOOT і змінити в ньому черговість завантаження. За замовчуванням, завантаження йде відразу з жорсткого диска, нам же потрібно: щоб комп'ютер насамперед спробував завантажитися з флешки або CD диска, і тільки потім вже з жорсткого диска.


Наприклад, в ноутбуках Dell в розділі BOOT досить просто на перше місце поставити USB Storage Device і зберегти налаштування, щоб ноутбук міг завантажитися з аварійно флешки.


Рис. 1. Зміна черги завантаження


Більш докладно про налаштування БІОС тут: http://pcpro100.info/nastroyka-bios-dlya-zagruzki-s-fleshki/

3) Як відновити Windows: використання архівної копії реєстру

1. Після завантаження з аварійної флешки, перше, що я рекомендую зробити - скопіювати всі важливі дані з диска на флешку.

2. Практично в усіх аварійних флешках є файловий командер (або провідник). Відкриваєте в ньому пошкодженої ОС Windows таку папку:

Windows\System32\config\RegBack

Важливо! При завантаження з аварійної флешки, порядок букв дисків може змінитися, наприклад, в моєму випадку диск з Windows "C:/" став диском "D:/" - див. рис. 2. Орієнтуйтеся на розміри свого диска файли на ньому (на літери диска дивитися марно).

Папка RegBack - це архівна копія реєстру.

Для відновлення налаштувань Windows - потрібно з папки Windows\System32\config\RegBack перенести файли в Windows\System32\config\ (які файли переносити: DEFAULT, SAM, SECURITY SOFTWARE SYSTEM).

Бажано файли в папці Windows\System32\config\, перед перенесенням, попередньо перейменувати, наприклад, додавши до кінця імені файлу розширення ".BAK" (або зберегти їх у іншу папку, для можливості відкату).


Рис. 2. Загрузка с аварийной флешки

Рис. 2. Завантаження з аварійної флешки: Total Commander


Після проведеної операції - перезавантажуємо комп'ютер і намагаємося завантажитися з жорсткого диска. Зазвичай, якщо проблема була пов'язана з системним реєстром Windows завантажується і працює як ні в чому не бувало...

PS

До речі, можливо вам буде корисна ось ця стаття: http://pcpro100.info/oshibka-bootmgr-is-missing/ (у ній розповідається як відновити Windows за допомогою інсталяційного диска або флешки).

На цьому все, всім гарної роботи Windows...