Як прискорити wifi?


many-wifi

Сьогодні я опишу один з можливих способів прискорення бездротової мережі WiFi.
У зв'язку з різким поширенням бездротових мереж WiFi, у багатоповерхових будинках почали з'являтися проблеми - сусідні мережі WiFi стали негативно впливати один на одного. Пов'язано це з тим, що WiFi-роутери використовують однакові канали.
Справа в тому, що стандартний діапазон частот для роботи WiFi розбитий на 12 каналів (іноді буває 13 і навіть 14 - все залежить від країни) і працюючи на одному каналі, два або більше пристрою починають заважати один одному. Це призводить до взаємного зниження швидкості і стійкості роботи WiFi. Справа ще ускладнюється тим, що, проголошуючи на своєму каналі, роутер фактично захоплює ще два канали ліворуч і два канали праворуч. У підсумку, вся завдання полягає в тому, щоб налаштувати свій роутер на роботу в найбільш вільному діапазоні. Спосіб, звичайно, не панацея, але стабільність роботи WiFi може підвищити в рази.
Зараз я розповім як це зробити.
Крок 1. Качаємо і ставимо програму inSSIDer. Це безкоштовна утиліта для Windows, яка допоможе нам визначити вільні канали в бездротовому оточенні.
Крок 2. Запускаємо програму. Відкриється головне вікно:


inSSIDer

Тут дивимося стовпець Channel - в ньому показані номери використовуваних каналів, зайнятих сусідніми мережами. Шукаємо незадіяний канал.
Крок 3. Тепер йдемо в налаштування роутера і змінюємо канал.
Як зайти у веб-інтерфейс роутера докладно описанно тут - посилання.
Крок 4. Потрапивши в веб-інтерфейс роутера шукаємо розділ налаштування бездротової мережі - зазвичай він називається Wireless Settings, Wireless або просто WiFi. У багатьох роутерів за замовчуванням параметр Channel встановлений Auto. Тобто роутер самостійно шукає вільні канали. Все одно - оптимальніше всього встановити параметр Channel, прописавши вільний канал, який ми виявили за допомогою програми inSSlDer.
Крок 5. Перезавантажуємо роутер і переподключаемся до WiFi-мережі, щоб зроблені налаштування вступили в силу.