Створюємо просту локальну мережу

Рекламний блок

У цій статті я розповім вам як створити просту локальну мережу з двох комп'ютерів, з'єднаних за допомогою світча\роутера.Як створити локальну мережу

Перше що нам потрібно дізнатись IP адресу роутера (якщо він є). Дізнатися його можна переглянувши документацію або на «животі» роутера, зазвичай це 192.168.1.1 .

 • Нам необхідно всім комп'ютерам дати оригінальні імена і включити їх в одну робочу групу. Для цього на кожному комп'ютері, клікаєм правою кнопкою по «мій комп'ютер», відкриваємо «властивості» і перейдіть на вкладку «Ім'я комп'ютера», натискаємо кнопку «змінити».
 • У вікні вводимо оригінальне ім'я комп'ютера (без пробілів, латинськими літерами), в якості робочої групи будемо використовувати назву «HOME». Натискаємо «ок» і перезавантажуємо комп'ютер.Якщо в мережі використовується роутер, то раджу спершу виконати пункти 7 і 8, тільки у випадку, якщо ви не побачите загальну папку використовувати пункти 3,4,5,6.
 • Тепер відкриваємо мережеві підключення:
  Для Windows XP : Меню «Пуск - Панель управління — Мережа і підключення до Інтернету — Мережеві підключення.
  Для Windows 7 : Меню «Пуск - Панель управління - Перегляд стану мережі та завдань - Зміна параметрів адаптера.
 • В мережевих підключеннях ви побачите «Підключення по локальній мережі», клацаємо по ньому правою кнопкою і відкриваємо властивості. У вкладці «Загальне» (Windows XP) або «Мережа» (Windows 7), виділяємо «Протокол Інтернету (TCP\IP)» (Windows XP) або «Протокол інтернету версії 4 (TCP\IPv4)» (Windows 7) і тиснемо кнопочку «властивості»
 • Важливо, якщо у вас вже прописані адреси вам необхідно переписати їх на папір, у випадку появи помилок і доведеться відновити. У вікні, перемикаємо радіоточки в положення «Використовувати наступний IP-адреса» і «Використовувати такі адреси DNS-серверів:»
 • Тепер вводимо наші дані:
  Якщо в мережі використовується роутер, то у всіх даних змінюються перші 3 групи IP-адреси. У нашому прикладі використовується роутер з IP-адресою 192.168.1.1, і в зв'язку з цим для полі IP-адреса змінюється тільки кількість в останній групі, перші 3 групи чисел залишаються 192.168.1.2 .
  IP-адреса: 192.168.1.2 (Останнє число «2» змінюється на кожному комп'ютері, тобто зростає 3 4 5 6 і так далі).
  Маска підмережі: 255.255.255.0 (Однакова на всіх комп'ютерах).
  Основний шлюз: 192.168.1.1 (IP-адреса роутера)
  Бажаний DNS-сервер: 192.168.1.1 (IP-адреса роутера)
  Альтернативний DNS-сервер: 8.8.8.8
  Натискаємо «ОК» і закриваємо властивості підключення по локальній мережі.
 • Тепер необхідно створити загальну папку на обох комп'ютерах (або відкрити доступ до існуючої папки), для цього натискаємо правою кнопкою по потрібній папці і відкриваємо властивості, відкриваємо вкладку «Доступ». Якщо ви робите це вперше — клікаємо по напису «Якщо ви розумієте потенційну небезпеку, але все одно хочете включити загальний доступ без допомоги майстра, натисніть тут».
  У спливаючому вікні вибираємо «Просто увімкнути спільний доступ до файлів»
  Тепер у вкладці «Доступ» ставимо галочки «Відкрити спільний доступ до цієї папки» і «Дозволити зміну файлів по мережі». Натискаємо «ок».
 • Перезавантажуємо комп'ютер, відкриваємо мережеві підключення і якщо все пройшло правильно — бачимо загальну папку іншого комп'ютера.
 • Рекламний блок