Не працює тачпад на ноутбуціяк включити тачпад?


ne-rabotaet-tachpad-na-noutbuke-kak-vklyuchit-tachpad

Тачпадом прийнято називати невелику сенсорну майданчик або панель, яка є у кожного сучасного ноутбука. Знаходиться вона трохи вище клавіатури і використовується як пристрій для введення. У ноутбуках замінює собою миша. Дуже просте і одночасно зручний винахід.

Буквально недавно я розповідав про те, яким чином можна відключити тачпад. Сьогодні ж я хочу поговорити про ситуації, коли він не працює. Є кілька способів, які, можливо, допоможуть вам його реанімувати.

Почати хочу ось з чого: в принципі, не так важливо, якої фірми у вас ноутбук. Це може бути Toshiba, Asus, Lenovo, Acer, HP, Samsung, Sony, Packard Bell, Dell і т. д. Суть в тому, що багато з них працюють за одним сценарієм, тому рішення проблеми не буде відрізнятися.

Як включити тачпад на ноутбуці?

Отже, перший і найпростіший спосіб. Швидше за все, тачпад нормально функціонує, просто в даний момент знаходиться у вимкненому стані. Для того, що б його підключити, уважно подивіться на те місце, де знаходиться сенсорна панель. Поруч з нею може перебувати окрема кнопка, яка відповідає за включення і вимикання панелі. Відповідно, вам потрібно на неї натиснути.

Якщо ця кнопка відсутня, подивіться на тачпад - можливо, в одному з кутів ви виявите світлодіод. Це теж кнопка, що відповідає за роботу сенсорної панелі. Тапніте по ній два рази, що б тачпад включився. Таким же чином його можна відключити. Це відносно недавній винахід, яке зустрічається в основному на нових лептопах.

Багато виробників не хочуть використовувати як механічні, так і сенсорні кнопки, тим більше, що в цьому є свої плюси - значна економія коштів. Вони воліють працювати, так би мовити, по-старому. Зараз ви зрозумієте про що я кажу.

Погляньте на клавіатуру пристрою. У верхній її частині ви можете побачити кнопки F1, F2, F3 і так далі. На них також нанесені додаткові знаки (як правило, синього або блакитного кольору). Активуються вони разом з одночасним натисненням на кнопку Fn. Так от, найчастіше тачпад активується натисканням на одну з цих клавіш. Наприклад, на моїй немолодий вже «Тошиба» використовується команда Fn F9. Відповідно, тим же самим чином ви можете відключити тачпад.

Якщо нічого не виходить, то необхідно спробувати запустити сенсорну панель за допомогою спеціальної утиліти, яка відповідає за її працездатність. Для цього зайдіть в панель управління і знайдіть потрібну програму. Так, в моєму випадку вона називається «Двома пальцями» (вже не знаю, чому її назву так переклали на російську мову). В її налаштуваннях можна побачити, що тачпад банально відключений. Можливо, це відбувається при підключенні миші - це цілком нормальна ситуація. Відключити вимикання панелі при підключенні мишки можна через ту ж саму програму.

Існує ще один спосіб, який може допомогти вам запустити тачпад. Для цього перезавантажуємо свій ноутбук, після чого заходьте в БІОС (зазвичай для цього необхідно натиснути на клавішу DEL при завантаженні пристрою). Опинившись в Біосі, відкрийте вкладку Advanced, знайдіть розділ Internal Pointing Device і поміняйте режим його роботи з Disabled в Enabled.

Нарешті, існує невелика ймовірність того, що тачпад був відключений механічним способом, тобто шляхом відключення шлейфу. В цьому випадку доведеться розбирати ноутбук і підключати шлейф на місце. Але я не думаю, що це стосується вашої ситуації, а тому користуватися вказаним способом строго не рекомендую.

Сенсорна панель погано працює

Якщо тачпад працює, але з рук геть погано, наприклад, курсор зовсім не хоче вас слухати, стрибає по екрану, переміщується занадто швидко або занадто повільно і т. д., то справа, швидше за все, в тому, що тачпад забруднений. Не переживайте, це цілком нормальна ситуація. Можливо, перед використанням ваші руки були сильно забруднені і ось результат. Що робити? Візьміть невеликий ватний тампон, опустіть його в мильну воду, відіжміть і протріть панель. Після цього протріть її ще раз, тільки звичайної серветкою.

Якщо тачпад раніше відмовляється вас слухатися, спробуйте поміняти налаштування чутливості. Чутливість змінюється з допомогою тієї ж самої програми, про яку я писав вище (в моєму випадку це «Двома пальцями»).

Нарешті, спробуйте просто видалити старі і встановити нові драйвери програмного забезпечення з сайту виробника. Можливо, у вашому випадку вони застаріли чи почали давати збої.

Механічні пошкодження

У деяких особливо рідкісних випадках причиною проблеми є механічне пошкодження. Наприклад, ви взяли свій ноутбук і впустили його або, скажімо, вдарили об щось. У таких випадках самостійно впоратися з проблемою у вас навряд чи вийде, оскільки це вимагає чимало зусиль і знань. Таким чином залишається тільки одне рішення - вирушати в сервісний центр. Але запам'ятайте, що відновлення працездатності тачпада обійдеться недешево, тому постарайтеся впоратися з проблемою самостійно.