Чому не можна створити папку con в windows і як це зробити?!


Почему нельзя создать папку con

А Ви знаєте, що в школі Білла Гейтса, творця операційної системи Windows, обзивали ботаніком. На американському слензі - con. Саме тому в Віндовс він заборонив називати папки «con» та при спробі створити вона не створюється.
Звичайно, це байка і наскільки вона правдива знає тільки сам Білл Гейтс. Але факт залишається фактом - так просто створити папку con в Windows у Вас не вийде і вискочить помилка «Вказано невірне ім'я пристрою».
І справа тут зовсім не в дразнилке, а в тому, що це прийшло до нас у спадок ще з часів «допотопної» вже системи DOS, яка надавала прямий доступ до пристрою через механізм доступу до файлів. Запис у файл означала передача даних пристрою. І для того, щоб гарантувати унікальність спеціальних імен файлів, які позначали пристрою - їх зарезервували. До таких імен належать LPTx (тобто LPT1, LPT2, LPT3 і т. д.), COMx (тобто COM1, COM2, COM3 і т. д.),AUX, PRN, NULL і звичайно ж - CON, який означає ні що інше, як скорочення від console. Тобто системна консоль.


Але для цього обмеження є обхідний шлях. І якщо Вам з якоїсь причини раптом знадобилося створити папку con Windows XP, Windows 7 або Windows 8 - достатньо зробити наступне. Запускаємо командний рядок. Для цього натискаємо комбінацію клавіш Win R і рядок Виконати вводимо команду cmd.

отфрорматировать флешку в fat в командной строке

Тиснемо на ОК і потрапляємо в командну консоль Windows.
Тепер набираємо команду:

md \\?\C:\con

как создать папку con в windows

Вона створить папку con на диску C:\.

как создать папку con в windows

Відповідно, якщо папку con треба створити на іншому диску, або в якійсь певній папці, то просто пропишіть шлях після ось цієї комбінації символів \\?\
Приклад:

md \\?\E:\Games\con

Таким чином, папка con буде створена в каталозі E:\Games

До речі, видалити папку con у Вас теж так просто не вийде. Щоб це зробити, Вам доведеться знову скористатися командним рядком Windows. Вводимо команду:

rd \\?\E:\Games\con

как создать папку con в windows

Папка con з каталогу E:\Games буде успішно видалена.
Удачі!