Безкоштовні програми для малювання — Огляд кращих

Рекламний блок

Безкоштовні програми для малювання, як і будь-який софт, розповсюджується по ліцензії freeware або shareware, з кожним роком все менше відрізняються від своїх масштабних комерційних аналогів.

Завдяки великому ком'юніті розробників і ентузіастів, постійно випускаються нові версії відомих безкоштовних графічних редакторів, а також створюються нові оригінальні проекти.

При цьому різний софт для малювання набуває все більшу спеціалізацію, орієнтуючись на застосування дітьми, створення мультиків, проектування дизайнів та інше.

Зміст:


 • GIMP
 • Paint NET
 • LiveBrush Lite
 • PaintTool SAI
 • Tux Paint
 • ArtWaver
 • Pix Builder Studio
 • SmoothDraw

 • Тому якщо ви не хочете платити значну суму за можливість обрізати картинку і принципово не користуєтеся піратським програмним забезпеченням, то цей огляд допоможе вибрати найбільш підходящий для вас варіант.

  Бесплатные программы для рисования

  GIMP


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  GIMP є безкоштовною альтернативою популярному редакторові Photoshop від IT-гіганта Adobe. Дана програма є рішенням за замовчуванням для створення і редагування зображень на будь-яких Unix системах, але також існують версії для Windows і Mac.

  Особливістю є екстремально низькі системні вимоги (від 128 МБ оперативної пам'яті від 32 МБ пам'яті відеокарти), що дає можливість встановити цей софт навіть на дуже старі машини.


  Рабочее пространство GIMP


  Робочий простір GIMP


  Інтерфейс програми складається з окремих панелей інструментів, які можна з легкістю включати/відключати і комбінувати між собою. Робочий полотно також являє собою окреме вікно.

  Кожен інструмент може бути викликаний комбінацією гарячих клавіш, які можна змінювати за своїм розсудом.  Рада! Скачати будь-яку версію програми можна на офіційному сайті. Там же можна знайти GIMP повністю російською мовою.

  Работа с цветовой палитрой в GIMP

  Хоча прихильники вільного і називають GIMP безкоштовним аналогом Photoshop, все-таки його можливості істотно поступаються продукту Adobe. Але це має значення тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте специфічні фахові функції.

  Для переважної більшості користувачів ці відмінності будуть зовсім не помітні.

  повернутися до меню ^

  Paint NET


  Дана програма є розробкою корпорації Microsoft, а це означає, що вона може бути безкоштовно використана власниками операційної системи Windows будь-якої версії.

  Вона є розширеною версії редактора паинт, який для багатьох користувачів був першим знайомством зі світом растрової графіки.


  Рабочие инструменты Paint NET

  Робочі інструменти Paint NET


  Коли звичайний Paint перестав задовольняти сучасним вимогам базового редагування зображень, його місце був покликаний замінити Paint NET, придбав кілька нових функцій.

  Одним з ключових змін є можливість роботи з шарами, яка активно використовується для створення популярних соціальних мережах «фотожаб», макросів та іншого медіаконтенту.

  Використовувати цю програму як середовище для повноцінного образотворчого мистецтва дуже складно, але в цьому немає її провини.

  Вона виявиться незамінною в тому випадку, якщо ви хочете швидко обрізати зображення, змінити колір або додати кілька елементів з інших картинок.  Скачть програму можна з офіційного сайту www.getpaint.net.
  повернутися до меню ^

  LiveBrush Lite

  Розробники LiveBrush Lite вирішили повернутися до витоків реальної живопису і надали користувачам тільки один інструмент – пензлик. Але при цьому даний інструмент максимально кастомізований, що відкриває широкі можливості по його застосуванню.

  При першому знайомстві з програмою такий підхід може здатися незручним, то через кілька годин практики кожен зможе відчути принадність цього творчого рішення.


  Работа в LiveBrush Lite

  Робота в LiveBrush Lite


  Варто відзначити, що «кисть» у контексті даного редактора зображення це універсальний інструмент, який може створювати різнопланові ефекти: починаючи від рівних ліній і закінчуючи фрактальными візерунками.

  Більш того, процес створення власних графічних творів може стати набагато цікавіше, якщо скористатися бібліотекою настроюваних кистей, що публікується на офіційному сайті розробників LiveBrush Lite.  Рада! Програма не є безкоштовною: за повноцінну версію доведеться заплатити, а якщо ви вирішили завантажити безкоштовно Lite версію, то будьте готові до того, що вона призначена для ознайомлення та використання і має сильно урізані можливості.
  повернутися до меню ^

  PaintTool SAI

  Розробка японських програмістів, яка призначена для створення скетчів, начерків і повноцінних художніх картин. Особливу популярність придбала на своїй Батьківщині та за її межами серед авторів, які творять в жанрі аніме.

  Весь зібраний у програмі інструментарій максимально схожий на реальні прототипи: олівець має параметр м'якості, акварель характерно розмивається, а кулькова ручка залишає чітку рівну лінію.


  Процесс рисования в программе PaintTool SAI

  Процес малювання в програмі PaintTool SAI


  Але для зручності художників були реалізовані і деякі можливості традиційних редакторів зображення, в першу чергу, це стосується роботи з шарами.

  Користувач може одночасно малювати кілька картин, а потім поєднувати їх за допомогою обрізання, копіювання, вставки і приховування. Цей софт краще всього встановлювати на спеціальні пристрої для малювання, що працюють зі стилусом.  Посилання на скачування російської версії програми з офіційного сайту saipainttool.com.
  повернутися до меню ^

  Tux Paint

  Як було сказано на початку нашої статті, багато розробники не намагаються вразити своїх користувачів максимальним набором функцій або найбільшою їх ефективністю.

  Замість цього вони шукають власну філософію і нішу на ринку, в якій вони будуть першовідкривачами.

  Програма для малювання Tux Paint орієнтується в першу чергу на дітей у віці від 3 до 12 років, щоб за допомогою сучасних інформаційних технологій розвинути в них любов до живопису.


  Инструментарий Tux Paint

  Інструментарій Tux Paint


  Тому інтерфейс цієї програми значно відрізняється від інших представників софта даного класу.

  Всі інструменти гранично прості, а для їх установки немає необхідності розбиратися в мануалах, елементи керування великі і відразу говорять про своє призначення.

  Перші кроки допомагає зробити пінгвін Тукс (символ спільноти Linux), який ознайомить юних митців з базовими можливостями програми, що дозволить намалювати першу картинку вже через кілька хвилин після першого запуску Tux Paint.

  Цей софт є прикладом відмінного втілення оригінальної ідеї в тій сфері, в якій, здавалося б, практично неможливо боротися з гегемонією корпоративних гігантів.

  Tux Paint успішно застосовується в багатьох європейських освітніх установах для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.  Завантажити програму можна абсолютно безкоштовно з офіційного сайту www.tuxpaint.org.
  повернутися до меню ^

  ArtWaver

  ArtWaver – ще одне рішення для роботи з зображеннями, що розробляється під ліцензією OpenSource. Як і GIMP він створювався як деякий противагу Photoshop, а його зовнішній вигляд та інструментарій схожий на старі версії програми від Adobe.


  Настройки кисти в ArtWeaver

  Налаштування кисті в ArtWeaver


  Але цей редактор зображень непросто копіює своїх більш успішних конкурентів, а має своїм унікальним підходом до питання обробки і створення різних картинок.

  Зокрема, велику увагу приділено пензлям: за замовчуванням у програмі є велика добірка пензлів різних видів, які можна ретельно кастомизировать під свої потреби.

  Це дає можливість використовувати ArtWeaver не тільки для редагування готових зображень, але і для повноцінних занять цифровий живописом.

  Також цей софт відрізняється дуже продуманою системою роботи з шарами, напевно, кращою серед безкоштовних графічних редакторів, що дуже актуально для роботи з зображеннями вдома на комп'ютері.

  Також розробники створили власний формат редактора AWD, але при цьому користувач може експортувати свою роботу і в будь-який популярний формат, такий як JPG, PSD, PNG і т. д.

  ArtWaver є добре збалансованим софтом, який може стати ефективним інструментом як любителів і напівпрофесіоналів в області обробки або створення цифрових зображень.  Посилання на скачування ArtWaver.
  повернутися до меню ^

  Pix Builder Studio

  Ще одне безкоштовне додаток, призначене для редагування растрових графічних зображень.

  Його інтерфейс, який сповідує принципи старих версій Windows (до речі, на офіційному сайті є версія російською), максимально простий і лаконічний, але одночасно з цим він дає доступ до багатьох просунутим функцій, таких як створення ефекту Blure, настройка різкості і розширена настройка кривих.

  Напевно, його можна вважати розширеної версії Paint Net, розробники якої по-своєму бачать список найнеобхідніших інструментів для більшості користувачів.


  Работа с цветом в Pix Builder Studio

  Робота з кольором в Pix Builder Studio  Завантажити програму Pix Builder Studio.
  повернутися до меню ^

  SmoothDraw

  Творці цієї програми для малювання вирішили максимально позбавити своїх користувачів від нюансів роботи з інтерфейсом і з перших секунд роботи з додатком дати все необхідне для початку творчого процесу.

  SmoothDraw не має відключають панелей і хитрих налаштувань – всі його інструменти винесені на верхню панель і мають поняті кожному графічні іконки.


  Изображение, созданное в SmoothDraw

  Зображення, створене в SmoothDraw


  Додаток орієнтоване на встановлення на графічних планшетах, а не для повноцінного редагування вже готових картинок.

  Незважаючи на те, що в ньому доступні багато базові функції сучасних редакторів, повною мірою він проявляє свій потенціал тільки в процесі малювання з нуля.

  Рекламний блок