Як дізнатися, яка мережева карта на комп'ютері?

Рекламний блок

kak-uznat-nazvanie-setevoy-kartyi

Мережева плата, більше відома як мережева карта - це пристрій, що дозволяє комп'ютеру взаємодіяти з іншими пристроями в мережі. У більшості комп'ютерів і ноутбуків мережева карта вже вбудована в материнську плату не тільки для здешевлення пристрою, але і для зручності користувача. Зрозуміло, можна використовувати окрему мережеву плату.

Уявімо ситуацію, коли користувач переустановив операційну систему і тепер частина пристроїв не працює по тій простій причині, що відсутні необхідні драйвера. Таке може статися і з мережевою картою. Тому для того, що б з'ясувати, який потрібен драйвер для мережевої плати необхідно дізнатися її назву. Я розповім про декілька способів, які дозволять вам це зробити буквально в кілька кліків.

Дивимося назву через диспетчер пристроїв

Найпростіший спосіб для абсолютної більшості користувачів - це подивитися назву за допомогою диспетчера завдань, де можна побачити всю інформацію про обладнанні, встановленому на комп'ютері.

Знайдіть на робочому столі значок «Комп'ютер» (якщо він відсутній, натисніть на клавішу «Пуск» і подивіться у праву частину вікна, що з'явилося, натисніть на праву кнопку миші і виберіть пункт «Властивості». З'явиться такого виду вікно:

Натисніть на посилання «Диспетчер пристроїв». Відкриється вікно з встановленими пристроями. Виберіть «Мережеві адаптери» і подивіться на встановлену модель мережевої карти. Їх може бути декілька. Пам'ятайте також, що тут ви можете побачити додаткові пристрої для зв'язку з інтернетом, включаючи Wi-Fi або Bluetooth адаптери.

Використовуємо командний рядок

Ви можете скористатися командним рядком. Це дуже просто.

Натисніть на кнопку «Пуск» і в рядку «Знайти програми та файли» (для Windows 7) напишіть три букви cmd і натисніть клавішу Enter. Таким чином ви викличте командний рядок.

Далі пишемо ipconfig/all і знову натискаємо Enter. Перед вами з'явиться інформація про підключення. У тому числі ви побачите назву своєї мережевої карти.

Дивимося специфікації материнської плати

Якщо ви використовуєте вбудовану мережеву карту в материнську плату, тоді вам, мабуть, простіше буде вбити в пошукову систему назву материнської плати. Це допоможе вам з'ясувати найменування пристрою для завантаження драйверів. Про те, як з'ясувати назву материнської плати на комп'ютері, я вже встиг розповісти деякий час назад.

Іноді назву мережевої карти можна знайти на коробці від материнської плати, зрозуміло, якщо ви самостійно збирали системний блок.

Як варіант, можна подивитися, що написано на самій мережевої плати. Для цього, однак, вам доведеться відкрити кришку системного блоку і поглянути на пристрій. Само собою, мова йде тільки про сторонньої мережевої карти, а не вбудованою. Якщо вже вирішите скористатися цим методом, то для початку вимкніть комп'ютер і висмикніть шнур з розетки.

Сторонні програми

Зрозуміло, можна скористатися сторонніми програмами, які показують специфікацію вашого пристрою.

Однією з найпопулярніших програм подібного роду є Everest. Платна, але дозволяє перший місяць користуватися безкоштовно. Зрозуміло, ви можете скористатися безкоштовним аналогом.

Завантажуєте програму, встановлюєте на комп'ютер, запускаєте і знаходите потрібну інформацію.

Сподіваюся, зазначених чотирьох спосіб вам буде достатньо, що б дізнатися модель своєї мережевої карти.

Рекламний блок