Інструкція по налаштуванню DLNA на Windows Phone 8.1

Рекламний блок

У мобільних операційних системах Windows Phone, починаючи з версії 8.1, з'явилася нова функція, так звана технологія DLNA. За допомогою неї можна передавати фото, відео і музику з мобільних пристроїв на телевізори. Ми розглянемо основні можливості даної технології, її особливості та налаштування. В даному прикладі буде використаний смартфон Nokia Lumia 925.

Телевізор, для нашого прикладу, використовувався LG 32LN575U. Підключення відбувалося через роутер Asus RT-N13U B1. Можливо цей маршрутизатор був трошки слабенький, або стояв надто далеко від телевізора. Тому, що відео іноді зупинявся і подгружалось, але думаю, для прикладу його достатньо. Ви можете використовувати більш потужні пристрої, інших моделей. Це не відіграє ніякої ролі.

Ми вже раніше публікували статтю про те, як транслювати медіаконтент через пристрої на Android. Але при розгляді тієї ж технології на Windows Phone, що вона виявилася набагато більш приємна і зручна. Тому дійсно варто випробувати DLNA на пристроях під керуванням цієї ОС.

Для здійснення всього описаного, потрібно мати:


 • Телевізор із DLNA. В наш час більшість сучасних телевізорів володіють всім необхідним. Особливо якщо на телевізорі є Smart TV.
 • Мобільний пристрій (телефон, планшет) на операційній системі Windows Phone 8.1 (підійдуть і більш нові версії). Для тих, у кого стоїть тільки версія 8, потрібно оновити свою ОС (через налаштування та оновлення).
 • Роутер бездротової мережі Wi-Fi. Він виступить посередником, між телефоном і телевізором.
 • Причому зверніть увагу, телефон з телевізором повинні підключатися до одного і того ж роутеру. Телевізор навіть не обов'язково підключати через Wi-Fi, він може бути підключений до маршрутизатора за звичайного мережевого кабелю. Всі підключили? Тоді йдемо далі!

  Налаштовуємо DLNA на Windows Phone смартфон

  Для початку, нам знадобиться спеціальний додаток, що дозволяє працювати з даною технологією. Заходимо в магазин додатків і знаходимо там Lumia Медіа-центр (для Nokia Lumia).

  Знайти можна натиснувши на кнопку пошуку й ввівши назву програми. Потім виберіть його і натисніть на кнопку Встановити.

  dlna windows phoneКоли програма буде встановлена, Ви зможете відшукати її серед списку додатків на телефоні. Знаходимо цей Медіа-центр і запускаємо його.

  При першому запуску з'явиться опис самого додатка. Просто натисніть на стрілку, щоб пропустити потрібну нам інформацію. Потім, у правому нижньому кутку, натискаємо на три точки і вибираємо пункт підключення. В розділі «транслювати» повинен відображатися телевізор (якщо не забули підключити обидва пристрої до бездротової мережі). Вибираємо телевізор і повертаємося на головний екран.

  dlna-na-windows-phone-2Тут ми побачимо пункти, що відповідають за фото, відео і музику. Тут потрібно вибрати відповідний розділ, в залежності від того, що ми хочемо відправити на свій телевізор.

  Передаємо зі смартфона медіаконтент на телевізор

  Наприклад, виберемо розділ «фото». Далі відкриється папка з альбомами, відкриваємо потрібний і потім вибираємо фотографію, яку хочемо передати. До речі, тут можна передавати файли навіть з OneDrive.

  dlna-na-windows-phone-3Після вибору фото, воно одразу ж появиться на телевізорі. Перемикання між фотографіями відбувається за допомогою стрілок внизу екрану телефону.

  dlna-na-windows-phone-4Аналогічно можна транслювати відео з музикою.

  dlna-na-windows-phone-5Якщо відтворювати музику, то на екрані телевізора відображатиметься заставка з назвою треку.

  dlna-na-windows-phone-6Як бачимо, все працює і не треба прикладати багато зусиль.

  Ті, хто використовує смартфони і телевізори інших моделей та інших виробники, можуть не лякатися, практично скрізь все відбувається саме так, як це описано в даній інструкції. Тут головне правильно підключитися і використовувати пристрої з підтримкою DLNA.

  А так, дана технологія може виявитися дуже корисною. Наприклад, ви можете показувати своїм друзям фото з телефону на великому екрані, і відтворювати музику через телевізор з потужною акустикою.

  Рекламний блок