Як очистити кеш ARP на Windows 7 і Windows 8

очистить arp кэш

При роботі в локальній мережі трапляється так, що який-небудь сайт або сервер в мережі раптом став недоступний, в той час як з інших комп'ютерів він видно і проблем з доступом немає. Іноді причиною цього може слугувати те, що у цього комп'ютера змінився MAC-адресу мережного адаптера. При цьому на комп'ютері, з якого вузол недоступний, arp-кеш не оновився.

Що таке arp-кеш?

Кеш ARP це фактично таблиця відповідності IP-адрес і фізичних адрес мережевих адаптерів. Ця таблиця оновлюється при першій необхідності, але іноді вона може не відновитися. Причиною може послужити збій роботи системи або атака ARP-спуфингом на комп'ютер, після чого можуть бути недоступні деякі сайти в мережі і не відкриватися деякі веб-сайти.


Як вручну оновити arp-кеш на Windows7 і Windows 8?!

Подивитися таблицю ARP на комп'ютері під керуванням операційної системи Windows можна з командного рядка. Щоб відкрити командний рядок, треба натиснути кнопку Пуск і в рядку пошуку програм написати Командний рядок. В результаті пошуку Ви побачите ярлик запуску командного рядка Windows. Щоб запустити її з правами Адміністратора, потрібно клацнути по ярлику правою кнопкою миші:
очистить arp кэш

В контекстному меню вибираємо пункт" Запуск від імені Адміністратора. Для перегляду таблиці ARP вводимо команду arp-a:

очистить arp-кеш

Після цього, для очищення ARP-кеш потрібно ввести команду: netsh interface ip delete arpcache
Після виконання команди, ARP-кеш буде очищений.