Як диск MBR перетворити в GPT

как поменять mbr на gpt

Якщо Ви звикли діяти по-старому, тобто старий добрий BIOS плюс звичайний жорсткий диск з MBR таблицею, то при установці операційних систем Windows 8 і Windows 8.1 сучасний комп'ютер з UEFI BIOS можна зіткнутися ось з помилкою: «Установка windows на даний диск неможлива. На вибраному диску знаходиться таблиця mbr-розділів. У системах EFI windows може бути встановлений тільки на GPT-диск».
Шляхів вирішення цієї труднощі два.
Перший - переключити UEFI в режим сумісності Leagcy Mode. Але це не кращий вихід з огляду на те, що система UEFI більш продуктивна і досконала. До того ж зараз йдуть диски ємністю 3-4 TB, а MBR не вміє працювати з розділами більш 2TB. До речі, якщо у Вас звичайний BIOS, за поставити Віндовс на GPT-диск у Вас взагалі не вийде.
Другий - конвертувати таблицю розділів з MBR GPT і встановлювати систему вже на неї. Це більш правильний вихід, тому саме його ми зараз і розглянемо. Впринципі, ніяких додаткових інструментів нам не знадобитися - все є на диску. Нижчеприведена інструкція актуальна як для Windows 8, так і для Windows 10. Єдине зауваження - Вам потрібно завантажувальну флешку для UEFI.
Влставляем загрузочую USB-флешку в роз'єм, завантажується і починаємо установку системи. Впринципі, всі дії виконуються як зазвичай до того моменту, як ви дійдете до вибору розділу для установки системи, де і видається помилка «Установка windows на даний диск неможлива».
Тепер, щоб змінити MBR на GPT треба запустити конвертування. Для цього за допомогою кнопок Shift F10 (на ноутбуках іноді треба натискати ще й функціональну клавішу Fn, тобто Fn Shift F10) запускаємо командний рядок. У ній треба набрати команду discpart для виклику вбудованої утиліти для роботи з дисками і розділами.


Как диск MBR преобразовать в GPT

Набираємо команду list disk для перегляду доступних дисків:

как перевести mbr в gpt

Вибираємо диск, який будемо конвертувати з допомогою команди select disk. У моєму випадку це Disk0, тому команда буде виглядати так:

как перевести mbr в gpt

Очищаємо його з допомогою директиви Clean:

преобразование таблица mbr в gpt

Щоб таблицю розділів перетворити з MBR GPT набираємо команду convert gpt:

преобразование таблица mbr в gpt

Якщо перетворення завершено успішно і диск конвертований - закриваємо утиліту Дискпарт командою Exit:

как mbr преобразовать в gpt

Натискаємо кнопку Оновити і продовжуємо установку системи далі. Окремо хочу зазначити, що з допомогою Diskpart можна переразметить весь жорсткий диск, але частіше всього це робити простіше і значно зручніше за допомогою графічного меню інсталятора Windows.