Ноутбук вимикається сам


Ноутбук вимикається сам в більшості випадків із-за перегріву процесора і спрацьовування захисту. У цій статті я спробую розповісти, як діагностувати перегрів та як його усунути. Зазвичай симптоми перегріву ви можете спостерігати через рік роботи ноутбука, перший з яких – ноутбук починає видувати гаряче повітря і нагрівати корпус.

Діагностика перегріву

1. Відразу ж після виключення вмикайте ноутбук і заходьте в біос.

2. В Біосі вибирайте пункт «PC HEALTH STATUS».

3. Нас цікавлять два параметри. Перший «Shutdown temperature» - параметр відповідальний за вимикання ноутбука, коли процесор нагрівається до зазначеної температури. Другий «Current CPU Temperature» - показує температуру процесора. Якщо після включення ноутбука температура процесора знаходиться близько критичної позначки (~15 градусів) – у вас перегрів. (на фото перегріву немає)

Основним інструментом боротьби з перегрівом є чистка ноутбука.

Якщо у вас не вистачає навичок роботи з викруткою і ваш ноутбук сам вимикається, краще зверніться до фахівців, неправильне розбирання і спроба почистити може погіршити становище ще сильніше.

Подальші маніпуляції з розбирання ноутбука я буду робити на моделі EmachinesD620, доступ до охолодження у якого знаходиться без розбирання основного корпусу ноутбука. Перед тим як приступити до розбирання свого ноутбука – обов'язково скачайте і прочитайте сервіс мануал і подивіться відео як розбирається саме ваш ноутбук в ютубі.

Чистка від пилу ноутбука Emachines D620.

1. Виймаємо батарею живлення.

2. Відкручуємо болти і знімаємо кришку доступу до охолодження, жорсткого диска і оперативці.

3.Відкручуємо болти кріплення кулера, відключаємо кулер і виймаємо його.

4. Ось така прошарок з пилу не дає кулеру відводити гаряче повітря і він, гаряче повітря, розподіляється всередині корпусу, нагріваючи всі елементи. Прибираємо цю пил пензликом.


5. Збираємо тому ноутбук і пробуємо його включити.


Якщо перезавантаження продовжуються, необхідно змінити термопасту між радіатором і процесором, як це зробити читайте в статті Заміна терпомасты в ноутбуці.