Як увімкнути або вимкнути апаратне прискорення на Windows 7?

kak-vklyuchit-ili-otklyuchit-apparatnoe-uskorenie-na-windows-7

Що таке апаратне прискорення? Під цим словосполученням в даному випадку розуміють застосування апаратного забезпечення для виконання деяких функцій швидше порівняно з виконанням програм процесором загального призначення. Іншими словами, апаратне прискорення застосовується для покращення продуктивності, яке дозволяє апаратному забезпеченню бути набагато швидше, ніж програмне.

Якщо говорити про Windows 7, то за замовчуванням на даній операційній системі апаратне прискорення вже включено, тому вам включати, його не потрібно. Однак в окремих випадках користувачі стверджують, що у них виникають проблеми з іграми (взяти ті ж улюблені всіма «танки») саме через відключене апаратного прискорення.

Насправді це хибна думка. Проблема пов'язана не самим апаратним прискоренням, а з DirectX, який необхідний для запуску більшості ігор, або ж драйвер відеокарти - він може бути застарілим, або пошкодженим.

Загалом, якщо у вас виникла помилка, наприклад, Application has failed to start because DirectX hardware acceleration is not available or is turned off, це не означає, що вам потрібно включити апаратне прискорення. Воно і так включено. А ось оновити DirectX і драйвера карти як мінімум необхідно.

Отже, Для початку потрібно скачати DirectX. Для цього йдемо на офіційний сайт компанії Microsoft і викачуємо там утиліту. Якщо не можете знайти, введіть слово DirectX в пошуковику і пройдіть за посиланням на офіційний сайт з інших ресурсів качати строго не рекомендую), завантажуєте на комп'ютер завантажувальний ярлик і встановлюєте. Якщо потрібно перезавантажити комп'ютер, зробіть це. Можете перевірити гру, вона повинна запрацювати. До речі, зазначена вище помилка найчастіше виникає при запуску World of Tanks.

Якщо це вам чомусь не допомогло, не сумуємо. Тепер потрібно оновити драйвера для відеокарти. Як це зробити? Існує кілька різних способів. Наприклад, якщо ви використовуєте відеокарту NVidia, то можете зайти на офіційний сайт компанії і завантажити останні драйвера звідти. Фішка в тому, що на сайті можна знайти бета-версію драйверів, які, правда, встановлювати все ж не рекомендується - тільки на свій страх і ризик. Якщо ж ви просто хочете оновити драйвера до останньої версії, то зробіть це ЗА допомогою прямо з комп'ютера. Наприклад, для ATI Radeon це можна зробити з допомогою програми Catalyst Control Center (її значок знаходиться в треї).

Тепер-то точно ніяких проблем виникнути не повинно.

Як вимкнути апаратне прискорення?

У більшості випадків вимкнення апаратного прискорення користувачем буде вимкнено. Тим не менш, деякі відеокарти підтримують таку функцію.

Зайдіть на робочий стіл і натисніть на праву кнопку миші. Виберіть пункт «Дозвіл екрану». Перед вами з'явиться вікно настроювання екрану. Тут ви можете побачити назву свого монітора, дозвіл, орієнтацію і т. д. Нас же цікавить кнопочка «Додаткові параметри». Натискаємо на неї.

Тепер відкриються властивості монітора і відеокарти. Виберіть вкладку «Діагностика» і подивіться на кнопку «Змінити параметри». Якщо вона активна, натисніть на неї і зможете вимкнути апаратне прискорення з допомогою повзунка. У мене кнопка не активна, відповідно, я нічого зробити не можу.

Свої запитання ставте за допомогою коментарів.