«Ножиці» в Windows 10 – простий спосіб зробити скріншот, і відредагувати його


Є дуже багато різних способів, якими можна зробити скріншот в Windows 10. Більшість з них ми описували в цій статті. Це як стандартні засоби, так і сторонні програми з великою кількістю різних функцій. Я вважаю, що немає сенсу встановлювати спеціальну важку програму, якщо вам іноді потрібно зробити скріншот екрану. Тому, я раджу використовувати для цього стандартну утиліту, яка називається «Ножиці». Саме на прикладі цієї стандартної програми ми і розглянемо створення скріншота в Windows 10.

Дуже зручний засіб, яке в кілька кліків дозволить зробити знімок екрану, трохи його відредагувати і зберегти в потрібному форматі. Функцій мінімум, але всі вони корисні і немає нічого зайвого.

Робимо знімок екрану в Windows 10 за допомогою програми «Ножиці»

Для запуску цієї програми зайдіть в меню ПускВсі програми і там виберіть «Ножиці».

Программа «Ножницы» в Windows 10


Відкриється невелике вікно, в якому ви побачите всього чотири кнопки: Створити, Затримати, Скасування, і Параметри. Все дуже просто. Що б зробити скріншот екрану, просто натисніть на кнопку Створити. Або натисніть на випадаюче меню поруч, і виберіть один з чотирьох підходящих варіантів: Довільна форма, Прямокутник, Вікно на Весь екран.

Снимок экрана в Windows 10 с помощью

Вибираємо область скріншота, і він відразу відкриється в редакторі, де ви зможете його трохи змінити. Функціонал дуже скромний, є маркер, перо і гумка. Можна вибирати колір. Цього достатньо, що б щось написати на скріншоті, або вказати на якийсь об'єкт.

Редактор скриншота в Windows 10

Після того як ви відредагуєте знімок екрана, його можна зберегти. Просто натисніть на іконку «Зберегти фрагмент». Можна вибрати місце для збереження і формат зображення.

Сохранение скриншота в приложении «Ножницы»

Ось і все, скріншот готовий.

Є ще одна цікава функція – затримка. Натисніть на кнопку Затримати, і виберіть на скільки секунд хочете затримати створення скріншота. Потім натисніть кнопку Створити, і швидко відкрийте потрібну вам вікно, або меню. Через заданий час автоматично з'явиться можливість зробити скріншот.

Снимок экрана с задержкой в Windows 10

Ця функція стане в нагоді в тому випадку, якщо ви хочете зробити знімок екрану якогось випадаючого меню у відкритому вигляді, і т. д. Дуже зручно, сам не раз користувався.

Є в додатку «Ножиці» також трохи налаштувань. Що б відкрити їх, натисніть на кнопку Параметри.

Настройки программы Ножницы

Ось таке маленьке, але дуже корисний додаток. Дуже зручно, якщо вам потрібно швидко заскринить екран вашого комп'ютера. При цьому, не потрібно встановлювати важкі програми, які вам можливо в подальшому більше не знадобляться. А яким способом ви робите скріншоти Windows 10? Поділіться в коментарях.