Як зробити скріншот в Windows 10


Яких тільки немає способів, щоб зробити скріншот в Windows! Очевидно, саме це різноманітність і збиває з пантелику новачків, які серед безлічі рад не можуть розібратися, як же краще, простіше і швидше зробити скріншот. Ця стаття пояснить вам, як робиться скріншот Windows 10, і де він потім зберігається, а ще опише альтернативні способи отримати знімок екрана для вашої зручності.


Зміст статті

 • 1 Спосіб перший, вбудований
 • 2 Спосіб другий, вбудований
 • 3 альтернативні Способи

 • Спосіб перший, вбудований

  Щоб швидко і просто зробити знімок екрану Windows, в десятій версії операційної системи передбачена ціла комбінація клавіш, збережеться скріншот автоматично. Це єдиний дійсно зручний спосіб зняття знімка екрана, який з'явився тільки в Windows 8. Раніше стандартними засобами системи знімок екрану містився в буфер обміну, після чого слідувала витратна за часом процедура вставки його в який-небудь графічний редактор і збереження. Тепер це робиться набагато простіше:

 • Натисніть на клавіатурі комбінацію клавіш «Win PrtSc».
 • Ви побачите, що екран на секунду потемнів, це ознака того, що скріншот успішно збережено. Якщо до комп'ютера підключено два монітори, на скріншоті видно обидва екрану.
 • За замовчуванням скріншоти зберігаються у спеціальній папці «Знімки екрану». Щоб відкрити її, запустіть Провідник, у лівій панелі виберіть бібліотеку «Зображення», праворуч відкрийте папку «Знімки екрану».
 • Спосіб другий, вбудований


  Так, поява цієї комбінації істотно спростило процес створення скріншотів, але якщо підійти до цього з практичної точки зору, то можна знайти недоліки: навряд чи вам часто потрібний знімок всього вмісту вашого екрану, частіше буває потрібно вказати на яку-небудь деталь і сфотографувати тільки активне вікно або його частина. Якщо ви робите скріншоти рідко, ви зможете собі дозволити відредагувати отриманий знімок і обрізати зайве. Якщо ж зняття скріншотів поставлено «на потік», як у авторів статей на цьому сайті, наприклад, то краще використовувати спеціальний софт. Починаючи з Windows 7, в пакет стандартних програм присутні «Ножиці».

 • Відкрийте меню «Пуск» або скористайтесь Пошуком в ос Windows і почніть друкувати слово Ножиці, відкрийте знайдене класичне додаток.
 • Додаток має дуже простий інтерфейс і дозволяє створити знімок всього екрана, певного вікна, довільної прямокутної області або області довільної форми. Крім того, можна встановити затримку в 1-5 секунд, тоді знімок буде зроблено через вказаний час після натискання вами кнопки.
 • Після створення знімка доступний інтерфейс редагування, а саме інструменти Перо, Маркер (вказівник) і Ластик.
 • Після редагування знімка, його можна зберегти в будь-якому зручному місці.
 • Альтернативні способи


  Кнопка Prt Sc з'явилася на клавіатурі ще з незапам'ятних часів. Тоді вона робила саме те, що на ній написано: Prt Sc = Print Screen = «друкувати екран». Так, після натискання на неї вміст екрану у вигляді ASCII-коду виводилося на принтер. У більш пізніх версіях операційних систем типу Windows XP, наприклад, призначення кнопки могло взагалі бути для користувача загадкою, оскільки знімок екрану непомітно копіювався в буфер обміну, і все. Тепер творці стороннього програмного забезпечення подбали про зручність користувачів, позбавляючи вас від необхідності редагувати скріншот в Paint.

 • Наприклад, Яндекс.Диск – клієнт хмарного сховища файлів від Яндекса – визначає, що ви натиснули кнопку PrtSc (або інші спеціальні поєднання) і пропонує вам скористатися його послугами створення скріншотів. Скріншот відразу відкривається у вікні редагування, де його можна швидко обрізати, додати пояснюють елементи типу стрілок і тексту, розмити частину скріншота, і головне – відразу отримати посилання для розміщення в Інтернеті. Мабуть, дуже актуальна функція, сильно спрощує роботу зі скріншотами.
 • LightShot – інша програма для зняття скріншотів, вибір редакції Dontfear. Ця програма не має як такого головного інтерфейсу і ховається в треї поряд з годинником. Щоб зробити скріншот, потрібно або натиснути на піктограму, або на гарячу клавішу (яку можна змінити в настройках, після чого мишкою вибрати область, швидко додати стрілки, фігури і текст, а потім зберегти знімок або завантажити його в Інтернет.
 • Інші альтернативні програми можна знайти в Інтернеті на свій смак. Вони можуть відрізнятися інтерфейсом, можливістю редагування і додатковими функціями типу завантаження на популярні хостинги зображень.