Файл pagefile.sys, що за файл?

Рекламний блок

Сьогоднішня невелика стаття буде відповіддю на конкретно поставлене питання. Більшість користувачів ПК цікавиться, що це за файл pagefile.sys і деякі навіть запитують, як його видалити.

На рахунок «як видалити?» - видаляти файл pagefile.sys не можна, так я і не думаю, що він вам заважає.

Сам файл pagefile.sys – це не що інше, як файл підкачки. Тобто, коли оперативної пам'яті не вистачає, наша операційна система звертається до файлу підкачки. Ви, напевно, чули, як хрумтить вінчестер, коли запущено багато процесів або граєш в яку-небудь іграшку. Так ось це і є робота даного файлу.

Ті люди, у яких на машині встановлено 4 ГБ оперативної пам'яті не сильно потребують в роботі файлу pagefile.sys. Тому деякі просто відключають даний файл і все. Зменшувати розмір файлу підкачки взагалі не рекомендується, оскільки це може привести до уповільнення роботи деяких процесів.

Насправді рекомендується перенести файл підкачки pagefile.sys з системного диска на інший маловикористовуваний розділ.

Детальніше про те, що таке віртуальна пам'ять, файл підкачки, а також як його збільшити і перенести на інший розділ можна прочитати у моїй статті «Як збільшити файл підкачки? ». До речі, там же і почитаєте, як від'єднати файл pagefile.sys на конкретному розділі жорсткого диска. А повторюватися тут я вже не буду.

Дивимося відео по темі:

Рекламний блок