Що таке BIOS

Рекламний блок

BIOS (Basic Input/Output System, базова система введення-виведення) — програма, яка зберігається в одній з мікросхем материнської плати. Ви могли ознайомитися з деякими настройками BIOS, коли встановлювали операційну систему. Про ці налаштування написано в моїй статті «Початок установки Windows. Налаштування BIOS».

BIOS виконує важливі функції. Відразу після включення комп'ютера запускається саме BIOS, яка в свою чергу відразу ж починає тестувати компоненти комп'ютера. Якщо тестування пройшло успішно, то управління передається жорсткого диска, який в свою чергу запускає операційну систему.

За допомогою невеликої підпрограми BIOS Setup ми можемо керувати пристроями нашого комп'ютера: включати, відключати, редагувати швидкодію і т. д. Для того щоб потрапити в налаштування BIOS Setup, достатньо лише натиснути клавішу del відразу після того, як включили комп'ютер.

Что такое BIOS?

Всі налаштування, які ви виробляєте в BIOS Setup природно зберігаються там і після вимикання комп'ютера. Можливо це завдяки батарейки, яка встановлена в материнській платі (таблетка). Природно, вічно ця батарейка працювати не може і через 4-5 років вона може сісти. Зазвичай користувачі цього не застають, оскільки рідко у кого один комп'ютер тримається більше 5-6 років. Однак, якщо ви помітили, що деякі налаштування BIOS почали пропадати, неправильно стали йти системні годинник, то в такому випадку необхідно замінити батарейку. Для цього відкрийте кришку системного блоку, знайдіть на материнській платі батарейку у вигляді таблетки, витягніть її за допомогою викрутки і замініть на нову (див. фото).

Как заменить батарейку на материнской плате

Детальніше про вашої версії BIOS і про налаштування обладнання через BIOS Setup для конкретно вашого випадку ви зможете прочитати в паспорті на Вашу материнську плату.Рекламний блок